2.5 Ayda 14 Kilo Diyeti...

galp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
46
0
Merhaba arkadaşlar,

Önce 2 bardak suyumuzu içelim ve suyla beraber 2 kuru kayısı yiyelim.

KAHVALTI : 08.00-09.00

1 DİLİM KEPEK EKMEĞİ (1 gün kepek ekmeği bir gün beyaz ekmek yiyebilirsiniz çünkü hep kepek ekmeği yemek saçlarımızı döküyor)
Kibrit kutusu peynir (yağlı hatta tam yağlı bile olabilir eğer peyniriniz lor peyniri yada yağsız peynirse 2 kibrit kutusu olabilir)
1 SALATALIK
1 DOMATES(büyük yada orta boy olabilir)
1 bardak süt ( az yağlı yada light(yağsız) süt)
1 ÇERLİSTON BİBER
5 ADET ZEYTİN (siyah yada yeşil olabilir ,dönüşümlü yiyebilirsiniz yeşil zeytinin kalorisi daha azdır)
isteğe bağlı ki ben genelde yaparım bir avuç maydonozu doğrayın çok az zeytin yağı bol limon sıkın ve az isot serpin üstüne .bence çok lezzetli .

arkadaşlar sabit kahvaltı bu ama yağsız menemen tarzı şeyler ekliyebilirsiniz haftada 1 yada iki kez haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz :)
evet arkadaşlar bence kahvaltı gayet güzel
Bu öğüne haftada bir simit katabilirsiniz ama simit yediğinizde öğlen ve akşamki kepek ekmeğini yemiyoruz.

ARA ÖĞÜN 10.00-10.30

1 PORSİYON MEYVE (porsiyonun açılımı mesela 1 orta boy yeşil elma ,1 portakal diğer küçük taneli meyveler için 1 avuç:1 porsiyon demek arkadaşlar)
YASAK MEYVELER: MUZ ,ÜZÜM,İNCİR .. ) ayrıca elmayı mümkünse yeşil elma olarak yiyin arkadaşlar daha az kalorili:)
YADA YARIM AVUÇ TAZE FINDIK( BENCE DÖNÜŞÜMLÜ YAPIN)

ÖĞLE 12.30-13.00

HAFTADA 2 GÜN ÇORBA İÇİN
BOL SALATA (arkadaşlar büyük bir göbek alıosunuz yarısını yıkayın doğrayın içine biraz kırmızı lahana 2 tane yada 3 tane taze soğan çok az zeytinyağı ,bol limon yada sirke çok az tuz ) Lezzetli salatamız oldu :)
3 KÖFTE BÜYÜKLÜĞÜNDE ET (ama arkadaşlar kırmızı eti haftada 1 yada 2 tercih edelim tavuk eti tercih edioruz ,tavuk etinin en yağsız kısmı gögüs kısmı ama çok kurudur bunun için diğer kısımlarınıda yiyelim burada önemli olan derisini yememek çünkü kalori bombası orada:)et yemeğimizi genelde öğlen yiyelim ama isteyenler sebze yemeğide yiyebilir ) kuru soğan tercih etmeyin iştah açar taze soğan
zayıflatır!
DİYET YOĞURT YADA AYRAN
1 DİLİM KEPEK EKMEĞİ

ARA ÖĞÜN :1 PORSİYON MEYVE YADA YARIM AVUÇ TAZE FINDIK)

AKŞAM :17.00 -19.00
6 YEMEK KAŞIĞI SEBZE YEMEĞİ (yağ bir tatlı kaşığı)
YASAK SEBZELER: nohut, bezelye ,havuç,patates
BOL SALATA
DİYET YOĞURT YADA AYRAN
1 DİLİM KEPEK EKMEĞİ

19.00 DAN SONRA YATMADAN 2 SAAT EVVELE KADAR 1 PORSİYON MEYVE
YİYEBİLİRSİNİZ.

AYRICA AYDA BİR YADA 2 HAFTADA BİR SERBEST GÜN YAPIN İSTEDİĞİNİZİ YİYİN AMA 18.00 DEN SONRA YEMEYİN.

ARKADAŞLAR LİSTEYİ BEĞENİRSENİZ VE İSTERSENİZ DAHA BİRÇOK ÖNERİM VE DİYET YAPTIĞIM LEZZETLİ YEMEK TARİFLERİ VERİCEM. TEŞEKKÜRLER.VE ŞUNU BİLİN 75 KİLO İSENİZ HAFTADA 750 GR VERMEK NORMAKDİR 64 İSENİZ 640GR NORMALDİR .VE SİZ SİZ OLUN AYDA MAX 6 DAN FAZLA KİLO VERMEYİN .SADECE KASLARINI GİDER ÇÖKÜK BİR YÜZÜNÜZ OLMASINI İSTEMİYORSANIZ DİYETİM İDEAL .BİRLİKTE BAŞARICAZkaydirigubbakcemile5

ALTERNATİF DİYET YEMEK TARİFLERİ

PATLICAN KIRMIZI BİBER KÖZLEME

HEPİMİZ BİLİORUZ AMA KISACA ANLATIYIM.arkadaşlar diyet yapmak tatsız kötü yemekler değil inanın ben bu yemeğimi sölen haline getiriorum.
alimintum folyoyu frın tepsisine serin kızartmalık (şişko) patlıcanlarınızı ve kırmızı biber lerinizi dizin ve közleyin daha sonra soyun borcama koyabilir 2-3 gün yiyebilirsiniz.ben bunun üzerine yağsız diyet yğurt ve sarısaklı yiyorum süper oluyor .

KABAK YEMEĞİM

KABAKLARI KÜP KÜP doğruyorum çok az yğda bir küçük soğanı pembeleştirim isteğe bağlı çok az salça koyuyorum çok aztuz daha sonra kabakları atıp haşlıyorum içine 2 diş sarımsak atıorum ve pişmesine yakın için dereoyu atıyoruz.

ZEYTİNYAĞLI PIRASA YEMEĞİM

yarım havuç koymayadabilirsiniz yçok az yağda azıcık çeviriyorum ben salça kullanmıorum pırasalarımı atıp bir diki diş sarım sak atıorum az tuz atıyorum iste beğlı çok az pirinç atabilirsiniz..soğumasını bekleyip bool limonla yiyorum.

bence bu yemekler çok lezzetli ve çok az kalorili..

BROKOLİ
ben brokali aldım kocaman bir brokalı poşetle geldi annem ve 450 bin Lİra tutmuş!hem ekonomik hem diyet tadını sevmiyorsanız sorun değil yağsız yoğurt ve sarımsakla yenebilir arkadaşlar .

ZEYTİNYAĞLI BARBUNYA (diyet)

1 küçük soğanı pembeleştir yarım havuç küp küp doğra yağda biraz karştır(isteğe bağlı çok az salça yada domates rendesi ) barbunyaları içine at iiçine 1-2 diş sarımsak at suyunu at haşla .bunu düdüklüdede yapabilirsiniz .soğumasını bekleyin üzerine biraz maydonoz serpiştirin bol limonla yiyin

ZEYTİNYAĞLI TAZE FASÜLYE

yapılışı yukarıdaki tarif gibi aynı .maydonozla süslenmez .bol limonla yiyiniz:)

öğlen yapsanız yanına azıcık pilav yada bulgur pilavı of of:)

bunlar güzel diyet yemekler herkes sevebilir.hepiniz bunları biliorsunuz ama alternatif olması açısından yazıyorum:)

HAMSİ BUĞLAMA

arkadaşlar frın tepsisine çok az yağ halka kalka domates ve soğan dizip,daha sonra içini açıp kılçığını çıkardığımız 2 hamsiyi içlerini yapıştırıp tek balık yaparak:) diziniz üstünede halka soğan maydonoz domates .fırına atın .iste size tam diyet bir yemek .çıkınca limon sıkıp yiyin.üstelik kılçıksız balıklar leblebi gibi vallah..:)

FIRINDA MÜCVER

2 Adet Kabak
2 Çorba Kaşığı Kaşar Peyniri
1 Adet Yumurta
2 Silme Çorba Kaşığı Un
4-5 Dal Dereotu
Tuz, Karabiber

Fırında Mücver yemeğinin Hazırlanışı
1 Porsiyon:150 kalori.Rendelenmiş kabağa peynir rendesi, un, yumurta, dereotu, tuz ve karabiber ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı, önceden sıvıyağ ile yağlanmış ısıya dayanıklı cam bir kaba dökün. 230 derece ısıtılmış fırında üzeri hafif kızarıncaya kadar pişirin.

kaşar olduğu için öğlen için lezzetli bir seçenek ark bunları sizin diyet listelerinize alternatif olması açıısndan yazıyorum.

TAVUK SOTE

Tavuk gögüsü kesinlikle derisi yok yağ bonbardımanı çünküdamteslerin kabuklarını soyup kendi suyunda dilerseniz çok az yağ ile biberle beraber bişirelim.haşlanmuış tavyk gögsunu içine atalim.içine karabiber kekik atın .çok lezzetli

MANTAR SOTE

Yukarıdaki tarif gibi mantar kullanarak yapınız dilerseniz ikisinide karıştırıp yapabilirsiniz mantar ve tavuğu.

TON BALIKLI SALATA : Light dardanel ton alın salatnızla karıştırın bol limonla yiyin

YEŞİL MERCİMEK YEMEĞİ

1 küçük soğanı pembeleştirin .isteğe bağlı çok az salça atın sonra yeşil mercimekleri atın sonra suyunu koyup kıapatın..pişince yiyin.öğlen tercih edin.

Son düzenleme:
ÖĞLE 1 DİLİM KEPEK EKMEĞİ
AKŞAM 1 DİLİM KEPEK EKMEĞİ kusura bakmayın yazmayı unutmuşum arkadaşlar:)

X