Erkek İnfertilitesi Düşük Sperm Morfolojisi ve Aşılamadaki Başarı İlişkisi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Selamlar. 5 senelik evliyim. ilk 3 sene çocuk düşünmedik. Yaşım 29 olmuştu.2008 yılında korunmayı bırakır bırakmaz ovülasyon takipi yaptırdım. Takip sonucunda hiçbir sorun çıkmadı.Doktorum eşimden test istedi. Vasat bir hastanede yaptırdık. Herşey mükemmeldi. Fakat ayrıltılı bir test değildi. Doktorum sayıyı görünce herşeyin iyi olduğunu söyledi .2008 eylül ayında gebelik elde etik. ama 12. haftada bebekte anomali görüldü ve gebeliğime son verildi. Sperm testi görünüşte iyiydi ve 1 kere gebelik olmuştu bu yüzden doktorum Haziran ayına kadar her ay klomenle ovülason takipi ve yaptı. Heray enaz 1 bazen 2 yumurtam oluşuyor ve zamanında çatlıyordu. ama gebelik yok. Daha sonra doktorumu değiştirdim. Yeni doktorum bana iyi bir hastanede ayrıltılı bir sperm testi yaptırmamı söyledi. Yaptırdık herşey mükemmeldi ama Morfoloji Kruger'e göre %01 çıktı. Doktorum 3 ay sonra tekrar test istedi ben de bu arada eşime keçiboynuzu kürü içirdim. Tekrar test yaptık morfoloji %02 çıktı. Biz Ramazan bayramından sonra aşımala yapalım derken, adetim gecikti ve test yaptım. Hamileydim. Doktora gittik keseyi bir türlü göremedik. Malesef ki dış gebelikmikş Laporoskopi ameliyatı oldum. Yumurtalıklarım duruyor. Ama Şu an beklemedeyiz. Ben bu arada eşime hergün keçi boynuzu kürü uyguuyorum. Umut dünyası işte. kısaca 2 senedir, gereksiz yere, 1 kere rahim filmi, heray klomen tablet, heray pregly iğne derken çokk yıprandım.Şimdi aşılama denşycez ama ondan önce rahim filmi gerekliymiş. Operasyon yapılan kanal ne durumda diye.
ne diyelim.
ALLAH yardımcımız olsun.

çok geçmiş olsun canım. bende bebek düşündükten sonra 4.aydan sonra hemen hamile kaldım. ama bebekte sorun çıktı ve 15+3 haftalıkken gebeliğim sonlandırıldı. 1 ay korunduktan sonra devam ettik çalışmalara testlerle falan. ama olmadı 2 ay önce eşime test yaptırttım iyi bir labaratuvarda morfoloji biraz düşük çıktı %6. zaten gebeliğim sonlandırıldıktan sonra bana tüm testler yapılmıştı birşey çıkmamıştı. doktor eşinede yaptırın anomali sperm denk gelmiş olabilir demişti. hemen yaptırmamıştık yeni yaptırdık. sayı hareketlilik ne kadar iyi olursa olsun morfoloji düşükse dölleme yeteneği olmuyor döllesede anomali denk gelme şansı yüksek oluyor. 9 ay oldu. aşılama düşünüyorum artık.

bu çok güzel bi haber...aşılama umutlarım çoğalıyor..

bu mesajı aşılama yaptırmadan 1 ay önce yazmışım...temmuz ayında aşılama yaptırdım..sonuç negatif...bence morfoloji sorunu olanlarda aşılama zaman-para kaybı..
yinede 1 kere denemeye değer..

bu mesajı aşılama yaptırmadan 1 ay önce yazmışım...temmuz ayında aşılama yaptırdım..sonuç negatif...bence morfoloji sorunu olanlarda aşılama zaman-para kaybı..
yinede 1 kere denemeye değer..

offf..doğru söylüyosun aslında..düşük morfolojiyle başarı yok gibi.bizdede sayı iyi.ileri harekette ve morfolojide sorun var.henüz hiç bi işlem yapılmadı bize.yaza kadar olmazsa aşılama düşünüyorduk.eşim proxeed kullanıyo diye ümidim artıyodu..ama %3 morfoloji ile olması pek mümkün görünmüyo..çok canım sıkılıyo bu işe....millet çocuk düşünüyoruz der,2 aya kalmadan hamile olurlar..Allahım nooolur bizide gör..

bizimki 0 çıktı tüp denedik tutmadı bikerede kimyasal gebelik yaşadım...offfffffffffffffffffffffffffffff

Burcusafak bu gece kabusum oldu . Bizim durum ayni sizinki ben haftaya tup denicem korktum simdi:KK43:

kızlar merhaba,
bizde 2003'te evlendik. 2006'dan 3 kişi olmak istiyoruz. 4 kere tüp bebek denedik. hiçbiri tutmadı. tek problem morfoloji. en son yaptırdığımızda %1 çıktı. 1 ay önce prof. bir ürolog'a gittik. genetik dedi. ancak genetik tüp bebek tedavisi ile olur dedi. bizim 3. yaptırdığımız zaten genetikti ama o da olmadı. kimyasal bile olmadı. bilmiyorum çaresizlik bizi iyice birbirimizden uzaklaştırıyor.

kızlar merhaba,
bizde 2003'te evlendik. 2006'dan 3 kişi olmak istiyoruz. 4 kere tüp bebek denedik. hiçbiri tutmadı. tek problem morfoloji. en son yaptırdığımızda %1 çıktı. 1 ay önce prof. bir ürolog'a gittik. genetik dedi. ancak genetik tüp bebek tedavisi ile olur dedi. bizim 3. yaptırdığımız zaten genetikti ama o da olmadı. kimyasal bile olmadı. bilmiyorum çaresizlik bizi iyice birbirimizden uzaklaştırıyor.

Spermlerin baş bölgesinde mi daha çok problem vardı.

kızlar ben çok kişi tanıyorum morfoloji 0 ken bile mikroenjeksiyonla hamile kalan ...benim dr mikro yapıyosan morfoloji önemli değil dedi krishazel sen benim durumumdaysan sakın korkma inşallah bak tutucak görüceksin zaten onlar döllerken spermleride ilaçladıkları için herşey çok iyi oluyor ....bizimki doktorumuza göre ilahi çk samimiyim dr bile tutmamasına şaşırdı ve allahtan ddi bak sana yemin ediyorum o yüzden kabusun olmıyım...benimle aynı durumda olan orda 42 yaşında bi kadın vardı ki ben 26 yaşındaydım ozaman onunki tuttu benimki tutmadı bence bu iş birazda allahtan...

kızlar merhaba,

bethy bizimde olmuyor ve etrafımda okadar çift varki bebeği olmayan çaresiz hissetme kendini eşinle daha çok kenetlenin inan sonunda olucak ....bende kendimi kötü hissediyordum hatta biri bana aa bak biri hamile diyince uyuz olmaya başlamıştım sonra düşündüm herşeyde hayır vardır belki benim için gerçekten hayırlı değildir ...üzülmüyomuyum tabiki üzülüyorum ama biz kocamla birbirimize daha çok bağlanıyoruz konuşuyoruz ne biliyim lütfen mutlu olmaya çalış elbette bu kadar çabalarını allah boşa çıkarmıyacakdır ....

Burcusafak inan ruyama girdin:KK43: Bakalim benim mikro tedavim bugun yarin baslayacak . cok dua ediyorum insallah hayirli sonuc alirim. Senin icinde dua ediyorum insallah seninde benimde yuzumuz guler. Sen tedavini nerede yaptiriyorsun?

canım ya inşallah inan bende senin için dua ettim ...ben avrupa şafak hastanesinde yaptırmıştım şimdi başka yerde yaptıralım diyoruz ben haziran başı tekrar yaptırıcam sen nerde yaptırıyosun beni muhakkak haberdar et ...allahın izniyle tutucak bak gör...ama biyerede daha yazmıştım sana sakın takma transferden sonra düşünmemeye çalış beni transefrden sonra annemler aldı 12 gün yataktan çıkarmadı bu bende acaip bunalım yapmıştı aklımdan çıkaramıyodum dr bile dedi çok taktılmışsın diye ...

Canim cok uzuldum ama safakta yaptirma cunki benim tanidigim kim orada yaptirdiysa tutmadi daha sonra baska yere gectiler ve hemen ilk denemede oldu. Sende direk tup bebek merkezlerinden birinde yaptir. Ben bahceci kliniginde yaptiriyorum bugun yarin baslicak tedavim ama hala regl olmadim bugun olmam gerekiyorduhihoyyyt olmadim henuz . regl oldugum gibi tedavim baslicak . bende birkac gun yatip sonrasinda normal hayatima devam etmeyi dusunuyorum zaten calisiyorum istesemde okadar yatamam . mutlaka haberleselim .

yeteeeeer kullanıcısından alıntı
ARKADAŞLAR BıR KEZ DAHA SıZLERı YENı TOPĞıMıZE GÖZ ATMAK VE DESTEK ıÇıN ÇAĞIRIYORUM

ARKADAŞLARRRRRRRRRRRRRRRRR
TÜP BEBEK TOPıĞıNDEN ARKADAŞLAR YENı BıR TOPK AÇTILAR
TÜPĞ BEBEK FıYATLARINDA ıNDıRıM ıSTıYORUZ DıYE BU TOPĞıE GELıP BıR ZıYARET EDERSENıZ ÇOK SEVıNECEĞıZ BıR LıSTE HAZIRLIYORUZ LıSTE YETERı KADAR KALABALIKLAŞINCA VE BELıRLEDıĞıMıZ BıR GÜNDE SESıMıZı DUYARACĞIMIZ YERLERE MAıL ATACAĞIZ TÜP BEBEK FıYATLARI VE RAPOR ÇIKARMADAKı ZORLUKLARLA ıLGıLı HEPıNıZı BEKLıYORUZ

Tüp bebek fiyatlarıda indirim istiyoruz

TOPıĞıMıZı BURASI

canım linkini yapıştırayım da arkadaşlar kolay bulsun....
Kadınlar Kulübü / KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU Sayfa Bulunamadı (Tüp bebek fiyatlarıda indirim istiyoruz)

iyi geceler benim eşimde de morfoloji problemi var %0 malesef ekim ayında varikosel ameliyatı oldu nisan ayında tekrar tahlil yaptıracağız çok ümidim yok ama inşallah yükselmiştir morfolojiden dolayı eşi ameliyat olanınız var mı

kızlar bana bilidğiniz kadarıyla sadece bu kısmı yorumlaya bilirmisiniz
6 milyon yoğunluk
% 40 ileri hareketlilil
% 30 yavaş hareketlilik aklımda bunlar kaldı haftaya adet görünce ben doktora gideceğiz neler söyleyecekelr şimdiden çok merak ediyorum aynı rakamlara yakın olan duyan var mı ?

kızlar bana bilidğiniz kadarıyla sadece bu kısmı yorumlaya bilirmisiniz
6 milyon yoğunluk
% 40 ileri hareketlilil
% 30 yavaş hareketlilik aklımda bunlar kaldı haftaya adet görünce ben doktora gideceğiz neler söyleyecekelr şimdiden çok merak ediyorum aynı rakamlara yakın olan duyan var mı ?

özeldende aldım msjını:) neyse burdan yazayım dedim.6 milyon toplam sayımı?yoksa ml.deki sayımı?o önemli.hatırlasaydın iyi olurdu.neyse %40 ileri hareket güzel bi rakam.ama morfolojide çok önemli.testi tekrar yazarsan daha iyi anlarız.

kızlar çok ilginç ama bizim sürekli yaptırdığımız morfolojimiz hep 0 çıkıyodu şimdi 5 çıkıyo 4 den yukarısına iyi diyolar doktorlar sayımızda 14 milyon olmuş daha önce 5 milyonun altında çıkıyodu gene kötü hamile kalmam için ama demekki zaman zaman bu spermler baya bi farklılık gösteriyo..hatta ocak ayında boş gebelik yaşadım tedavisiz ...sadece eşim keçiboynuzu suyu içti 3 ay akşamları acaba bumu etkiledi yükselmesini bilmiyorum ama ..

kızlar çok ilginç ama bizim sürekli yaptırdığımız morfolojimiz hep 0 çıkıyodu şimdi 5 çıkıyo 4 den yukarısına iyi diyolar doktorlar sayımızda 14 milyon olmuş daha önce 5 milyonun altında çıkıyodu gene kötü hamile kalmam için ama demekki zaman zaman bu spermler baya bi farklılık gösteriyo..hatta ocak ayında boş gebelik yaşadım tedavisiz ...sadece eşim keçiboynuzu suyu içti 3 ay akşamları acaba bumu etkiledi yükselmesini bilmiyorum ama ..
maşallah.....
keçiboynuzundan başka ne yaptınız..paylaşırsanız sevinirim

X