Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç diplerimde yara kabukları :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

BULUTT

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2007
1.550
19
ARKADAŞLAR SAÇIM TEMİZ OLMASINA RAĞMEN BANYODAN SONRA ÇOK KAŞINIYOR.PUL PUL KEPEK GİBİ OLUYOR.ARADA DA YARA KABUKLARI GELİYOR ELİME NE YAPMAILIYIM.:nazar:

bence bir dermatoloğa git canım benimde saç dökülmemden dolayı sabun kullan dediler arkadaşlarım olsun büyüklerim olsun kullandım kafam kabuklandı elimi attığımda hep saç derisi geliyor organıcum bitkisel şampuan kullanıyorum inşallah geçer..

doktora gittim malum özel doktor olmadığından pek umursamadı.alerjidir geçer dedi.bitkisel şeyler kullanmak istiyorum bende senin gibi .teşekkürler

bende daha önce oldu bundan.bende de acayip kaçınmalar yapıyordu. kaşımaya kalksam kanıyordu.doktora gittim fungoral şampuan verdi. eğer almak istersen kullanımını anlatabilrim. hala saçımda kepek oluşsa kullanırım. etkili bir şampuan.

şimdi bu şampuanı kullanırken saçlarını iyice köpürtüp 3-5 dakika beklemen lazım ki saç köklerindeki yaraları iyice kurutsun. hatta ben aynı zamanda göğsümdeki ve sırtımdaki sivilceler için de gitmiştim doktora doktor sivilceli yerlere de sürüp bekletebilirsin demişti.

bir de saç kuruluğu iyi değilmiş böyle durumlarda. saçını en az 3 günde bir yıka demişti. hatta 4-5 olsa daha iyi olur demişti. ben de o kaşıntıya dayanıp 1 ayda saçl derisindeki tahriş ve kaşıntıdan kurtulmuştum. inşallah yardımcı olabilmişimdir.Allah şifa versin canım.

bnmde war aynı dert ama kasıntı yok sıcak yıkamaktanda kalkabılıomus sac derısı ama yınede gecmedı bnm dıkkat etmeme ragmen..

o şampuan anladığım kadarıyla saç derisindeki mantar için.benim eşimin saç derisindede pullanma oluyordu.o kepek olduğunu düşünüyordu bense bir hastalık olduğunu.beyaz beyaz oluyordu ama kaldırınca kanıyor yada kızarıklık oluyordu.kepekyte böyle bir şey olmaz.eşimi zorla dermatolaga gönderdim.doktor sedef olduğunu söylemiş.dirseklerinde ve dizlerindede hafif kuruluk vardı.sende kontrol et bence.kükürtlü sabun ve bir kaç losyon verdi.

herkese merhaba,

benim çok uzun yıllardır saç diplerim de kaşıntı oluyor ve daha sonra bunlar yaraya dönüşüyordu. tabi tüm bunların sonucunda saç dökülmesi de beraberinde gelmişti. bir doktor "Prednol a Krem"i 3 gün boyunca yatmadan yarayı kapatacak şekilde bu kremi sürmemi söyledi. bende üç gün boyunca yaranın üstünü kapayacak şekilde kullandım ve sonuç da şu an saçlarım eski güzelliğine kavuştu. yalnız 3 günden fazla kullanmamalısınız çünkü bu tip kremler deriyi incelttiği için tehlikeli olabilmekte. ayrıca bu krem ile birlikte ben sebamed'in kepek için olan şampuanını kullandım ve halen kullanmaktayım.

acil şifalar dilerim...

ARKADAŞLAR SAÇIM TEMİZ OLMASINA RAĞMEN BANYODAN SONRA ÇOK KAŞINIYOR.PUL PUL KEPEK GİBİ OLUYOR.ARADA DA YARA KABUKLARI GELİYOR ELİME NE YAPMAILIYIM.:nazar:

off ya berbat bişeydir o :KK43:ben ilk kaşınmaya başladıgımda bitlendim sanmıstım :) doktora gttım psikolıjık dedı prozinc adında bi şamsuan verdı 1 haftada eser kalmadı ne kepekden ne kabuklardan normal sampuanlara göre biraz pahalı (20 lira civarı) ama gercekten cok memnun kaldım 3 aydr kullanıyorm söktü attı resmen opuyorumnanaktan

benimde öyleydi saç derim kuaför egzama bu dedi bi ilaç önerdi sürdüğüm gibi geçti gitti kızlar ilacın adı betnovate saç losyonu yıllardır çekiyodum bende inşallah sizede faydalı olur...

ben de yıllardır çekiyorum onu:KK43:
kafa derisinde yaralar kabuklanmalar kaşıntı kanama falan..

defalarca dr a gittim anlamadılar,
son gittiğim dahiliye dr u romatizmadan olabileceğini söledi
romatologa gittim meğer romatizmadanmış:KK53:

romatizma ilçalarını kullanınca geçti:KK76:

siz siz olun kızlar ezbere krem falan kullanmayın,
daha berbat hale getirebilirsiniz Allah korusun
iyi bi dermatologa, fayda görmezseniz mutlaka dahiliye uzmanına gidin..

romatizma bile saç ve deri yarası sebebi olabiliyo...

ketakonazol tarzı medikal şampuanlarla saçınızı yıkayın bütün kepekler gider..

zetion..
ketoral
nizoral..

bunlar medikal şampuanlar kepeğe öneriliyor..

kabuk kepek + kaşıntı sebore habercisi olabilir..

X