hamilelikte sinüzit.....

arkadaşlar hamilelikte minoset verilir çünkü tek parasetomol türevidir . ama malesef yinede siz kullanmayın televizyonlarda bebeklerede verilen parasetomol türevi ilaçların aslında zarar verdigini duymuştum.bunun yerine sinüslerinizin üstüne viks sürseniz.ve papatyayı kaynatıp buharını çekseniz daha iyi olur sanırım.

YAAAAAA yine sinüzit oldum nolur derdime bi çare gözüm yerinden çıkacak gibi ağrıyo ilaç kullanmak istemiyorum artık 32+6yım ne kaldı ki doğuma şurda ALLAHIM nolur şifamı ver dua edin nolurrrrrrr

bende sinüzit oldum, çok fena. nefes alamıyorum, hamileyim ve doktora gitmekde istemiyorum. Rabbim bir şifa.

bende sinüzit olmuşum.doktor antibiyotik,şurup,sprey,ağrı kesici birsürü hap verdi.spreyin prospektüsünde hamileler kullanamaz yazıyor.bende sadece antibiyotiği içiyorum.kadın doğumcum içebilirsin demişti çünkü.diğerlerini içmeye korkuyorum birsürü ilaç nasıl kullanayım okadar ilacı?antibiyotikte içmek istemiyorum fakat mecburum onsuz geçmiyor.spreye yada şurupa gerek yok gbi geliyor çünkü zaten burundan ve genizden akıntım var.ağrı da çok hafif başımda.doktorlarda habire ilaç yazıyor.güvenmiyorum ben onların verdikleri ilaca.

bende de şiddetli bi şekilde baş ağrısı, göz ağrısı, diş ağrısı var.başımın bi taraafı zonkluyor resmen ve şuan işteyim saatin 5buçuk olmasını iple çekiorum :KK43: bana hiç sinüzit dememişlerdi ama internetten araştırdığım kadarıyla bende de başlıyor. 2 haftadır da grip vardı zaten ama bu baş ağrısı iki gündür mahvetti beni. 26 haftalık hamileyim parol dışında ilaç kullanmadım dr.a gidip gitmemekte karasızım...
herkese geçmiş olsun arkadaşlar

Çok fena bir hastalık.... Ben de yaşıyorum aynısını. Her akşam yatarken şapka ile yatıyorum korumak için. Yine bir şekilde ağrıya yakalanıyorum maalesef.

Çok fena bir hastalık.... Ben de yaşıyorum aynısını. Her akşam yatarken şapka ile yatıyorum korumak için. Yine bir şekilde ağrıya yakalanıyorum maalesef.
Ben de aynı şekildeyim berbat bişey evde antibiyotik var daha önceden ama icemiyorum 6 haftalik hamileyim bu sinüzit çok fena ağrı yapiyor yatiriyor insani

https://www.google.com.tr/search?q=...qo7KAhVM3SwKHbLyCwUQ_AUICCgC&biw=1865&bih=995

Bi aparati alin adi "jala neti" ya da "neti pot" diye geciyor.Ebaydan ya da amazondan bulabilirsiniz tuzlu suyla hergun yıkayın burnunuzu gercekten insan sinuslerine ulastigini hissediyor suyun.Sinuzitten sifa bulmus bir cok kisi var bu aletle.hatta mehmet oz de tavsiye etmiş bir programinda.Alin deneyin hamile kadinlar için en temiz yol.Yalniz iyotsuz tuz ve hazir su kullanin, su ilik olmali.Gecmis olsun.

https://www.google.com.tr/search?q=...qo7KAhVM3SwKHbLyCwUQ_AUICCgC&biw=1865&bih=995

Bi aparati alin adi "jala neti" ya da "neti pot" diye geciyor.Ebaydan ya da amazondan bulabilirsiniz tuzlu suyla hergun yıkayın burnunuzu gercekten insan sinuslerine ulastigini hissediyor suyun.Sinuzitten sifa bulmus bir cok kisi var bu aletle.hatta mehmet oz de tavsiye etmiş bir programinda.Alin deneyin hamile kadinlar için en temiz yol.Yalniz iyotsuz tuz ve hazir su kullanin, su ilik olmali.Gecmis olsun.

sinüs rinse kit kullandım bir süre ama düzenli değil. Sizin gönderdiğinizle aynı mantık. Şişenin başında delik var. İçine su doldurup kendi tuzunu katıyorsunuz. Tek burun deliğinize ucunu yerleştirip plastik şişeyi sıktığınızda taa derinlere kadar göndermiş oluyorsunuz :) Düzenli kullanıp sinüzite iyi geldiğini söyleyen var ama tek kullanımda çok etki etmiyor. Düzensiz kullandığım için biliyorum. Ağrım olduğunda nadiren yapıyorum çok hoşlanmıyorum yöntemden :)

https://www.google.com.tr/search?q=...ih=995#newwindow=1&tbm=isch&q=sinüs+rinse+kit

sinüs rinse kit kullandım bir süre ama düzenli değil. Sizin gönderdiğinizle aynı mantık. Şişenin başında delik var. İçine su doldurup kendi tuzunu katıyorsunuz. Tek burun deliğinize ucunu yerleştirip plastik şişeyi sıktığınızda taa derinlere kadar göndermiş oluyorsunuz :) Düzenli kullanıp sinüzite iyi geldiğini söyleyen var ama tek kullanımda çok etki etmiyor. Düzensiz kullandığım için biliyorum. Ağrım olduğunda nadiren yapıyorum çok hoşlanmıyorum yöntemden :)

https://www.google.com.tr/search?q=jala+neti&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjf2YLKqo7KAhVM3SwKHbLyCwUQ_AUICCgC&biw=1865&bih=995#newwindow=1&tbm=isch&q=sinüs+rinse+kit
Günlük yaparsaniz belki bir sure sonra soker ben yaptigimda beni pek rahatsız etmedi yani burnumu agritmadi acitmadi.Birde bir sure one eğilmek lazimmis sanırım sinuslere iyice yayilmasi icin suyun.

Bu sinüzit illeti geçmek bilmiyor. Tuzlu su çekiyorum. Sıcak su buharina duruyorum sıcak suya batirdigim havluyu yüzüme tutuyorum. Bir de parol içiyorum geçmiyor geçmiyor

Bu sinüzit illeti geçmek bilmiyor. Tuzlu su çekiyorum. Sıcak su buharina duruyorum sıcak suya batirdigim havluyu yüzüme tutuyorum. Bir de parol içiyorum geçmiyor geçmiyor

OFFF :KK42:... ayni şeyleri bende yapıyorum canım ... geçmiyoooor :KK43: :mad: çıldırıcam artık , hele akşamları uyuyamıyorum . Nasıl geçerircez bu sinüzitiiii .... bilen varsa yazsın :KK61:

Kızlar bende de sinüzite bağlı ağrılar ve hatta geniz akıntısı öksürük var sürekli. Ben tuz ve karbonat kattığım ılık suyla günde 3 kez basınçla yıkıyorum burnumu. İğnesi çıkarılmış şırıngaya çekiyorum suyu ve hızla burnuma sıkıyorum lavaboda. Hep akıttı iltihapları. Karbonat mikrop öldürücü özelliğe sahip. Nefes almamı kolaylaştırdı iltihabı kuruttu şu an iyiyim. Yine de sabah akşam yapıyorum tekrar edecek korkusuyla. Bir zararı da yok. Bir deneyin isterseniz.

Kızlar bende de sinüzite bağlı ağrılar ve hatta geniz akıntısı öksürük var sürekli. Ben tuz ve karbonat kattığım ılık suyla günde 3 kez basınçla yıkıyorum burnumu. İğnesi çıkarılmış şırıngaya çekiyorum suyu ve hızla burnuma sıkıyorum lavaboda. Hep akıttı iltihapları. Karbonat mikrop öldürücü özelliğe sahip. Nefes almamı kolaylaştırdı iltihabı kuruttu şu an iyiyim. Yine de sabah akşam yapıyorum tekrar edecek korkusuyla. Bir zararı da yok. Bir deneyin isterseniz.
şu an aynı dertten muzdaribim. saç kurutma makinem 10 gün önce bozuldu. 10 günde 3 kere saçlarımı yıkayıp kurutamadım. vee sinüsler doldu. evin içinde bile attığım her adımda beynim zonkluyor.
karbonatlı tuzlu suyu oğlum için yapıyorum her gün ama kendim hiç denemedim. damla gibi damlatabilirim ama sıkamam napıcam bilmiyorum. son çare doktora gitmek galüba:KK43:

şu an aynı dertten muzdaribim. saç kurutma makinem 10 gün önce bozuldu. 10 günde 3 kere saçlarımı yıkayıp kurutamadım. vee sinüsler doldu. evin içinde bile attığım her adımda beynim zonkluyor.
karbonatlı tuzlu suyu oğlum için yapıyorum her gün ama kendim hiç denemedim. damla gibi damlatabilirim ama sıkamam napıcam bilmiyorum. son çare doktora gitmek galüba:KK43:
Sıkıp gezinize kadar yıkamaya çalışın çok faydasını göreceksiniz. Evet ilk başta zorlanıyor insan da sonrA yaptıkça alışılıyor. Biraz dayanırsanız ilaçtan daha etkili olduğunu söyledi kime denettirdiysem.

Sıkıp gezinize kadar yıkamaya çalışın çok faydasını göreceksiniz. Evet ilk başta zorlanıyor insan da sonrA yaptıkça alışılıyor. Biraz dayanırsanız ilaçtan daha etkili olduğunu söyledi kime denettirdiysem.
çok teşekürler. bugün biraz denemeye çalıştım ama genize kadar sıkamadım korkudan. çaresiz yapıcam artık ilaç kullanmaktansa.

X