Su icmememiz gereken 7 kural

Arkadaşlar bu çok önemli bakın yemek yedikten sonra da su içilmez. Sağlığa çok zararlı gerçekten. Yemekten sonra 1 saat falan hatta dayanabiliyorsanız 2 saat hiç su içmeyin. Çay da dahil. Sıvı şeyleri yani. Susayacaksanız yemekten önce için -ki zaten bu mideyi yavaştan hazır eder. Doğrusu budur.

- Son günlerde sıkça tartışılan konulardan biriyse yemek yerken su içelim mi? Eğer ki kişinin yemek yerken su içme alışkanlığı varsa bunu devam ettirmelidir. Ancak tüketmiyorsa kendini de zorlamamalıdır. Çünkü bir öğünde sıvıyla birlikte midenin alabileceği kapasite bellidir. Yemekle birlikte su alındığında mideye daha az besin alınmaktadır. Su içilmeyen günlerde ise kalan kısım da yemekle doldurulmak istenir, daha fazla besin tüketilir. Suyun faydasını en üst düzeyde sağlayabilmek için yemeklerden 15 dakika önce su içmeli ve yemek sırasında su içme alışkanlığı varsa devam ettirilmelidir.
demiş bir başka interne kaynağında birileri..

buradaki önerilere gelince; su içmeyin denilen her yerde ben bolca su içerim

- NE ZAMAN SU İÇMELİYİZ? Çok basit bir şekilde cevaplamak gerekirse; istek duyduğumuz an dememiz mümkün. Bazı bünyelerin suya daha çok ihtiyaç duyduğu, bazılarının da azla yetindiği sıkça rastlanan bir durumdur. En iyi yöntem ise az ve sık, özellikle de yemeklerin hazmedildiği saatlerin dışında içmektir. Ancak güç sarfederken kesinlikle içmemeye çalışın ve karşılaşmalar sırasında sadece suyla ağzını çalkalayan boksörleri düşünün. Eski zamanlarda madenlerde çalışanların da susadıkça bu yöntemi denediği bilinen bir gerçek. Eğer bir defada çok su içerseniz günün birinde böbreklerin iflas etme olasılığı çok fazla. Özellikle sabah yataktan kalkar kalkmaz ve de aç karnına bir bardak su içmek ise tüm organizmayı temizleyerek, toksinlerden arıtıyor. Zinde ve dinç olmayı sağlıyor.

- Spor yaparken sıvı alınmaması ve terliyken su içilmemesi gerektiği düşüncesi, oldukça yanlış bir inanıştır. Spor öncesi sıvı alınmaması, spor sırasında çok susamaya yol açmakta, gereğinden çok su içme isteği doğmaktadır. Doğru sıvı alımı, az miktarlarda ancak sık sık içilerek yapılır. Eğer aldığınız sıvı serin olursa, içmek daha zevkli gelir. Vücut saatte 1 litre kadar suyu absorbe edebilir ki, bu miktar aşırı aktivitelerde kaybedilen sudan azdır. Yani ‘terli terli su içilmez’ gibi bir mantık yanlıştır. Sıvı kaybının neden olduğu olumsuzlukların önüne geçilmesi için terliyken de su içilmelidir.

çok teşekkürler canım a bunları bilmem iyi oldu ben hep bunları yapıyorum özellikle acı ydikden sonra du içiyorum ama hepsini yapıyorum

ooo ben susuyınca duramam ki hepte içilmemesi gereken zamanlarda içiyomuşum

Banyodan sonra su içilmez, içilirse organlar yaşlanırbenneyaptımkiyaa ben bunu hep yapıyorum ama çok susuyorum ne yapayım:çok üzgünüm:

ama ben uyku arasında tatlı yedikten sonra hep su içerim..acaba bunları bir doktor mu söyledi?

uykuda banyodan sonra tatlı yiyince içilmediğini biliyordum ha bi de yağlı yiyince içildiğini biliyorum değişik bir paylaşım olmuş canım

bende tatlıdan sonra çok su içerim ya içmezsem tatlı yiyemem ya:KK43:

paylaşımın için teşekkür ederim arkadaşıma.s.yalnız bende saunadan ve hamamdan sonra çok su içiyorum terleyip çok su kaybediyorum diye:bbo:

7 su içilmez kuralı

1-Banyodan sonra su içilmez, içilirse organlar yaşlanır
2-Acı yedikten sonra su içilmez içilirse reflü,gastrid ve bağırsak rahatsızlığı yapar
3-Uyku arasında içilmez ,beyni etkiler
4-Meyveden sonra içilmez,asıt ortaya çıkar
5-Koşup yorulduktan sonra içilmez,karaciğer ve dalak büyür
6-Tatlı yedikten sonra şeker yükselmesi olur
7-Kustuktan sonra içilirse vebaya sebep olur

-Et yedikten sonra su için
-Yağlı yedikten sonra su için
-Korkunca su için
-Yemekten önce su için

çok enteresan ben çaydan sonra bile mutlaka su içerim.şişem elimde geziyorum.uykuda sürekli içerim.

bunlar çok ilginç bilgiler
su benim için vazgeçilmezdir çok fazla su tüketirim
özellikle sabahları aç karnına öyle hararetim olur ki bazen bir litre su bile yetmez bana
çügünün her anında suyum yanımda çünkü hayatımın her anını kaplayan yaşam kaynağım olmuş
meyva suyu gazoz çay ayran içsem bile yine su içerim

Sanırım oldukça eski bir kitaptan alınma hoş bir anektod..
Özellikle 7. madde ile inandırıcılığı tamamen yok oluyor.:)))

kustuktan sonra veba mı!veba pirelerden sokak hayvanlarına geçen artık günümüzde etkisini yitirmiş olsa olsa bugün 3.dünya ülkelerinin sorunu olabilecek bi hastalıktır...

ay ben uyku arasında ve tatlı yedikten sonra içerdim hep...
bundan sonra yapmayım bari...bilgi için teşekkürler :)

X