Hamilelikte bulantı için Bitkisel çözüm

beyz@

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
247
0
arkasalar yenı hamıleyım midem bulanıyor bişey yiyemiyorum iştahım iki gun once guzeldı bır anda kesıldi bildiginiz bıtkısel bı cözüm varmı

tebrik ederim öncelikle canım.bende kardeşim için arastırdım 1 tatlı kaşıgı kekik birkaç yudum suyla içildiginde bulantıyı kesiyormuş.(ibrahim saraçoglunun sitesinden)inş işe yarar cnm.

Bilmediğin otları kullanma bence, neticede ilaçlarda bitkilerden yapılıyor, hamilelikte ıhlamur dışında bitki kullanımı riskli zaten. Bu arada hayırlı olsun, bende 14 haftalık hamileyim, benimde bulantılarım kabus gibiydi, bende yiyemiyordum ama bulantımı yoğurt, ayva bastırıyordu. Özellikle süzme yoğurt kurtarıcım oldu. Merak etme 12 haftadan sonra bişeyin kalmaz.

benimde çok bulantılarım oldu 4,5 aya kadar.
sonra yerini mide yanmasına bıraktı.
ben çareyi az yemek yemekte ve kraker-leblebide buldum.
her an yanımda bunları taşıyorum. çok sulu ve yağlı yemekler yiyemedim.
su içerken bile bulantı yaşadım. çok zor bir dönem sabır versin allah..

tebrik ederim canım hayırlı olsun.bende 15 haftalık hamileyim,ben ilaç kullanmak zorunda kaldım. artık yavaş yavaş normale dönmeye başladım herhangi bitkisel bir ilaç var mı bilmiyorum ama bana doktorum,ilk 3 ay için,kesin olmamakla birlikte adaçayı ve ıhlamur gibi çayların düşüğe neden olabildiğini tedbir amaçlı 3 ay içmememi önerdi. bunu paylaşmak istedim.

ya bende 15 haftalık gebeyim ama halaaa bulantım var napcez ya...

:emir_bebek:benimde bulantılarım başladı ve ne yapacağımı bilmiyorum çok can sıkıcı...nerdeyse depresyon yaşayacağımalsanaalsanasmile

X