Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
C

character

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi character
Yasmin doğum kontrol hapı kullanan arkadaslar deneyimlerimizi burdan birbirimize aktaralim....

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi character
canım ben kullandım yan etkileri en az olduğu için
ancak bende biraz yan etki yaptı sanırım..oyüzden sadece 1 ay kullandım ama herkes genelde memnun tv ye falanda cıkmış meshur bi doğum kontrol hapı.

• Konu Sahibi character
canım ben kullandım yan etkileri en az olduğu için
ancak bende biraz yan etki yaptı sanırım..oyüzden sadece 1 ay kullandım ama herkes genelde memnun tv ye falanda cıkmış meshur bi doğum kontrol hapı.

sağol.benim merak ettiğim adetin leke şeklinde gelmesi doğal mı?böyle olmazdı hiç..sen de ne gibi yan etkileri oldu:uhm:

• Konu Sahibi character
hayatım bn bu ilacı 10 ay kullandım ve çok memnun kaldım senind ehafif lekelerinin olması çok normal hayatım dogum kontrol haplarının böl ebir şeyi ilk 3 ay da olabilir ama herkeste olacak diye bir kanun yok bnd eolmadı sadec eiştahımı kesti bu ilaç eczanelere sabah gelir akşamına kalmaz hayatım gönül rahatlıgıyla kullan ......... ama sana en dogru bilgiyi dr un verir

• Konu Sahibi character
chractercim ben yeni gördüm konuyu
ben 1,5 yıl önce yumurtalık kisti için adetimin düzenli olması için kullandım
korunma amaçlı kulklanmadım herhangi bi yan etkisini de görmedim
dr büyük bir kist demişti ama 1 ayda bişeyim kalmadı yalnız yasmin den önce senin ilaç kullanman gerekiyor onun sonrasında yasmin kullanmalısın çok geçmiş olsun

tşk ederim.dr bana direk yasmin verdi.hormonlarında hiç bir problem yok dedi.biraz ağrılı ve yoğun idi adet dönemlerim.ben de korunmak amacı ile değil kistimi baskılamak ya da küçültmek için kullanıyorum.ve adetimi düzenlemek için..1-2 ay sonra tahlile ve ultarasona gidecem.inşallah kistte küçülme vardır.hiç olmazsa büyümediğini göreyim:çok üzgünüm:

• Konu Sahibi character
hayatım bn bu ilacı 10 ay kullandım ve çok memnun kaldım senind ehafif lekelerinin olması çok normal hayatım dogum kontrol haplarının böl ebir şeyi ilk 3 ay da olabilir ama herkeste olacak diye bir kanun yok bnd eolmadı sadec eiştahımı kesti bu ilaç eczanelere sabah gelir akşamına kalmaz hayatım gönül rahatlıgıyla kullan ......... ama sana en dogru bilgiyi dr un verir

inşallah ben de memnun kalırım.içimi rahatlattın teşekkür ederim.:1hug:

• Konu Sahibi character
bende kullanmıştım yaklaşık 5-6 ay.. doktor yan etkileri yok denecek kadar az olduğu için vermişti. bende hiçbir yan etki olmamıştı..umarım sana da iyi gelir..hatta dr yüzdeki svilce tarzı lekeleri bile yok edeceğini söylemişti..hakikaten ilacı kullandığım süre içinde cildim bile güzelleşmişti :))

• Konu Sahibi character
bende kullanmıştım yaklaşık 5-6 ay.. doktor yan etkileri yok denecek kadar az olduğu için vermişti. bende hiçbir yan etki olmamıştı..umarım sana da iyi gelir..hatta dr yüzdeki svilce tarzı lekeleri bile yok edeceğini söylemişti..hakikaten ilacı kullandığım süre içinde cildim bile güzelleşmişti :))

:1yes2: evet ,ya benim de bu dikkatimi çekti ama yasminden dolayı olup olmadığına emin değildim. yüzümdeki bazı sivilceler geçti.cildimle kuruluk vardı o bile düzelmeye başladı..:1yes2:

EVET DOGRU:1yes2: :1yes2: AYNEN BNDEDE ÖLE OLMUŞTU

çoooooooooooooooook normal.bende kullandım.doğum kontrol hapları içerisinde en kalitelisi.yan etkisi biraz göğüslerde ve göbüşte şişlik yapabilir.sen yeni başladığın için böyle bir etkiyle karşılaşmış olabilirsin.bir süre sonra düzene girer.sevgilerimle...

çoooooooooooooooook normal.bende kullandım.doğum kontrol hapları içerisinde en kalitelisi.yan etkisi biraz göğüslerde ve göbüşte şişlik yapabilir.sen yeni başladığın için böyle bir etkiyle karşılaşmış olabilirsin.bir süre sonra düzene girer.sevgilerimle...

çok zayıfım zaten..göbek yok..ama göğüste şişlik yapsa sevinirim..zaten kara üzüm çekirdeği tozu ile büyütmeye çalışıyorum onları:Roflol:

ben de yasmin kullanıyorum 4 aydır...
bugüne kadar hiç bir yan etkisini görmemiştim; ama iki gün önce daha hapların bitimine 9 gün olduğu halde ara kanamam oldu..
önce doğaldır diye önemsemedim.. ama dün ve bugün de devam etti...
hapı kulllanmayı bırakmalı mıyım? bir bilgisi olan var mı, yardımcı olursanız sevinirim...

sevgili yunus. bu hapı bende kullandım ve bendeki yan etkiside sürekli olan kahverengi renkte akıntı idi. hapı bıraktıktan 1 ay sonra hamile kaldım oda dış gebelik oldu. sende korunma amçlımı kullanıyorsun bu hapı

evet korunma amaçlı...
bırakmayayım mı yani?
bıraktığım zaman ona göre davaranırım tabi; ama en son pazartesi günü birlikte olmuştum eşimle.. sence yine de hamile kalma riskim olur mu?
o zaman bırakmayayım; çünkü şu anda çocuk istemiyoruz kesinlikle...
ama eğer bundan sonrası için söylüyorsan, eşim bir ay iş seyahatinde olacak zaten :)

yasmine rağmen çok şiddetli bir adet dönemi geçirdim.2-3 gündür evdeyim dışarı çıkamadım.yemek bile yiyemedim ağrının şiddeti yüzünden..nerdeyse mütemadiyen yattım.kesin bir kaç kilo vermişimidir..:çok üzgünüm:

Ben doktor tavsiyesiyle hormonlarımı düzenlemek için geçen yıl 3 ay kullandım hiçbir yan etkisini görmedim.Bu yılda korunma amaçlı olarak 6 aydır kullanıyorum,sadece ilk ay iki adet dönemi süresince hergün az miktarda kanamam oldu.Sonrasında hiçbirşey görmedim.Her bünyede farklılık gösteriyor olabilir ama, bende kilo falan da yapmadı.Kullanmak isteyenler gönül rahatlığıyla kullanabilir.Ama unutmayın, uzun süre hiç ara vermeden kullanıldığında çeşitli hastalıklara neden olduğu söyleniyor.

bende kullandım. dış gebelik sonrası dr. vermişti. bir sorun yaşamadım.

Bende Kullanmak Istiyorum Ama Kiloluyum Zaten Ya Dahada Artarsa Diye Kilolarim çekiniyorum. Sizce Kilo Yaparmi Bu?

özgender canım yasmin doğum kontrol hapları içerisinde yan etkisi en az olan bitkisel korunma hapıymış. doktorum bana bu şekilde söylemişti... bende kullandım ama kilo almadım canım

X