Sivilceli Ciltler Yüzüm sivilce ilaçlarından ötürü kıpkırmızı oldu geçmiyor :((

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

mykee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
18
0
34
Tretin imex kullanıyorum ve nerdeyse heraksam ve hersabah suruyorum sivilcelerim icin ama ne yazikki suratımda kızarıklık basladı ve boynumla yuzum arasındaki fark beni korkutuyor senağlama lüften yardım edin :çok üzgünüm:

canım ben ikisini de kullanmadım ama isotrexin kullandım. bu tür ilaçlarda sık kullanım nedeniyle cilt tepki veriyo kızarıklık yanma soyulma gibi. çok rahatsızsan ilacı sürmeyi kes hemen ve bi kaç gün bekle, zaten prospektüslerinde de böyle yazar. hassaslaşan cildine inatla sürme canım çok sıkıntı çekersin. cildin normale dönünce de her sabah ve her akşam olarak değil günde 1 kez gece yatarken sürmeni önericem sana doktor mu dedi sabah akşam sür diye? bir de her 2sini de mi hem sabah hem akşam sürüyosun yoksa birini sabah birini akşam mı?
ve mutlaka yağsız bi güneş kremi kullan tatlım

teşekkür ederim cevap için ... evet doktor söyledi imexi gündüz tretin i gece sürüyorum sürmeye başladığımdan beri yüzüm soyuluyor.Çevremde kullananlar var sabret uzun bir süre soyulacak sonra değişikliğe sende inanamıycaksın dediler...Bende az önce banyodan çıktım yumuşak bir lifle derilerin gitmesi için yavaşça ovdum kızarıklık daha da arrtı hemen bilgisayarı açtım ne yapacağımı şaşırdım çok yanıyor senağlama

canım ovma cildini hatta nemlendirici sürerken bile çok hafif hareketlerle sür iyice yayılır sivilceler:1no2:

soyması normal ama yanma ve kızarıklık oluşunca yine söylüyorum bi süre ara ver bi kaç gün.. cildin kendini toparlayınca tekrar devam edersin.. bi de doktoruna da söyle mutlaka bu kdr sık kullanım cildimi çok tahriş etti diye, o da muhtemelen bi süre ara vermeni önericektir.. ama ovma cildini iyice beter edersin benden söylemesi:1hug:

doktoruna sor canım bence...belki ara vermen veya ilacı sürmeyi kesmen gerekebilir...

evet ben bu mesajları yazalı 3 yıl geçmiş şimdi cildimde hiç sivilce yok :)
düzenli olarak kullandım etkisini gördüm . okadar yanmasına da değdi ayrıca :) şimdi sadece bikaç kalıntı var eskilerden onlar da yawaştan geçicek
tavsiye ederim herkese (=

X