Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bencede biran önce git doktora umarım kötü bişey yoktur.Haberlerini bekliyorum.alaalaa neden olabilirki??İçimizi yine ferah tutalım Geçmiş olsun canım ..Seni bekliyorum

bugün doktora gittim hayatım gayet sağlıklı imişim sadece yumurtlama dönemim oldu için bide hapı bıraktım için düzene girmiş hormonlarım ağrı yaparmış.bi yumurtam solda fazla gelişmiş.oldukça gelişmiş kaz yumurtası gibiydi gördüm resminide kendinide ultrasondan inş bundan sonra netice alcam ya.dediki bu bikaç günü ii değerlendir.....anladın sen onuuuu:)))))))))))) çok sevindim anlatamam en azından kafam rahatladı bi sorunum olmadını öğrendim.inş olur.

yasmini 1.5 yıl kullandım 10 ay önce bıraktım suan adet düzensizliği yasıyorum ve gebe kalamıyorum nedeni doğum kntrl hapının beyinden gelen hormonu engellemesiymiş(tembeleştirmesi) yumurtlamamın gercekleşmemisi drumun sölediğine göre ...6ay kullanıp 3 ay ara verilmesi gerekiyomuş..ilacı yazan o zamanki dr böle bi açıklama yapmamıştı bana..

yasmini 1.5 yıl kullandım 10 ay önce bıraktım suan adet düzensizliği yasıyorum ve gebe kalamıyorum nedeni doğum kntrl hapının beyinden gelen hormonu engellemesiymiş(tembeleştirmesi) yumurtlamamın gercekleşmemisi drumun sölediğine göre ...6ay kullanıp 3 ay ara verilmesi gerekiyomuş..ilacı yazan o zamanki dr böle bi açıklama yapmamıştı bana..
ya kendince haklı olabilirsin ama eğer hapa bağlıysa bu durum bizdede olmaması gerekti.ben daha bugün doktordan geldim adetimde oldukça düzenli yumurtlamamda zaten böyle bişi ilk defa da senden duyuyorum eft geciktiriyo olabilir ama geri kalan kısmı mantıksız geldi açıkcası...ayrıca ruhsal sıkıntısı olabiliyor ama ben bugün doktora gdp konuşunca oldukça rahatladım doğrusu sen bi doktora daha görün bence....ama yinede şiddetle hapa karşıyım hala aynı fikirdeyimmmmmm

Son düzenleme:
merhaba arkadaşım kabusum benim.. :) İnan senin şu iletilerin okuyunca neşem yerine geldi..Buay herşeyden önce allahın izniyle olacağını ve bizim inançımızla olacağını düşünüyorum :))

yürüyün be ablalarım helal sizeeehihoyyyt abla dedim ama yaşım 23 sürçülisan ettiysem affola:eek: sizin izinizdeyim herşey iyi olacak inanıyorum:sm_cool:

ya kendince haklı olabilirsin ama eğer hapa bağlıysa bu durum bizdede olmaması gerekti.ben daha bugün doktordan geldim adetimde oldukça düzenli yumurtlamamda zaten böyle bişi ilk defa da senden duyuyorum eft geciktiriyo olabilir ama geri kalan kısmı mantıksız geldi açıkcası...ayrıca ruhsal sıkıntısı olabiliyor ama ben bugün doktora gdp konuşunca oldukça rahatladım doğrusu sen bi doktora daha görün bence....ama yinede şiddetle hapa karşıyım hala aynı fikirdeyimmmmmm

bu benim bu konuyu danıştığım 3.doktrum evlenmeden önce böle bi sorunum yoktu (evlenmeden önce) herhangi bi stres falanda yok hapı bıraktıktan sonra böle bir sorunla karşılaştım..yapılan testlerde bu sonuca ulaşıldı östrojen hormonunun salgısını zayıflatmış herkeste görülmese de böle durumlar olabiliyormuş doktorumun dediği bu..

egemmavi Bu tür ilaçlar bünyeden bünyeye farklılaşma gösterebiliyor ilaçlara ne kadar danışılsa da doktorların %100 garanti vermesine aldanmamız gerekiyor..Herşey allahtan ama yinede bence kullanma taraftarı değilim..

Ben ocak ayına kadar devam etmeye karar verdim:çok üzgünüm: napıyım şimdiden bıraksam yine stres olucam 2009 yazı gibi düşünüyorum bebeği ocakta bıraksam 6.-7. aya kadar toparlarım kendimi heralde dimia.sa.s

egemmavi Bu tür ilaçlar bünyeden bünyeye farklılaşma gösterebiliyor ilaçlara ne kadar danışılsa da doktorların %100 garanti vermesine aldanmamız gerekiyor..Herşey allahtan ama yinede bence kullanma taraftarı değilim..

evet hormonlarla çok oynamamk gerekior sanırım:)ilaç herkeste aynı etkiyi göstermiyor demek ki..

şimdi bütün site bir olsun bu ay kabusun çocuğu olsun die dua etsin bide isteyen herkesin.arkadaşlar çünkü yumurtam kaz yumurtası gibi boşa gtmsn ama dimi yaaaaa:)))

şimdi bütün site bir olsun bu ay kabusun çocuğu olsun die dua etsin bide isteyen herkesin.arkadaşlar çünkü yumurtam kaz yumurtası gibi boşa gtmsn ama dimi yaaaaa:)))

merhaba arkadaşlar..
bende yumurtalık kisti oluştuğu için 3 ay yasmin kullanmıştım. 3 ayın sonunda çok şükür kist erimiş. yasmin kullanırken bu süre içerisinde ara kanama gibi bi sorun yaşamadım hiç. adetlerim 28 günde bir düzenli bir şekilde devam etti. benim size bi sorum olacak. yasmini bıraktıktan sonraki adetim gecikebilir mi? deneyiminiz varsa bi fikir verirseniz çok sevinirim. ona göre heyecanlanayım :Saruboceq: inşallah hamileyimdir :) ve 9 ay boyunca adet görmem..

fatmurcum eğer kistin olmadan önce adetin düzenliyse ve şimdi gecikmiş ise belki hamile olabilirsin ama 3 ay kadar gecikebiliyor gebe kalmak.

Son düzenleme:

İnşallah güzelim dualarımız seninle..Bak doktor o gün bana ilişki sonrasında ayaklarını birleştir duvara yasla dedi böyle yarım saat durulmalı.Umarım bu ay tutar ve peşinden bende gelirim..Dün geç girmişsin bizde bürodan 6.30 gibi çıkıyoruz karşılaşamadık :)

merhaba arkadaşlar..
bende yumurtalık kisti oluştuğu için 3 ay yasmin kullanmıştım. 3 ayın sonunda çok şükür kist erimiş. yasmin kullanırken bu süre içerisinde ara kanama gibi bi sorun yaşamadım hiç. adetlerim 28 günde bir düzenli bir şekilde devam etti. benim size bi sorum olacak. yasmini bıraktıktan sonraki adetim gecikebilir mi? deneyiminiz varsa bi fikir verirseniz çok sevinirim. ona göre heyecanlanayım :Saruboceq: inşallah hamileyimdir :) ve 9 ay boyunca adet görmem..

Bundan 5-6 ay önce benim de yumurtalığımd kist çıktı hemde yasmin kullanırken olmuş.Hiç aksama yaşamadım bir kaçö ay dsonra eridiğini duydum hapı bıraktım ama şimdi de yumurtalıklarımda folikistik rasladı..Bir sürü test yaptırdım,sonucunu beklemekteyim ..Bence bir daha doktor git folikistik over (pko) hastalığıdır.Zor gebe kalmanı sağlar..

merhaba arkadaşlar..

fatmurcum ben yasmini 7 ay önce bıraktım ama malesef daha geçen ay düzenli adet gördüm, benim adetim çok hassastı ama yasmin öncesinde stresli olduğum zamanlarda hemen gecikirdi heralde onun için beni bu kadar etkiledi diye düşünüyorum, yasmini bıraktıktan sonra 22 güne kadar gecikme yaşadığım oldu....

fatmurcum ben yasmini 7 ay önce bıraktım ama malesef daha geçen ay düzenli adet gördüm, benim adetim çok hassastı ama yasmin öncesinde stresli olduğum zamanlarda hemen gecikirdi heralde onun için beni bu kadar etkiledi diye düşünüyorum, yasmini bıraktıktan sonra 22 güne kadar gecikme yaşadığım oldu....

prettyteacher83 ne kadar kullandın yasmini?

arkadaşlar yazılanların çoğunu okudum.bu soruların cevaplarının çoğu ilaç kutusunda var zaten: ilacın prospektüsünü iyi okuyun ve doktorunuza güvenin. kullanmaya başladıktan sonra 3 ay adet düzensizlikleri olabiliyor. ama bu bi geçiş aşaması ne de olsa hormonları etkiliyo.. 3 ay düzenli kullandıktan sonra eğer başka bi problem yoksa yan etkiler geçiyor. ( benim migren tipi baş ağrılarım vardı doktor hap kullanamazsın dedi. hatta istersen az hormon içeren bi ilaç deneyip kendin karar ver dedi..kullandım aylarca, sonuç maalesef hüsran tabi.doktor sözü dinlemek lazım..) bi de hap alınmayan günlerde ek bir korunma gerekiyor.. ilacı kullanmayı kestikten sonra gebe kalmak için de 2-3 ay beklenmeli

X