Gebelikte İdrar Yolu ENFEKSİYONU!

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.968
11
36
selam kızlar.. 35+4 haftalık gebeyim.. ve idrar yolu enfeksiyonu teşhisi edildi..ilkinde monurol saşe adında anitibyotik verdi geçmemiş :kızgın: şimdide augmentin adlı antibiyotik kullanıyorum dilerim bir faydası olur.. öğrenmek istediğim : aramızda benim bu derdimi yaşayan arkadaşlar varmı.. siz kaç haftalıksınız ve doktorunuz nasıl bir tedavi önerdi hangi ilaçları kullanıyorsunuz faydasını gördünüzmü lütfen beni bu konuda bilgilendirin şimdiden çok teşekkür ederim.. Allah hepimize sağlıklı bebeklerle beraber hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah a.s. :1hug:

merhabalar,
ben de 12 haftalığım ve bikaç hafta önce bende de teşhis edildi iye.
yaşadığım yer küçük bi yer ve doğum doktoru yok malesef. sağlık ocağında yaptırdığım testle öğrendim. tatilde ankarada teşekküllü bi hastaneye gittim fakat orda yaptırdığm testler de bayramdan sonraya kaldı orda gösteremedim doktora.burda da gösterecek doktor bulamıyorum ne yazıkki. buraya döneceğimiz akşam acile gittim ve ordaki kadın doktoru da test istedi ve sonuçta ilaç verdi ama antibiotik değil.zimaks diye sefiksim grubundan bi ilaç.5 gündür onu içiyordum dün bitti. bol bol da su içtim. sanırım benimki çok ileri bi safha değil ama tedavi edilmesi gerekiyormuş mutlaka hamilelikte. şimdi tekrar sağlık ocağına gidip tahlil yaptıracağım ama geçtiğine nedense inanamıyorum sanki ilaç hiç işe yaramadı.
benim tecrübelerim belki işinize yaramayacak ama ben de paylaşmak istedim. ve inş fazla yoktur ama hamile olupta iye yaşayanlardan ben de tecrübelerini dinlemek istiyorum.
herkese geçmiş olsun. kimseye göstermesin Rabbim özellikle hamilelikte

bendede olmuştu
ınanılmaz bir yanma
idrar yolu enfeksiyonu
dr ilaç veremem dedi
bol bol su iç dedi
öyle yapmıştım 2 günde geçti
14 haftalıktım ben

Bende de 26 haftalıkken olmuştu. Benim bir şikayetim yoktu ama tahlil sonucuna göre doktorum banada antibiyotik vermişti. Bir kullanımlık.... Bidaha ki tahlilde geçtiğini söyledi...

Gebelikte sık görülen bir şikayetmiş... bol bol su içmek lazım...

Geçmiş olsun

bendede olurdu hep henuz hamileyken olmadi..
bol su icin ve ayaklarinizi surekli sicak tutun en iyi cozumu bunda buldum ben

canım bendede oldu 21.+5 haftalık hamileyim monurol şase verdi banada dr.ayrıca aksef adında bi antibiyotik verdi gerçekten işe yarıyor.geçmiş olsun şimdiden canını sıkma bikaç gün içinde iyileşirsin işallah

bu idrar yolu enfeksitonu kasık ağrısıda yapıyor bende.bu ilerlediği anlamınamı geliyor?ne kadar su içmeliyim?bebeğim çok küçük diye doktor antibiyotikte vermiyer.

bu idrar yolu enfeksitonu kasık ağrısıda yapıyor bende.bu ilerlediği anlamınamı geliyor?ne kadar su içmeliyim?bebeğim çok küçük diye doktor antibiyotikte vermiyer.

ilerlerse böbreklere bulaşırmış daha kötü şeyler Allah korusun..Geçmiş olsun canm ya :çok üzgünüm:

kayra geçmiş olsun canım..evet kasık ağrısı ilerlediği anlamına geliyormuş..bende geçen hafta dr gittim bana aynen böle dedi...bende bebek istiyorum ama bana antibiyotik verdi....
saraçaoğlu karnabahar suyu içilmesini yazıyordu sayfasında..bir yerde de melissa çayının ii olduğu yazıyordu(kitapta)..artık herşeyi den,icez....

mehtap bahsettiğin kürü buldum

Kronik idrar yolları enfeksiyonlarına karşı

250 – 300 gram karnabahar yaklaşık 750 gram kaynamakta olan suya ilave edilir. Ağzı kapalı olarak 5-6 dakika hafif ateşte haşlanır. Haşlanmış karnabaharın suyunun yarısı sabah, diğer yarısı da akşam (aç veya tok farketmez) içilir. Hergün taze olarak hazırlanır. Yedi gün müddetle devam edilir ve üç gün ara verilir. Üç gün aradan sonra tekrar yedi gün uygulanır ve tekrar üç gün ara verilir. Son olarak tekrar yedi gün uygulanır ve kür tamamlanmış olur. Karnabahar kürü toplam yirmibir günlük kürdür (üç günlük aralar hariç).
Burada dikkat edilmesi gereken nokta karnabaharın taze olmasıdır. Pişmiş olan karnabaharı da öğle veya akşam yemeklerinizde salata olarak tüketebilirsiniz.

PROF.DR.İBRAHİM ADNAN SARAÇOĞLUNUN TAVSİYESİ

gebelerde kullanabilirmi ondan emin değilim..antibiyotiğim bitti doktora gittiğimde umarım bitmiş olur.. eğer bitmemişse bu kürü deniyeceğim.. belki sizde denemek istersiniz bilginize a.s.

anacım nasıl içcez bu suyu ya benim mide gıcıktır biraz kaldırmaz böle şeyleri..bende sık sık yemeğini yapıp suyunu öle tüketmeyi planlıyorum...
birde arpa çok iimiş ama nasıl tüketilcek onu bilemiyom ya..arpa dan ne yapılır ki??????????

anacım nasıl içcez bu suyu ya benim mide gıcıktır biraz kaldırmaz böle şeyleri..bende sık sık yemeğini yapıp suyunu öle tüketmeyi planlıyorum...
birde arpa çok iimiş ama nasıl tüketilcek onu bilemiyom ya..arpa dan ne yapılır ki??????????

:roflol: valla arpayla yapılan bişey gelmedi aklıma.. ama nestle nin bol lifli lifalif adında gevreği var sanırım onun içinde arpa tahıl buğday ne ararsan varda ben almıştım 2-3 ay önce hala olduğu gibi duruyor (tadı yenilemiyecek kadar berbat ) hangisini denesekki sen neye karar verdin :uhm:

• Beğen
Reactions: NFZ
valla ben dediğim gibi karnabahar en az haftada bir sulu yemeğini yapcam..melissa çayı hergün içicem...ilacıda içiyom ama tedirginim...bakalım işte.....
sen napcan?????

he birde bol su içicem elimde hep su şişesi olacak...bu idrara çıkmayı hızlandırıyor bölelikle iltihabın çabuk atılmasını sağlıyomuş dr dedi...öle devam..inşallah geçer....

he birde bol su içicem elimde hep su şişesi olacak...bu idrara çıkmayı hızlandırıyor bölelikle iltihabın çabuk atılmasını sağlıyomuş dr dedi...öle devam..inşallah geçer....

eevt canım bu su olayını bende duydum günde 3 litre su tüketenlerdenim yakında wc ye yatak atcam :roflol: dediklerin mantıklı bi dene bende karnıbaharı deniyelim gelişmelerden haberleşelim ama olurmu. dilerim bu illetten bi an önce kurtuluruz.. sanada çok geçmiş olsu arkadaşım :1hug:

evet canım inşallah bir an önce kurtuluruzyaaaaaaa......haberleşelim de ne ii geldi ne gelmedi bilelim bakalım....

kızlar peki sizin belirtileriniz neler?
mesela ben de yanma falan yok. ama ara sıra kasık ağrısı oluyor?
yani yanmanın daha eerken bi belirti olması gerekmiyor mu belki kasık ağrım başka bişeyden kaynaklanıyordur..

X