Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
lütfen bana bu konuda yardımcı olun

lütfen bana biri cevap yazsın çok kötü durumdayım bide annem sayesinde evhamlı oldum galiba

bu ilacı ben 1 dene falan önce kullandım ...kistim vardı ve ağrı yapıodu..kullandığım süre içinde iyi geldi ağrım kalmadı...ama bırakınca yenişden başladı ve bu sene kist ameliyetı oldum...çünkü patladı..doğum kontrol hapı içerken adetinin böyle gelmesi gayet normal...içtiğin sürece hep böle gelicek yada 1-2 gün sürecek...ama ben yasminden memnun kalmadım...diana35'i öneririm...bence sende doktoruna onu öner...

yorumun için teşekkürler kedi84 peki kistin büyükmüydü şuan kasıklarımda bi ağrı var bunun nedeni adetimin az olması olabilirmi sence

ben de 10 gündür kullanıyorum.göğüslerimde birazcık hassasiyet yaptı başlarda ama şimdi biraz daha hafifledi.bir de reglimin bitmesine rağmen 3-4 gün hafif hafif lekelenmeler oldu.bıraksam mı diye düşünüyorum ama karar veremiyorum.ne yapsam sizce?

ben de 10 gündür kullanıyorum.göğüslerimde birazcık hassasiyet yaptı başlarda ama şimdi biraz daha hafifledi.bir de reglimin bitmesine rağmen 3-4 gün hafif hafif lekelenmeler oldu.bıraksam mı diye düşünüyorum ama karar veremiyorum.ne yapsam sizce?

ilacın kutu bitmeden birakilmasi cok zararliymis, bilginiz olsun arkadaslar!

bilgilerin için çok teşekkürler cebid peki adet söktürücü hapı hakkında bi fikrin varmı
canım cığım yıllar önce benim de adet düzensizliğim vardı 3 ay regl olmazdım .patlardım artık sıkıntısından şişkinliğinden.doktor bana di pro adlı adet söktürücü iğne verdi .bir kaç sefer zor durumda kalınca vurduruyordum.1 hafta sonra kesin adet oluyordum ve rahatlıyordum.
şimdi evliyim ,doğumdan sonra düzene girdi gibi .30-35 günde adet oluyorum.doğum kontrol hapı olarak ta yasmin kullandım .ama 3 ayın sonunda nefesimde darlanma falan yaptı...5-6-ay ara veriyorum sonra tekrar kullanıyorum..idare ediyoruz işte..

Adetin basta gelmemesi yada cok gelmesi normal,cünkü hap vücuda hormon verdigi icin biraz degisiklik oluyor ama siz yinede bir doktorunuza sorun..

arkadaşlar,

her ilacın yan etkileri kişilere göre değişiyor sanırım. Ben de yasmin kullanıyorum. Sadece kahve rengi akıntı oluyor. onun dışında bi sorunum olmadı.

canım bende bir sene önçe kullandım dr danışarak tabi benim sorunum düzensiz adat ti 3 ayda bir adet görüyrdüm dr yan etkisi an az olan ilaç diye verdi 1 sene yakın kulandım ben adetimi düzene soktu ama bu seferde başka sorunlar çıkardı o yüzden bırakmak zorun da kaldım ben her bünye farklı olur tabii..

ben de bıraktım..yan etkileri oldu..Allah sonumu hayır etsin...:çok üzgünüm:

merhabalar aranıza yeni katıldım.bana arkadaşımın jinekolog annesi yasmini tavsiye etti en az yan etkisi olan doğum konrol ilacı olarak bende eski mesleğim ecz cı kalfalığı olduğu için bi ecz cıya danışıyım dedim ve kadın bana eğer sigara kullanıyorsam(ki kullanıyorum)bu hapı kullanmamam gerektiğini söledi bununla ilgili bilgisi olan varmı teşekkürler...

merhabalar..ben dogum kontrolü amacıyla geçtiğimiz ay yasmin isimli hapı kullanmaya basladım.reglin ilk gününden itibaren aldım.dün yani 18. gün yogunlugu cok cok az olan kanamalar basladı.diger yandan duygu durum düzenleyici ilaçlar kullanıyorum.ilaç etkileşimi olup olmadıgını kontrol etmek amacıyla arastırdım.carbamazepin yani tegretol un etken maddesi olan ilacla etkilesim olabildigi yazıyordu.doktorumu aradım.tegretole kesinlikle devam edilmesi gerektigini söyledi. ve / fakat yasmini de kullanmak istiyorum dogum kontrolü için.karaciger tahlillerim ve serbest t3 t4 sonuclarımı henüz almadım.sanırım sonuclardan sonra karar vermek daha dogru olucak.ne yapmam gerektigini bilmiyorum.eger yasmini kesmek zorunda kalırsam baska bir ilaç önerebilirmisiniz ? kesmeyip devam edersem bu kanamalar ne zaman kesilebilir ? her iki ilaç yani tegretol ve yasmin etkiler - yan etkiler - etkilesimler konusunda bilgisi olan bir uzmandan cevaben destek bekliyorum.şimdiden teşekkürler...

merhabalar..ben dogum kontrolü amacıyla geçtiğimiz ay yasmin isimli hapı kullanmaya basladım.reglin ilk gününden itibaren aldım.dün yani 18. gün yogunlugu cok cok az olan kanamalar basladı.diger yandan duygu durum düzenleyici ilaçlar kullanıyorum.ilaç etkileşimi olup olmadıgını kontrol etmek amacıyla arastırdım.carbamazepin yani tegretol un etken maddesi olan ilacla etkilesim olabildigi yazıyordu.doktorumu aradım.tegretole kesinlikle devam edilmesi gerektigini söyledi. ve / fakat yasmini de kullanmak istiyorum dogum kontrolü için.karaciger tahlillerim ve serbest t3 t4 sonuclarımı henüz almadım.sanırım sonuclardan sonra karar vermek daha dogru olucak.ne yapmam gerektigini bilmiyorum.eger yasmini kesmek zorunda kalırsam baska bir ilaç önerebilirmisiniz ? kesmeyip devam edersem bu kanamalar ne zaman kesilebilir ? her iki ilaç yani tegretol ve yasmin etkiler - yan etkiler - etkilesimler konusunda bilgisi olan bir uzmandan cevaben destek bekliyorum.şimdiden teşekkürler...

bence tahlil sonuçlarını bekleyin..dr nuz sizi zaten yönlendirecektir..

strega : bana da doktorum sigara kullananlarda yasmin alınmaması gerektiğini söylemişti.. fakat ben sigara kullanmadıgım için nedenini sormamıstım.arastırmak gerektigini düşünüyorum..

teşekkürler reykjavik araştırmak en doğrusu..

3 gün önce yasmin adlı hap bitti hala adet olmadım ve yapıskan ve koyu renkte bisey gliyo benden bu normalmi basına gelen varmı bi cevap yazsın lütfen çok korktum

bu durumla karsı karsıya gelen yokmu lütfen bi cevap yazın

X