Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende yasmin kullanıyorum. polikistik over hastasıyım. cildimin düzelmesine yardımcı oldu. adetlerimi düzenledi ama çok az adet görüyorum.

arkadaşım ben 6 ay kullandım dediğin gibi adetimi kesti ben sordum normal olduğunu söylediler meraklanacak bişey yok

ben 4 gün önce yasmine başladım doktorum 7 gün kullan 1 gün ara ver ve 7 ay bu şekilde devam et,7 aydan sonra 3ay ara ver dedi,yan etkileri en az olan ilaç bu dedi,ancak balayına gittiğimde azda olsa alkol alırım yasmini kullanırken bi sakıncası olurmu acaba

merhaba aranıza yeni katılıyorum bende 9 haftalık düşük yaptım bebek ölmüş 1 hafta olmuş dedi dr um ve kürtajla alındı.3 ay sonra yeniden gebelik düşünebilirsin dedi ben 4 ay ara verdim bu ay yeniden hamile kalmak istiyorum ama yine içimde korku var ya buda düşerse diye ve cesaret edemiyorum.

bu arada bende 3 aylık korunma dönemimde sadece 2 kutu yasmin kullandım açıkcası şimdi pişmanım kullandığıma. bende kuruluk ve aşırı başağrısı yaptı

merhaba aranıza yeni katılıyorum bende 9 haftalık düşük yaptım bebek ölmüş 1 hafta olmuş dedi dr um ve kürtajla alındı.3 ay sonra yeniden gebelik düşünebilirsin dedi ben 4 ay ara verdim bu ay yeniden hamile kalmak istiyorum ama yine içimde korku var ya buda düşerse diye ve cesaret edemiyorum.

:dance:adonis canım öncelikle aramıza hoşgeldin canım. bu konuyla ilgili düşünce ve endişelerini gebelik bölümü başlık forumda açarsan daha çok yanıt alabilirsin canım. Ayrıca bu kadar endişe etme bir kere düşük yapmış olman bir dahaki bebeğinide düşüreceğin anlamına gelmezki sen hayırlısıyla hamile kal inşallah gerisini Allah a havale et canım.

ben kullandım yasmin ve düzenli olarak adet oluyorum çok memmunum bendede kist vardı farklı dr ye gittim ama göremedi kisti yasminin faydası olduğunu düşünüyorum

bendede kist vardı ve 3 aylık bir kullanımdan sonra kaybolmus

bisey sorcam bu yasmin dedikleri gibi kara listeyemi alınmıs bilen varmı

kızlar bende evlendiğimin ilk ayı yasmın kullandım doktora gorunmedım ama tanıdık doktorlar bana yasmın onerdı fakat adet oldugum zaman ilk 7 gun içmedim ve daha sonra içmeye devam etmeme ragmen 18-20 gun kadar kanamam oldu ve ben korkudan 15 gunu hapı bıraktım baska bır doktor horman sevıseyı dusukoldugundan yaramamıstır dıyerek dozu yuksek olan mikrojin kullanmamı soyledı oda aynı etkıyı gosterdı ondan sonra bıdaha ıcmedım sizce neden boyle olmus olabılır. gerci su an cocuk dusundugmüzden içmek istemiyorum

Arkadaşlar bende aranızda yeni sayılırım. 2 aydır Yasmine kullanıyorum. Doktorum vermişti. İlk ay leke gibi 2 gün süren bir kanamam oldu. Ancak geçen perşembe 2. kutumu bitirdim ve halen adet görmedim. Evde yapılan testlerden 2 tane denedim negatif çıktıç Ama içim içim yemiyor da değil. Adet'i keser mi yasmine???? Yada evde yapılan gebelik testlerinde hatalı netice verir mi?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.....

kafamçokkarıştı

Arkadaşlar bende aranızda yeni sayılırım. 2 aydır Yasmine kullanıyorum. Doktorum vermişti. İlk ay leke gibi 2 gün süren bir kanamam oldu. Ancak geçen perşembe 2. kutumu bitirdim ve halen adet görmedim. Evde yapılan testlerden 2 tane denedim negatif çıktıç Ama içim içim yemiyor da değil. Adet'i keser mi yasmine???? Yada evde yapılan gebelik testlerinde hatalı netice verir mi?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.....

kafamçokkarıştı

bir kaç güne kadar adet olmalısın bence.. ilaç kesildikten sonra bazen 4- 5 gün kadar sürebiliyor kanamanın olması..
testlerde de %99.9 kesin sonuç oluyor ama bu 0.01 lik kısım sana denk gelmiş olabilir mi bilemiyorum..idrar testi falan yaptır ama bence hamile falan değilsindir..yerimseniben

Arkadaslar ben 7 yillik evliyim ve 7 yildir yasmin kullaniyorum diyebilirim. Sadece dogumdan sonra emzirme döneminde emzirmeye uygun haplar kullandim. Ben almanyada yasiyorum su an yasminin Yasminelle diye yeni bir versiyonu cikti Buda yasmin ama sadece adinda biraz degisiklik var. Doktorum bunu kullanmami tavsiye etti ve bende yasminden yasminelleye gectim. ayni hap fakat yasminelle dozaji düsürülmüs hali 1 yildir devam ediyorum ve bir problem yok. Bu hapin Türkiyeye gelip gelmedigini henüz bilmiyorum ama doktorunuza bir sorun isterseniz. Ayrica doktorumun söyledigine göre yasmin haplarinin vucuttan su atma gibi bir özelligide var.

Arkadaslar ben 7 yillik evliyim ve 7 yildir yasmin kullaniyorum diyebilirim. Sadece dogumdan sonra emzirme döneminde emzirmeye uygun haplar kullandim. Ben almanyada yasiyorum su an yasminin Yasminelle diye yeni bir versiyonu cikti Buda yasmin ama sadece adinda biraz degisiklik var. Doktorum bunu kullanmami tavsiye etti ve bende yasminden yasminelleye gectim. ayni hap fakat yasminelle dozaji düsürülmüs hali 1 yildir devam ediyorum ve bir problem yok. Bu hapin Türkiyeye gelip gelmedigini henüz bilmiyorum ama doktorunuza bir sorun isterseniz. Ayrica doktorumun söyledigine göre yasmin haplarinin vucuttan su atma gibi bir özelligide var.

liliz merhaba hosgeldina.s. yasmini yurt disida satisi varmi :uhm:

Hosbuldum canim evet satisi yapiliyor yasminin , yasminellede ayni sirketin ilaci ve en az zarari olan haplardan birtanesi benim doktorum tavsiye ediyor.

Hosbuldum canim evet satisi yapiliyor yasminin , yasminellede ayni sirketin ilaci ve en az zarari olan haplardan birtanesi benim doktorum tavsiye ediyor.

tesekkur ederim canim 8 kutu yasmin var turkiyeden getitirmistim bilmiyodum satisinin oldugunu cok memnunum bende bitince yenisini deneriz daha iyidir gelistirilmisidir kesin isallah yasadigim yerdede bulabilirima.s.

yasminellede adını google da bulamadım her ne dense...inşallah türkiye de de çıkar.ben de normal yasmin i kullanıyorum.fakat ben de nefes darlığı yapıyor 2 aydan fazla kullannınca.bu yüzden bazen bırakıyorum ara veriyorum yani.

yasminellede adını google da bulamadım her ne dense...inşallah türkiye de de çıkar.ben de normal yasmin i kullanıyorum.fakat ben de nefes darlığı yapıyor 2 aydan fazla kullannınca.bu yüzden bazen bırakıyorum ara veriyorum yani.

Site almanca ama belki isinize yarar arkadaslar.

Link Silinmiştir.

X