Erkek İnfertilitesi Düşük Sperm Morfolojisi ve Aşılamadaki Başarı İlişkisi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
ay dogru canim ya kusura bakma kafa kalmadi :) canim cidden bence asilamayla ugrasmayin. Hani ucuz ama umudun kirilmasin her kotu sonucta. Bence senin yumurtalarin iyiken tup bebek en sagliklisi olur. Allah hepimizin yardimcisi olsun canim. Insallah guzel haberleri aliriz. Almanya da ne zaman baslayacaksiniz tup bebege baslarsaniz? Sigortaniz karsiliyor mu?
Amin! Sigortamız da sıkıntı, yalnızca %50'sini karşılıyor. Sigortamızı değiştirmeye çalışacağız. %90'a kadar karşılayan var. Aşılama şansı düşük değil mi yaaa. Ağlıycam valla. Sperm analizi Almanca olduğu için anladığım kadarıyla;

Sperm yoğunluğu ilk sayım 20 milyon, 2. sayım 16 milyon= ortalama 18 milyon.
Tam sperm sayımı, total 45 milyon.
Motilitede a,b,c,d diye farklı farklı değerler var. O da normal aralıkta. Fakat morfoloi %1 :KK43:

Sizin sigortanız karşılıyor mu? Biz uygun sigortaya geçebilirsek yaz ortalarında filan sıra gelecek galiba.

Amin! Sigortamız da sıkıntı, yalnızca %50'sini karşılıyor. Sigortamızı değiştirmeye çalışacağız. %90'a kadar karşılayan var. Aşılama şansı düşük değil mi yaaa. Ağlıycam valla. Sperm analizi Almanca olduğu için anladığım kadarıyla;

Sperm yoğunluğu ilk sayım 20 milyon, 2. sayım 16 milyon= ortalama 18 milyon.
Tam sperm sayımı, total 45 milyon.
Motilitede a,b,c,d diye farklı farklı değerler var. O da normal aralıkta. Fakat morfoloi %1 :KK43:

Sizin sigortanız karşılıyor mu? Biz uygun sigortaya geçebilirsek yaz ortalarında filan sıra gelecek galiba.
biz de devlet sigortasi var o tum tedaviyi karsiliyor. ilaclari bir tek kendimiz odeyecegiz o da 4000 dolar falan herhaldeay turkiye de ilaclar 2000 TL falan saka gibi :KK43: neyse aman buna da sukur.Insallah sigortayi halledersiniz canim. Eger esin sigara iciyorsa mutlaka biraksin. E vitamini kullansin bir de CoQ10 kullansin.Bunlarin inan hic bir zarari yok tam tersine yarari var. Bir de preseed diye bir gel var onu aldim gecen ay onu kullaniyorum yumurtlama zamani biz de bir ise yaramadi ilk ay ama bakarsin bu ay olur :) valla umudu kesmeden bekliyoruz iste canim. HAni ilk basta insan cidden sokta oluyor ama sonrasinda esinin sperm urettigine bile sukrediyorsun. Cok sukur en azindan sen de sorun yok. GHerhalde bizim de mayis haziran gibi baslar ama beklemekte zor ya.

Teşekkürler canım. Size aşılama önerildi mi peki? E vitamini kaç mg olmalı? Günde bir kez mi? deneyelim tabii. CoQ10 nedir?
Sizin en azından tamamını karşılıyor. Ne güzel. Biz 1.5 yıllık evliyiz ve ilk bebek için çalışıyoruz. Eşim sigara kullanmıyor.
En kısa sürede mutlu haberleri veririz inşallah.

Teşekkürler canım. Size aşılama önerildi mi peki? E vitamini kaç mg olmalı? Günde bir kez mi? deneyelim tabii. CoQ10 nedir?
Sizin en azından tamamını karşılıyor. Ne güzel. Biz 1.5 yıllık evliyiz ve ilk bebek için çalışıyoruz. Eşim sigara kullanmıyor.
En kısa sürede mutlu haberleri veririz inşallah.
canim esim benim multivitamin kullaniyor eve gidince bakarim icindekilere. Doktorumuz vermisti sen de istersen kendi doktoruna danisirsin. su linkte bayagi bilgi var bakabilirsin canim: http://www.beslenmedestegi.com/saglik-rehberi/kisirlik-tedavisi
ama emin ol bu desteklerin zarari yok yarari var. Insallah yarari olur size de.Bir de keciboynuzunu cok tavsiye ediyolar ama Kanada da bulamadim maalesef olanlarda altin gibi masallah. 4 tanesi 4 dolar millet kilosunu o kadara aliyor.

canim esim benim multivitamin kullaniyor eve gidince bakarim icindekilere. Doktorumuz vermisti sen de istersen kendi doktoruna danisirsin. su linkte bayagi bilgi var bakabilirsin canim: http://www.beslenmedestegi.com/saglik-rehberi/kisirlik-tedavisi
ama emin ol bu desteklerin zarari yok yarari var. Insallah yarari olur size de.Bir de keciboynuzunu cok tavsiye ediyolar ama Kanada da bulamadim maalesef olanlarda altin gibi masallah. 4 tanesi 4 dolar millet kilosunu o kadara aliyor.
Off çok pahalıymış. Burda da pahalı denebilir. Türkiye'den getirmediğime yanıyorum. Vitaminle ilgili yine bir bakarsan çok sevinirim. Kanada'ya selamlar :)

düşük morfolojiye rağmen aşılamayla hamile kalan oldu mu? saygı ve hızımız iyi morfolojimiz düşük. deneyimi olan varsa paylaşabilir mi?

düşük morfolojiye rağmen aşılamayla hamile kalan oldu mu? saygı ve hızımız iyi morfolojimiz düşük. deneyimi olan varsa paylaşabilir mi?
Canım merhaba hamilesin sanırım senin adına çok sevindim nasıl hamile kaldın morfoloji kaçtı?

X