Film gibi ama ben saat saat, gün gün acı çekerek yaşadım !!!

K

KüçükAnne_

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi KüçükAnne_
kızlar daha önce çok anlatmak istedim sizlere ama olmadı yazamadım cesaret edemedim .... şimdi yazıcam ama uzun sürebilir vaktinzi alıcam biraz....; geçen sen okulumu bırakıp işe girdim işim çok guzeldi parasdıda rahatlığıda güzeldi ama ancak 1 bucuk ay çalışabildim daha sonra işlern kötü gitmesi nediyle işten çıkarıldım ve başka bir işe arkadaşımın yardımıyla girdim 1 hafta deneme süresi ücretsiz bunu babama anlatana kadar akla karayı seçtim ve kabul etti.ben işe başladım bir hafta öyle geçti ve ven hem çalıştım hemde sigorta için gerekli evraklarımı taamamladım sadce sabıkaydımı alamadım amaolmasada olur cevabını aldım satış sorumlusundan ...bana sigortamkın başlatıldıını söyledi. daha sonra 15 gun daha ucretliş çalıştım bir gun arabda işe giderken telim çaldı arkadaşım aradı aynı işteyiz onun satış sorumlusu telefonu alarak senin sigortan başlatıldımı diye sordu evet abi dedim .oda ben bugun şirkette başlamadığını duydum benden duymuş olma ama istersen bir sor laf arası tamam dedim .neyse satış sorumlum aradı ve ben ona sordum birden ani tepkiyle nasıl başlataiblirim sen bana sabıka kaydınımı getirdin bana geri döndüler şirketten olmuyomuş bu şekilde başlatamazlarmış bugun hallet dedi. ben dedim peki ben bugune kadar çalıştığım parayı alabilecekmiyim dedim hayır tabikide çalıştığın gözukmuyorki nasıl kanıtlayabilirim dedi başımdan aşağı kaynalar sular döküldü.ben boşunamı çalıştım diye ona bağırdım ...evet öle dedi ve işten çıkıyorum dedim ben babama haftanın açıklamasını zor yaptım peki 15 gunun açıklamasını neasıl yapabilirdim bana sen çalışmadın nehalt yedin diyecdekti babam.sonuc cıktım işten ertesi gunu butun tanıdıklarıma haber yolladıma cilen çalışmama gerek ve benim bu açığ kaptmam gerek diye işler buldum ama hiçbiri beni kurtarmaz çalışma saati uzun parası az ....15 gun işten çıkarmış gibi arkadasıma gittim geldim iş baktım tanıdıklardan para istemeye basladım olmadı.tek çare gitmekti.köye annenanamin yanına gitmekti böylece parayı orda bitirdim diycektim . tabi piskolijm altüst.izin vermediler gitmme için ağladım yalvardım ben iyi değilim piskolijim bozuk dedim ama yinede göndermediler.bende yine işe gidermişş gibi cıktım ve yola üştüm köyüme gidiyordum kurtuluşum olucaktı yoksa kıyamet kopacaktı.yola cıktım habersiz ilk molada evi arayıp anne ben yoldayım dedi beni merak etme köye gidiyorum dedim bir sürü küfür etti bana kapattı.ağlaya ağlaya ve aç bir şekilde gittim.biletimi eski erkek arkadaşım aynı zamnda akrabam o aldı norlmalde küstük ama deliler gibi seviyorduk birbrimizi 1yıl ayrı kaldık inadım gurum yuzunden.vardım ama herkes ban kusmustu kufur etmişti telfonda.anneannmede biraz akldıktn asonra koye amcama gittm yan trafındaeskierkek arkadasım otruuyordu.barıstık ve evlilik planları yaptık.isterim dedi olmaz dedim bizimkiler dön para biktir diyip orda olmaz diyecek ve bana inanılmz bir baskı uygulayacaktı ki zaten baskı vardı üstümde.kaçtık .ve herkes duydu annemler köye gelicez dedi. bizde düğün günü davetyeleri herşeyi hazır ettik annemler gdiler bağırlarına bastılar ben ağlayarak olan oldu dediler.ama kırgınlardı belliydiyürekleri yanmöıştı bir kere bir eğlenceyle sönmeycekti yangınları .düğün ooldu bitti herşeyçok güzeldi.düğündne sonrası ertesigunun akşamı halamlar dedikodu çkıkardı berbaer oldular evlenmek zorunda kaldılar felan fistan eşime söyledim eşimde konuşmaya gitti ama kavga meraklısı insanlar zehir edecekler ya ...kavga cıktı ve ben sinir krızı gecirdim gözumu actıgımda hastanede buldum kendimi.geri döndüğümüzde butun herkes kapının önunde bekliyorlardı ben arabadan indim bitkin bir şekilde herkes acımsıyarak baktı bana yetti bu bana işte oldu istediğniz sevindirdim nefret dolu yüreğinizi....annemler dönduler ama donmeden bizimle konuştu babam ve annem yanımıza geklin bir kaç ay beraber kalalım çalışın eve cıkın dedi eşim kırmamak için bakalım dedi ama cevabı hayırdı.sonra ben zarla zorla eşimi ikna ettim ve annemlere geldim ben önce geldim eşimin alcakalrı vardı beklemedim yaz elbiseleriyle gitmiştim kışlığım yoktu aldırtmadım gerek yok dedim. ve ben geldim.eve nasıl geldim yüzüm tutmadı içeri girdim boğazım düğüm düğüm .nasılda değişik geldi gözume evim babamın evi:KK43:1 hafta yanklız kaldım bekarlık odamda ağladım hep hıçkıra hıçkıar pişmanmıydım hayır evliydim mutluydum ama yanlış yaptım.tek kızlarıydım böyle gitmeseydim .keşke bana böle davranmaslardı oysa bekarken geceleri bekledim ağlaya ağlaya baba gel kapımı çal neyin var diye sor dedim olmadı olmadı olmadı.eşim geldi nasıl özlemişim.iş bulmuştum hemen çevrem çok geniş olduğu için . eşimn geldiği hafatnın başlangıcında yeni işeme başlaycaktım .

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi KüçükAnne_
başladım işim ağırdı yeni açılan alışverişmerkezinde mağazada çalıuşcaktım ancak mağaza inşaat halinde olduğı için temizliğ düzmesi herşeyi bizi bekliyordu.ağır ağır koliler taşıdık ürünler yerde olduğu için atlaya zıplaya depoya gidip geldik o soğpukta betonda oturduk. ve sonra adet günüm geçti yokm olamazdı zamanı değildi .işten çıkmazdım. böyle birşey olamamlıydı ama oldu .test sonucu hamile olduğumu öğrendim. kimse istemedi bu bebeği daha erken dediler ama onun acelesi vardı.bende istemedim babasıda aldırmayı düşündük bende bu süre varfı içinde işyerindeki iki arkdaşım dışında kimseye söylemedim hamileliğimi.işten çıkarılmamak için.sonra ilk bebeğimdi o beni,m herşeyim olacaktı onu aldırazmadım günahına giremezdim eşim ve ben karar verdik doğuracaktım.yine işyerimdeyim çok acıktık alıp dükaknda yiyelim dedik ayağı kalktım ani bir titreme ve baş dönmesi, ardından çok hızlıca atan kalbim..ve yerdeyimmm herkes başıam üşüştü istifar ettim müdürüm hemen ben sana dedim yeni evlisin oturma betonlara bak üşüttün diye. benim elim ayağım titriyor ve bir türlü kendime gelemiyodum.yemek getirdiler zorla yedirdiler yedim ve kendime geldim herkes açlıktan tansıyonun düşmüiş dedi.yalan söylemem gerek kalmadı onlar kandırdılar kendilerini. bi.r süre sakladım ama artık saklaycak durumda değildim şiddetli baş ağrısı mide bulantısı ve kusma.mağza ve tualet arasında mekik dokuyordum . işyerindekilerde öğrendi o halde 3 ay dayanabildim ve işten cıktım hastaneye gittik testler herşey gayat güseldi sağlıklıydı bebeğim.ama ben çok kötuydum 2 hafta sonra birdaha gittim bu kez 7 kg vermiştim :KK43: ve bebeğimin düşme tehlikesi vardı hortlaklar gibi geziyordum.serumlar felan 6 ay böle kusmakla gecti cok feciydi şimdi bile dile getirrken çok kötü oluyorum.sonraki ayları kalçama kramp girdi ve topal oldum hamileliğim hastanede geçti hep.eşim bir süre sonra boluya çalışmaya gitti.ben annemlerde kalamaya devam ediyordum babama 8 milyar borc verdik ev kredisini ödesin diye.ve biz ayrı eve dogumdan sonra geçicektik.8 ayımda bebeğim 1.500 kgydi sorun vardı anlamıştım :KK43: renkli ultrosanda cıktı bebeğime giden damarlarımda sorun vardı besin alamıyordu belki oksijen alamayacaktı. bunları duymak nekadar acıydı eşime nasıl anlatacaktım ben bu durumla nasıl yaşayacaktım heran benden gitme korksuyla nefessiz kalcak diye.doktor bazı tailmatlar veri bebeğimi karnımdayken hep yokluyordum tatikler verdi ve 3gundebir hastaneye gidip nts ye bağlanıyordum ve ultrosanda bebeğimin sağlığını kontrol ediyorduk.hep dinlenmek zorundaydım . bunu hiçbirzaman unutmayacağım : bir sabah uyandım bebeğimde hiç hareket yok o beni uyandırırdı sabahları kalk diye . sevdim konuştum olmadı kıpırdamadı. kalkığ meyvesuyu içtim tekrardan sol tarafıma uzanıp konuştıum yine olmadı çikolata yedim uzandım olmadı oynamadı.elimle yokladım olmadı oynamadı. artık elim ayağım birbirine dolanmıştı cuzdanıa ldım koştum hastaneye ağlaya ağlaya . ağlamaktan derdimi bile anlatamadım hemşireye hemen nstye bağladılar beni sakinleştirmeye çalıştılar bebeğinin kalbi atıyor hadi sakinleş benide korkuttun diyince dunyalar benim oldu ultrosana girdim çok iyyiydi. herkes bana bakıyordu ben hala ağlıyordum sakın sakın eve gittim ayrıca bebeğim 3 kg olmustu artık.bu arada evde huzursuzluklar var annem babam sureklikavga ediyorlardı babam anneme çok kötu laflar söylüyordu. arada ben üzlüyor eziliyordum .doğumuma az aklmıştı eşime artık gel dedim ve geldi. mide bulantılarım yine başladı ksuyordum hastaneye gittik rahim açılmış 1 cm ondan oluyor şiddetlenirse hiç bekleme gel dedi. şiddetlendi gece hastaneye gttim artık dayanamıyorum dogurcam dedim ve ertesi gun sezaryanla doğum yaptım meleğim canım kızım kollarımmdaydı artıkeşim ev annem refakatçim oldular eşim benle annem kızımla ilgilendi.babam gelip gidiyordu yanımıza çalışıyordu annem yılllık izindeydi.babam akşam geldi anneme sen boşuna duruosun eve gidelim dedi.annemde saçmalama dedi biyandanda bana belli etmemeye çalıştı.tabikigitmedi annem.sonra taburcu olduk eşim bir kaç gün sonra döndü işine benim piskolijim altüst herşeye ağlamak istiyordm.1.hafta bebeğim hastalandı ateşi çıktı hastaneye göturduk akşam babamda geldi bizle hastaneye yatırmamız lazım yoğun bakıma alıncaktı kuzum babam ya bişeye yok göturelim eve kızım boşver dedi. ben hüngür hüngür ağlıyorum.onun düşündüğü çok para alırlarmış!!! yüreğim nasıl yandı anlatamam ben bırkaamzdım içeri verdim bebeğimi sarıldım koklayamadım izin vermediler içerde kan alırken nasıl ağlıyordu sesi taa kapıya geliyordu ben öldüm öldüm dirildim sesi geldikçe zorla eve göturduler beni.babam annemi yine zorluyor gel yanımda yat bebek yok artık .annemde kızın halini görmuyormusun ne halde yanlız bırakamam üzülmesin sütü kesilir yatmaz yoksa dedi yanıma geldi annem bende git babamla yat dedim sorun cıkmasın yok dedi beraber yatıcaz. gizli gizli ağladım kokusu odamda beşiği orda boş .uyanması alzımdı şimdiye çoktan emzirmem gerekirdi ama ben pompa elimde bineronu doldurmak çabasındaydım kuzum aç kalamsın mama vermesinler belki beğenmez yemez sütümü içsin çabuk iyileşsin ....COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

• Konu Sahibi KüçükAnne_
ertesi günü annem elinde sütümle hastaneye koştu bense kızımın kimliğni çıkartım sigortaya gittim sigortasını yaptım ve hastaneye dondum. sezaryanlıyım o halde ordan oraya....hastaneye gidip sigortalı işlem yaptım bebeğimi grecektim girdim içeri kurban olurum acıkmış nasıl gözlerimin içne baktı ağladı yalvaırrım emzireyim neolur dedim hayır dedi hemşireler doktoruyla konuşun dedi doktoruyla konsutum bilgi aldım iyiymiş çok şükür butun test sonucları iyi cıktı sadece bir kulturu vardı onu sabah alıcaklardı onu bekliyorladı taburcu için emzirebilirmişim koşa koşa çıktım yukarı bir hevesle yoğun bakımın zilnii çaldım ama acil bebek girmiş içeri yoğunlar sonra kızım uyudu sütü var annesi yarın taburcu olabilirmiş hadi git dinlen dediler izliyim neolur bakıyım dedim .baktım ne kadar zor allahım :KK43:eve dondum bebeğim olamdan geçereceğim son gece olacaktı inşallah uyduum sabah gittim öğlen bebeğimi aldım geldim .babam bu sure varfu ıcınde bir kez aradı neoldu dedi okadar.bu kez annemle babamın tartışmaları kavgaları artık yalvarıyodum yapamyın dye. eşim annemlerin evinin kiminustune oldugnu sordu bende babamın tabiki dedim neoldu ben baska bişey duydum dedi halamın kocasınınustune devretmiş.bende dedimki ya borc felan avrduya kredi felan herhlade ondna korktu dedim oyzudendir dedim .eşim sakın sorma boşver dedi tamam dedim annemede analtmadım .aklıma baska birşeyde gelmedi zaten .biraz zaman gecti olaylar buydu iyice çirkin bir hal aldı babam anneme o... diyordu çalışmıyorsun yapıyorsun diyordu yaşayamaadım tadına varamadım....hiç saygısızlık etmedim babama takii bana sen bu o.... ya nasıl anne diyorsun diyene kadar bende sen nasıl koynuna alıyorsun peki dedim sustu.işten gelmişti sordum baba bu ev kimin üstüne diye oda benım dedi bende baba eniştemin üzerine yapmışsın dedim yok öle bişey dedi baba doğru söle dedim kızım susss dedi anneme işaert ederk annem de kızımın yanında.niye susayım buna ne hakkın var baba niiiye yaptın bu evde annemınde hakkı var beberaber .çalıştınız beraber kazandınız niye böle yapıyosun çocuklarının hakkınıdamı dusunmedin dedim. vay efendim sizene sizmi çalıştınız sizmi kazandınız birşeyde hakkkınız yok dedi.bana cephe almıştı artık konusmuyordu annemi tutuyorum diye halbuki haklının yanındayım.sonra öğrendikki tapu dairesinden ev benim doğumumndan 1 ay önce satıulmış ve ardından boşnma davası açılmış ama bizim haberimiz yok.bende surekli babama diyorumki medeni birşekilde ayrılın boşanmanı aç bişrbirinizi kırmayın felan halbuki herleyi rayına oturtmuş bile...avukat tuttuk yol gösterdi felan .bir gun kızım hiç durmdan ağlıyor babam evdfe o sıra arkdasım geldi bende emzik aldırmaya yolladım .babam geldi normalde konusmuyor.paraya ihtiyacın varmı dedi kapıdan sesimi çıkarmadım. bidhaa sordu benim parya ihtiyacım yok sadece sana verdiğim paramı ver ben ayrı eve cıkıcam ben cektım ama kızıma cektırmıcem dedim .geldi yanıma kızım yavrum ypma böle bana inanmıyorusnuz annen böle annen şöyle. evi vermem ona gidiecekler pez..... leiriyle oturacak evde diyor bağıramıyorum kızım kucagımda sustum.yine anlattım annem yapmaz ööle bişe yok hakkını ver kadının yıllarca çalıştı sana dedim yedik bitti dedi.kızım bu evi senin üstüne yapıcam söz beni tut evden atalım anneni dedi.ben ğalmaya basladım senin ebvine ihtiyacım yok dedim niye ağlıyor neyi var dedi bende sütüm azaldı en olucak sayende yetmiyor doymuyor dedim hemen gidip sana bitki çayı alayım dedi gitti aldı ertesi gun aynı surat yaptı bana konusmadı sabahına annemi evden atmaya kalktı bi baktım ses geliyor kalktım babam annemi dövrek dısarı atıyor. ağlamaya basladım yapma baba diye annem dısardan kızım korkma ben işe gidiyporum dedi sen git uyu kızım korkma diyordu babam kapıyı skkıca tutmus bırakmıyordu bende anne bişey ıoldumu diye bağırıyordum babam itti beni gitim yatağıma ağladım akşam annemi eve alıcaksın yoksa senı silicem dediöm yeter artık yapma dedim yalvardıım .aldım annemi eve hiç yanlız bırakmadım annemi asla evde tek kalmadılar anneme bişey yapmaından korkuyordum ki basıma geldi.iki abim var ama ikiside bir boka yaramzlar.konusmuyorlardı ilgilenmşyorlardı hep lafta hep lafta vardılar.artık mamaya basladım bebeğim 1 tam emzirdim kzımı.birgun banyodayım kızım uyuyo annem sırtımı keselemeye geldi gtelefon caldı teli al yanımda konus dedim anneme geldi teyzemdi arayayn sen üzülme ben iyyim dedi sen canını sıkma anlım acık yuzum ak dedi o kafayı yeniş piskolijisi bozuk dedi.kapattı teli cıtı banyodan ben tam havluyu sardım kendimi kapıyı actım ses geldi (banyo ve yatakodası karşı karşıya)kapıyı açar açmaz neögreyim babam annemi yatırmış boğazına binmiş havluyla huzlıca gittim susun ne olur dedim kızımı korkutuyosun baba cık dısarı dedim neolur dedim baktım beni takan yok ÇIKM DIŞARI YEMİNEDERİM ÖLDÜRRÜM SENİ KIZIMIN UYUYO KORKUTUCAKSINIZ KIZMI CIKIN DEDİM BIÇAK GETİRİP SENİ ÖLDÜRRÜM BABAA ÇIK DEDİM KOLUNDA TUTUM CEKTİM BANA VURCAKTI ANNEM kalktı benim yiyeceğim dayağı o yendi cıktılar odadan ben hemen iç çamaşırı giymeden eşofman ustumede badı giydi cıktım babam balkona kosmus tahta geştirpöldürecek bizi annem oraya kapatınca odadan balkona açılan pencereden girmeye çalışıyordu ben yetişştim annem tahtayla vuruyodu ordan annemde tahtayı geri tiince babamın dudagına çarptı ve kanadı babam banda o.... dedi bende o anki sinirle piskojiyle şerefsiz dedim:KK43: senınde kızın var dedi. ben kızıma senın gibi yparsam oda bana yapsın dedim basedemedik babamla yankomusyu cagirdim .geldiler babamı tuttular bu kez annem sınır krızı gecirip herşeyini yırttı babamın polis cagırdım
kızımı sorucaksınız hiç uyanmadı onca sese hiçççççç .komsu geldi yanına teyzemi cagırdım yanıan geldi biz karakola evde amcamı aradım gelin alın bu adamı yoksa ben ölşdürecem dedim . neyse gece donduk eve ben ev e adım attıkm kızım uyandı emzirdim :KK43:abim karakolda dayımalra gdin olay uzamsın dedi bende hayır gitmcez kendisi gitsin dedim eve geldik abim yukarı cıktı babamın esyalarını topladı laf soktu bize gitti babam 10 dakıkada karakolda doldurdu onu bide dudagıda kanıyorduya beni dövdüler demiş.abim laf soktu gittiler. biz evde kaldık ertesi gun eşimi aradım analttım oda bir sure sonra geldi. babam dan şikayetcş olduk bşrgun eşyalarını toplamaya geldi komşuyla topladı faturaları aldı topladı eşyasını gitti. lafda söledi kızım uyuyordu uandırdı beişşişğine vurdu bişlrekten komşum göruncde ağladı karıkoca babam gittikten sonra bu adam hasta dediler. sonra suyumuz kesildi sonra doğalgazımız 2 ay actıramadık syu komsulardan helke helke bidon bidonm su tasıdık tam bir rezillikti kucup tup aldık komsudan onla yemek yaptık banyo suyumuzu komsudan aldık.2 ay sonra avukat suymuzu actırdı şükür dedik.kış basladı kızım surekli hasta bronşit olmak üzere doğalgaz salı açılacak kızlar artık kızım sıcak suyla banyo yapıcak üşimicek .hasta olmicak .cok zor gunler gecirdim hala geciriyorum .eşim coktan geldi. mahkeme hala suruyor sonuc yok henuz belli değil.babam habre yalan soyluyor beni dövduler dısarı attılar 900 ytl paramı aldılar evimde zorla oturuyorlar.ben enişteme borcum vardı 20 milyara devrettim buyuzden .iki abimde babamın yanında doldura geldişkleri için annemin yüreği paramparça oğullaı yanında yok aramıyorlar sormuyorlar.babam ve abimlere kağıt yapıldı artık buna eminim. babamın tarafı babama destek cıkıyor onlar yaptılar hep zaten evi üstüne aldılar abilerine baktılar ev tutular yemeğini yuapıyorlar temzlğini yapıyorlar. ki bıuraya donmesin eziyetleri devam ediyor .hergun bir laf duyuyoruz ben babamı dovmjusum .paramı vermiyor babam .eşime cok mahçubum. bu perşemebe yine mahkeme var dua edin kızlar ne olur dua edin yapılan haksızlıklar sona ersin annem anlının akıyla cıksın hakkını alsın .oğulları donsun ona yine.bitsin acımız mutlu olalım huzurlu olalım neolur dua edin yuvamızı dağıtanların yanına kalmasın dua edin.bize yaşattıklarının bin katını ceksinler.(okumaya fırsatım olmadı yazdıklarımın kızım cok hasta bir ksurum olduysa affola):1no2:[/

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Vallahi bayagı zor okudum...ama sunu söylemek isterim herkesin hayatı herkese film gelirmiş..sizinkinde pek bir zorluk çile göremedim doğrusu..olabilir yani böyle şeyler..iş hayatınız da cok karışıkmış para az iş çok diye iş begenmemişsiniz sanki bu devirde 4X4 iş mi var hepimiz zor sartlarda koşturuyoruz..ani bir kararla da köye gitmişsin evlenmişsin..ailenle de barışmışsın sorun yok artık..ağlaman bir anlam veremedim canım..olan olmuş..selametle kal...

• Konu Sahibi KüçükAnne_
vallahi kusura bakma ben daha devamı oldugunu bilmiyordum..okurum birazdan hepsini inş..:))nasıl yazdın üşenmeden ya:)

• Konu Sahibi KüçükAnne_
yani ne desem şaşırdım üst üste gelmiş her şey...inş.yakında huzura kavuşursun ...ol kadar çok şey yasamışsın ki..psikolojin kötüdür..babana üzüldüm ama aile işte ..inan ki dertsiz kişi yok öyle düşün..

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Yazdıklarının hepsini okudum çok üzüldüm canım yaa
Allah yardımcınız olsun inşallah hakkınızda hayırlısı olur bebeğini güle güle büyütürsün

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Küçük anne ben bu yasadıkalrına cok üzüldüm
babanı bir doktora götürmelisiniz bence..
sen kızını düşün en fazla çünkü en cok onun korunup kollanmaya ihtiyacı var..
kıyamam ya...

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Arkadaşım uzun uzun yazmışsın ama hiç bir şey anlaşılmıyor yazdıklarından.:sm_confused:
Keşke daha kısa ve daha anlatıcı bir uslüpla yazsaydın..
a.s

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Öncelikler çok üzüldüm.Umarım bundan sonra rahata kavuşursunuz.:Saruboceq:
Ama anlıyamadığım şey baban bu iftiraları annene niye attı:uhm:
Bunun bir geçmişi vardır dimi

• Konu Sahibi KüçükAnne_
valla sabırla okudum yazdıklarını ne çok şey yaşamışsın böyle babanın annenle neden geçinemediğini anlayamadım doğrusu annene çok çektirmiş.allah annenede sana da sabır versin hak yerini bulur nasıl olsa kimsenin ahı kimsede kalmamıştır ki bu durum da kalsın bebeğin de umarım en kısa zamanda iyileşir toparlarsınız kendinizi geçmiş olsun hepinize.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Yazdıklarının hepsini okudum ve inan içim bir tuhaf oldu. İnsanlar nelere katlanabileceğini yaşamadan
bilemezlermiş gerçekten doğru.... Yanlız şu dikkatimi çekti eşin bu yaşananlarda neden yanında değil?
Örneğin doğum yaptığında kızının kimliğini sezeryanlı halinle sen çıkartmışsın keşke bu günlerinde
yanında olabilseydi. Babanın durumu ise çok kötü hasta olsa gerek yoksa hiçbir baba evladına
böyle davranmaz. Çok şükür yinede daha kötü sonuçlar olmadan o büyük kavgayı
atlatmışsınız baban o can havliyle annenin canınada kıyabilrdi.
Allahım kimselere yaşatmasın böyle şeyler. Allah yardımcınız olsun.
Bebeğinize anneniz baksada en azından sizde bir iş bulabilseniz belki daha çabuk durumunuz
düzelir diye geldi aklıma. Çok zordur yaşadıklarınız eminim çok......

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Yaşadıkların çok kötü durumlar.Ama bana göre bütün olaylar babandan kaynaklanmış.İş yerı para vermıcek dıe koye kaçman falan hep babanın korkusundan.Annene yaptıkları çok acımasız.Allahından bulsun inşallah.Kızın içinde çok üzüldüm ufacık masum bi yavru.Bence eşinle ayrı bi eve çık ve annenide yanına al başka çözüm yolu göremıyorum.Hakkında hayırlısı olsun canım.Bebişinde inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
şuan görmekte zorluk çekiyorum ama her satırı tek tek okudum -tatlicadiarzu-

böyle anlatırken bişey yokmuş gibi gelsede yaşadıklarınız gerçekten çok kötü allah sabır versin..

benim anlamadığım siz neden eşinizin yanında değilsiniz..alın kızınızı annenizi eşinizin yanına gidin

• Konu Sahibi KüçükAnne_
çok üzücü şeyler yaşamışsın

babanın kesinlike ruhsal durumu bozuk

ne olursa olsun annene sahip çıkmaya devam et.

ama eşin de çok yalnız bırakmış seni be gülüm.

sen eşini çağırmadan o senin yanında hiç olmamış.umarım düzelir bu kötü durumlar:teselli:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
okumakta baya bi zorlandım ama şu k.k da tek uzun soluklu ve hayretler içinde okudum yaşadıklarını:nazar:
bir eş yada bir baba nasıl olurda 3 tane evlat doğuran yıllarca aynı yastığa baş koymuş bir insana hakaretler eder beraber çalışıp kazanılan bi evi ondan gizli satarak mal kaçırır
bu nasıl vicdan yaa:1shok::kızgın:
yaşadıkların hoş şeyler değil ama ben yinede kötü olan şeylerin yaşantında düzeldiğini gördüm baban hariçbenneyaptımki
bebği istemedin oldu hastaydın iyileştin
bebğin sakat olacaktı veya ölecekti şimdi iyi iyileşti
sular yoktu var salı günü doğalgaz da gelicekmiş:Saruboceq:
inanıyorumki zamanla hayatında daha da iyi değişiklikler olacak bunlar acı hatıralar üzücü şeyler
annenin hep yanında olun
babanada Allah akıl fikir versin:Saruboceq:
inşallah davanız hayırlısıyla sonuçlanır hakim babanızı bi psikiyatrise sevk etse bari
ve bebeğinizde tez zamanda sağlığına kavuşur ve bunca acı şeylerin ardından mutlu olursunuz inşallah Allah yardımcınız olsun:Saruboceq:
keşke eşinizde yanınızda iş bulabilsede hep yanınızda destek olsa

• Konu Sahibi KüçükAnne_
ay beynım dondu yazacak bırsey bulamadım Allah yardımcınız olsun

• Konu Sahibi KüçükAnne_

yazdılarını satır satır her kelimesine dair okudum,
çok üzüldüm yaa,neler çekmiş nelere göğüs germişsin,
bunları okuyunca insan şükrediyor haline:Saruboceq:
baban nekadar acımasız,vicdansızmış,sanırım oda hasta,
yoksa akıllı insanın yapacağı işler değil bunlar:nazar:
inşallah bundan sonra meleğinlee ve eşinle mutlu mesut huzurlu günler yaşarsın,rabbim yardımcınız olsun:Saruboceq: :teselli:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
çok kötü çok yorucu şeyler yaşamışsınız
nasıl bir eş o.. dahada önemlisi nasıl bir baba!!:1shok:
bence psikolojisi bozuk hiçbir dengeli aklıbaşında bir insan bunları yapamaz diye düşünüyorum:kızgın:
lütfen üzülmemeye çalışın küçük bebeğiniz varmış
ilerde bugünlerin mükafatını görüceksiniz:teselli:
dilerim huzura kavuşursunuz..:Saruboceq:

X