5 şiş kulanamayanlar için 2 şiş ile pratik çorap yapımı...

hxuxrrem 2000

SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
5.323
31
fotoraf0019nz7.jpg

fotoraf0020vo3.jpg

fotoraf0021wh7.jpg

fotoraf0022vg8.jpg

fotoraf0023fv9.jpg

fotoraf0024hc6.jpg

56 ilmek şişe atılır....istenilen ölçüde önce tekli lastik iki parmak kadar sonra çiftli lastik örülür....yaklaşık bir karış kadar.. ki bu corabımızın bilekten yukarısı olck.. isterseniz dize kadar yapabilirsiniz...iki kenerdan 16 şar ilmek kesilip 24 ilmek ilmek bırakılır...burasıda lastik olarak devam edilir...bu kısımda ayağın üstü kadar olacak...sonra 24 olan ilmeğimizin iki kenarından birer kesmeye başlanır bu sırada düz örgüye geçilir...10 ilmek kalana kadar 10 ilmek kalınca tekrar 24 ilmeğe birer arttırarak ulaşılır .. bu yaptığımızda çorabımızın burun kısmı olacak....24 ilmağa ulaşınca ayağın alt kısmı yani tabanı öreceğiz düz örgü tabanımız kadar örülecek...
ve topuk kısmı için...tekrar 24 ilmek birer birer kesilerek her iki taraftan 10 ilmağe düşürülür ..10 ilmek kalınca tekrar 24 ilmek oluncaya kadar her iki taraftan arttırılır...bu da topuk kısmı olacaktır...
dikerken önce topuk kısmı dikilir...üçgenin heiki kenarı birleştirirlir...
sonra diğer kısımlar uygun şekilde birleştirilir...a.s.

hemen anneciğime postalıyorumm...ellerine sağlık canım.:1hug::1hug::1hug:
hatta bende bir deneyim.açıklaman çok net.

hemen anneciğime postalıyorumm...ellerine sağlık canım.:1hug::1hug::1hug:
hatta bende bir deneyim.açıklaman çok net.

o kadar kolay ki 1 günde bitiyor...birde daha canlı renklerle yap çok daha güzel oluyor...şu an elimde bu vardı o yüzden bunu koydum sayfaya...pembe ve siyah da yaptım çok güzel oldu...
mesela yelekle aynı renk olunca kış gecelerinin vazgeçilmezi oluyor....a.s.

bende şişi koltuk altında kullanabiliyorum
bunu mutlaka deniycem çokk güzel emeğine sağlık :1hug:a.s.

çok açıklayıcı ve net anlatmıssın. eşim uzun zamandır benden istiyordu. hemen başlamak istiyorum.. emeğine ellerine sağlık canım benim....

Hürrem ablam ellerine kollarına sağlıkk maşallahh sende sersoy gibi hamaratsıın :jeyyar:
Bende boş bir vaktim olduğunda örmek istiyorum anlatımın çok iyi olmuş kolayca yapabiliriz..

canım ellerine sağlık yalnız senden biraz daha ayrıntı istiycem tek çorap için tek parçamı yoksa iki parça örülüp birleştirilip bir çorapmı elde ediliyor birleştirme konusunuda biraz daha açıklarsan bende örcem çok pratik.

canım ellerine sağlık yalnız senden biraz daha ayrıntı istiycem tek çorap için tek parçamı yoksa iki parça örülüp birleştirilip bir çorapmı elde ediliyor birleştirme konusunuda biraz daha açıklarsan bende örcem çok pratik.

tek çorap için tek parça örülüp kendi içinde birleşiyor....diğerteki ayrı örülüyor.. yani bir çift çorap için iki ayrı parça öreceksin ...biri sol biri sağ....
gösterilen tek ayak için ...öbür teki de ayrı örülecek...a.s.

ay çok hoş ve yapılışıda baya kolay görünüyor paylaşım için tşklerrrr

ay çok hoş ve yapılışıda baya kolay görünüyor paylaşım için tşklerrrr

bişi değil tatlım...
inanki gerçekten çok kolay....ben yıllarca çorap yapmak için uğraştım ama beceremedim...5 şişi bir arada götüremedim...bu pratik yöntemle çok çabuk yapabildim...
denemeni tavsiye ederim.. bir kez ördükten ve kulanmaya başladıktan sonra vazgeçemeyeceksin...:eek:

Patiğin tarifini hemen yazdım hatta çizdim umarım başarılı olabilirim Elinize sağlık çok beğendim kendime ve yakınlarıma örmek istiyorum :nazar: a.s.

X