hamilelikte sinüzit.....

sema43

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2008
509
2
38
senağlama merhaba arkadaşlar bu sinüzit illeti beni yedi bitirdi 1 haftadır yüzümün sol tarafı tamamen ağrıyor gözüm yerinden çıkacak gibi başımı hareket ettirdiğimde özellikle aşşağıya doğru bakarken sanki beynim akıyor zonkluyor. napıcam artık dayanamıyorum yarın doktora gidicem ama antibiyotik kullanmak istemiyorum. bu meretde onsuz geçmiyo bi akıl verin napayım ıhlamur içmekten gına geldi artık:nazar: bunun bi çaresi varmı daha önce başına gelen varmı lütfen yardııım :nazar:

tek çaresi doktora gitmen..antibiyotik kullanmak zorundasın..doktor zaten plasentadan geçmeyen bebeğe zarar vermeyen antibiyotik yazıyor..antibiyotik olmadan sinüzit geçmez..aksi takdirde müzminleşip beyinde hasara yol açar sinüzit..

geçmiş olsun canım.:Saruboceq:aynı dert bende de var.:çok üzgünüm:
21+5 günlük hamileyim ve bu süre içinde çok dikkat ettim sinüzit ağrım başlamasın diye.
ama tamamen önleyemedim tabiki.:1no2:
(göz ağrısı,mide bulantısı,kaşımın üstünde zonklama,tansiyonum düşüyor vs..dayanamıcak gibi oluyorum,ve oturup ağlıyorum.)
bu aralar diş ağrısıyla geçiyor zamanım.doktor antibiyotik ve ağrı kesici verdi kullanıyorum ama azda olsa ağrıyo.:a015:
hamilelikte ağrı çekmek çoookkk zormuşşşş.:çok üzgünüm:
benim sana önerebileceğim ;
hamilelikte zaten sinir stres yapmaman lazım ama özellikle şimdi kafana bişey takmamaya çalış çünkü benim sırf kafama taktığım şeyler yüzünden baş ağrısı yaşadığım oldu.
banyodan çıktığın gibi saçını iyice makinayla kurut,ıslak kalmasın.(inanki bu çok önemli)
dışarı çıkınca şapkanı mutlaka tak.(rüzgar yüzüne geldikçe ağrı başlar farketmişsindir belki)(hatta ben ağrım olduğunda başımı sıcak tutmak için evde bile takmıştım:roflol:)
artık havalar soğudu ve sinüzit yüzünden dışarı çıkmıyorum ağrım olmasın diye.
doktoruna mutlaka danış vereceği ilaç iyi gelir.
ben 1 haftadır dişim için antibiyotik içiyorum.doktora çok sordum bişey olurmu diye,ama onların verdiği ilaçlar hamilelerin kullanıcağı ilaçlar zaten.a.s
tekrar çok geçmiş olsun.
allahım herkeze sağlık versin ve hamileliğini kolay geçirmesine yardımcı olsun:Saruboceq:
,

geçmiş olsun canım.:Saruboceq:aynı dert bende de var.:çok üzgünüm:
21+5 günlük hamileyim ve bu süre içinde çok dikkat ettim sinüzit ağrım başlamasın diye.
ama tamamen önleyemedim tabiki.:1no2:
(göz ağrısı,mide bulantısı,kaşımın üstünde zonklama,tansiyonum düşüyor vs..dayanamıcak gibi oluyorum,ve oturup ağlıyorum.)
bu aralar diş ağrısıyla geçiyor zamanım.doktor antibiyotik ve ağrı kesici verdi kullanıyorum ama azda olsa ağrıyo.:a015:
hamilelikte ağrı çekmek çoookkk zormuşşşş.:çok üzgünüm:
benim sana önerebileceğim ;
hamilelikte zaten sinir stres yapmaman lazım ama özellikle şimdi kafana bişey takmamaya çalış çünkü benim sırf kafama taktığım şeyler yüzünden baş ağrısı yaşadığım oldu.
banyodan çıktığın gibi saçını iyice makinayla kurut,ıslak kalmasın.(inanki bu çok önemli)
dışarı çıkınca şapkanı mutlaka tak.(rüzgar yüzüne geldikçe ağrı başlar farketmişsindir belki)(hatta ben ağrım olduğunda başımı sıcak tutmak için evde bile takmıştım:roflol:)
artık havalar soğudu ve sinüzit yüzünden dışarı çıkmıyorum ağrım olmasın diye.
doktoruna mutlaka danış vereceği ilaç iyi gelir.
ben 1 haftadır dişim için antibiyotik içiyorum.doktora çok sordum bişey olurmu diye,ama onların verdiği ilaçlar hamilelerin kullanıcağı ilaçlar zaten.a.s
tekrar çok geçmiş olsun.
allahım herkeze sağlık versin ve hamileliğini kolay geçirmesine yardımcı olsun:Saruboceq:
,
amin canım sağolasın içimi rahatlattın bu ağrı beni öldürüyor resmen dediğin gibi artık evimden dışarı çıkmıyacam kesinlikle saçlarım uzun zor kuruyor sanırım biraz ondan oldu diş ağrısı daha zor allah yardımcın olsun inşallah birde oturduğun odada buhar olsun dedi doktor bana kuru havada tetikliyormuş bu buhar makinalarından almak lazım bizim ev doğalgaz sobalı hakikaten kurutuyor havayı. bende 19haftalık hamileyim RABBİM şifanı versin inşallah geçmiş olsun:a015:

:1hug:canım teşekkürler ilgin için ya gittim doktora antibiyotik amoklavin verdi minoset ağrı kesici ve ilindin diye bi sprey verdi ama önerim bunları çok kullanma en fazla iki gün kullan dedi bebeğin daha küçük dedi bende korktum hiç birini kullanmadım zararlıysa niye kullanayım demi niye veriyosun allah korusun bişey olursa bebeğime onu ömür boyunca çekicem napayım buna katlanırım artık sürekli yatıyorum bende ıhlamura devam iltihap yüzünü tamamen sarmış dedi napayım kullanayımmı ilaçları acaba:1no2::1hug:

benim diş ve sinüzit ağrım için doktorum minoseti önermişti kullandım.(ama bende korkmuştum):
korkudan 1 hafta önce doktora gidip ultrasonda bebeğimi görmek istiyorum dedim.sırnaşık şey
doktor güldü:eek:
allahıma şükür bişeyimiz yok ve bende ilaç içmeyi bıraktım daha iyiyim artık.
için rahat etmicekse ve ağrına dayanabilirsen içme.(doğumdan sonra tedavisini de yaptırmalısın)
evet dediğin gibi gün içinde de uyumaya çalış.
bol bol dinlen bebekler doğunca boş zaman kalmıcak.
önce hep bebeğini düşünüyor insan değil mi?
bende süt içmeyi çok sevmem ama oğluşum için içiyorum.
19.haftadasınız hıı allah bağışlasın size canım.cinsiyeti nedir?isim düşündünüz mü:emir_bebek:
biz 21+7 günlüğüz aramızda çok fark yokmuş.
bebeğin için tatlı telaşlar başlamıştır şimdi.

:ecrin_bebek:canım ya yine içimi rahatlattın benimkine erken yumurtlama demişti doktor geçen ay gittiğimde 16 haftalıktı o zaman büyük bir hafta dedi ben 19 diyorum ama şimdi heralde 20 haftalık oldu.bi oğluşum olacakmış nasipse eşim yeni isimlerden hoşlanmıyor eski isimlerden koyalım dedi araştırdık bizde mehmet akifte karar kıldık mehmet çok övülmüş akifte dünya işlerinden uzaklaşıp ibaded için allaha yönelen demekmiş anlamı hoşumuza gitti siz ne bekliyorsunuz peki bellimi onlar için insan kendi canından geçiyo artık hep onu düşünüp yapıyorum herşeyi şimdiden:CüvCüv: tekrar görüşmek üzere

allah bağışlasın size canım .
erkek yılı bu yıl.
ismide anlamıda güzelmiş.
bizimde oğlumuz olucak inş.
adını ege düşündük babasıyla.
bebişlerin ve bizim sağlığımız yerinde olsun, mutlu olalımda bunlar işin güzel kısımları.
canım tam hamilelik gününü bilmiyorsun sanırım.eğer öyleyse sana yardımcı olabilir bu.
google'a gir '' hamilelik hesaplayıcısı '' yaz karşına çıkıyor zaten son adet gününü yazdığında kaçıncı haftadasın ve gün gösteriyo.

amin sizinkinide allah bağışlasın hakikaten çoğunluk erkek bekliyo isminizde pek güzelmiş bu arada canım ya en son ağustosun 11 de adet olmuştum bu hesaba göre 19+2 ama doktor erken yumurtlama dedi utrasonda normalden daha büyük gözüküyor demişti o zaman 16 haftalık bi bebeğin kilosu 150 gr ama sizinki 200 gr sizin hesabınızdan bir hafta büyük demişti o zaman haftaya gidicem bakalım doktora ne diyecek ayrıntılı utrason var çok güzel oluyomuş duyduğuma göre merak ediyorum bebişimi sen bu tetanoz aşısını oldunmu bana 21 haftada gel yapalım demişlerdi

ben tembelliğimden 1 hafta önce kayıt oldum sağlık ocağına.
ebe 3 hafta sonra çağırdı aşı için.(6.ayımızda olucaz o zaman)
canım o zaman sen hamile kaldıktan sonra üzerine regil oldun,doğru mu anladım.
evet doktorundan iyice öğren kaç haftalık hamile olduğunu.
doğum yapacağın tarihinide hesaplayamazsın ki böyle!
ama sanırım 1hafta öncede sonrada olsa mayıs annesi olucaksın değil mi?

evet canım normali doğumum 15 16 mayıs gibiydi şimdiki hesaba göre7si 5i gibi mayısın yo üzerime falan olmadım sadece erken döllenme olmuş hani normalde 10 gün önce kese oluşuyo sonra bebek keseye düşüyo ya benimki o 10 günden erken düşmüş işte. bu işleride ilk gebeliğimden biliyorum o boş gebelik olmuştu doktor bekleyelim belki bebek geçdüşer dedi 15 gün bekledik bebek oluşmadı sonra kürtaj oldum yani erken veya geç döllenme diye bişey var arada burdada yazıyolar belki dikkatini çekmiştir işte ayın 8.de randevumuz var bende merak ediyorum nasıl oldu diye büyüdümü acaba insan merak ediyoo diymi

anladım canım.
ilk gebeliğin için geçmiş olsun.
merak edilmezmi bebişler? kaç gr.oldu, boyu ne kadar uzadı,sağlıklı mı?:emir_bebek:
ebe hemşire, arkadaşım var ufacık bişey olsun soruyorum hemen normal mi acaba diye.
ilk bebek ve yeni tecrübeler.
allahım hamile olan herkesin kucağına bebeğini sağlıkla vermeyi nasip etsin,bizede kolay hayırlı doğumlar nasip etsin inş.:Saruboceq::nazar:

:Saruboceq:amin canım inşallah hayırlısıyla sağ salim sağlıklı doğumlar nasip etsin rabbim hepimize:Saruboceq:

sema43,

sinüzit hakkında arama yaparken bu başlığı görünce merak ettim, bir bakayım dedim. kesinlikle haklısınız hamilelkte ilaç kullanımında mümkün olan en az dozda kalmakta.

ancak ben de bir sinüzit hastası olarak özel ilgilendiğimden ve de bir tanıdığımın başına geldiği için küçük bir uyarıda bulunmak istedim. sinüzit tedavi edilmediğinde, iltihap sinüslerde birikerek artmaya ve bulunduğu yere göre göze ya da beyin yakınlarına doğru baskı yapabiliyormuş. göze baskı ilerlediğinde görme kaybına bile neden olabiliyormuş.

yine okuduğum ve doktorlardan duyduğum kadarıyla, sinüslerin burna açılan deliklerinin kapanması bu illete sebep oluyor. mesela ben de her seferinde doktora gitmiyorum. bakıyorum iltihabı atıyorsam ve yüzümdeki acı geçiyorsa(iltihabı attıkça). acaba doktorunuzla konuşup, bu sinüs yollarını açmak için zararsız bir sprey, buhar vb öneride bulunamaz mı?

bana da çok saçma geldi doktorunuzun söyledikleri. ne demek ilacı ver, 2 günden fazla kullanma, zararlı olabilir. kötükedihüso

kolay bir doğum diliyorum size, sağlıklı uzun ömrü olsun ufaklığın :emir_bebek:

çok teşekkür ederim tavsiyeniz için tv de duyduğum kadarıyla papatya çayı buharı iyi geliyormuş.papatya kaynatılıp buharını içinize çekin dediler üzerime bi örtü alıp her gün buharına duruyorum ama hala o sarı su akmadı fakat ağrılarım hafifledi soğuk bu meretin en büyük düşmanı kesinlikle başını ve yüzünü sıcak tutmalısın dışarı çkmaman gerekiyo ama malesef mümkün değilbenneyaptımki sanada allah acil şifalar versin:Saruboceq: güzel dileklerin için teşekkürler

yillardir bu hastaliktan yana rahatim yok.aldirmak bile kesin cozum degil yeniden cikiyor.gecen sene kesin cozumu bulmustum ne guzel. corekotu yagi. cok tikanip hastalandigim anda burnuma bir damla damlatiyordum. nekadar iltihap varsa akiyordu.bir sure kullanimdan sonra zaten sinusitte durakladimi nedir hic sıkıntısını cekmedim. bu sene hamileyim kis geldi yine nezleyle beraber sinusit geldi.dr sordum kullanabilirmiyim diye musade etmedi:KK43:(( burnuma damlatiyordum oysa.genizden akarda midene giderse hamilesinde kanamaya sebebiyet verebilir dedi.dogumdan sonra kullan dedi.suan icin olmasada dogumdan sonra gercekten gonul rahatligiyla kullan diyebilecegim bir yag corekotu yagi.

çok teşekkürler canım ya ne güzel öğrendim valla allah razı olsun çok işime yarıyacak

X