Ortopedi Dizde Kıkırdak erimesi...

prensesfb

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2008
24.376
7
iyigunler anneme dizinde kikirdak erimesi teshisi kondu ortopedi uzmani kikirdak yenilenmesi icin bitkisel urun verdi markasini tam hatirlamiorum ama solgar deildi acaba solgara gecis yapmalimi>genelde solgarin urunleri tavsiye edilioda ne dersiniz?

öncelıkle gecmıs olsun annenıze
benım esımde de dızınde kıkırdak bıtmesı oldu yakında amelıyat olacak me bıtkısel ırınler kullandı ama hıc bırı fayda aetmedı yurtdısından dahı ılaclar geldı ama nafıle

bende kıkırdak için DONA( glikozamin sülfat) adlı ilacı kullanmıştım 3 kutu kullanınca baya bi rahatlama olmuştu ama eğer ilaç tedavisi yeterli gelmiyorsa en iyisi cerrahi müdaheledir ..geçmiş olsun...

Ben şu anda tam bu hastalıkla cebelleşiyorum.Kıkırdak güçlendirici bir ilaç kullandım sadece 1 hafta daha sonraki süreçlerde hep ağrı kesici kullanıyorum.Ortalama 4 ay boyunca dizimi hiç bükmedim ve sürekli dinlendirdim dizimi.Hatta tam bir spor tutkunuyum fakat 5 aydır spor yapamıyorum.Şu an son 3 haftalık dönemdeyim ve fizik tedavi görüyorum.Hepimize acil şifalar.....

iyigunler anneme dizinde kikirdak erimesi teshisi kondu ortopedi uzmani kikirdak yenilenmesi icin bitkisel urun verdi markasini tam hatirlamiorum ama solgar deildi acaba solgara gecis yapmalimi>genelde solgarin urunleri tavsiye edilioda ne dersiniz?

annemde ve bende de kıkırdak zedelenmesi var, solgar'ın ürününü tavsiye etmişler, hiç kullanan oldu mu acaba?

kızlar aynı sorun bende de mevcut ve bana öle tedavi edici bir ilaç vermedi dr , sadece voltaren , ağrı kesici ve kas gevşetici hap verdi , onlarda tedavi edici değil ağrı kesici ürünler , acaba ne yapmam lazım yardım edin banaaa , oturup kalkamıyorum bu yaşta

kızlar aynı sorun bende de mevcut ve bana öle tedavi edici bir ilaç vermedi dr , sadece voltaren , ağrı kesici ve kas gevşetici hap verdi , onlarda tedavi edici değil ağrı kesici ürünler , acaba ne yapmam lazım yardım edin banaaa , oturup kalkamıyorum bu yaşta

canim benim annemdede vardi once bisene solgarin kikirdak erimesine iyi gelen urunden kullandi bi fayda etmedi en son bu yaz dizine enjeksiyon yapildi ondan memnun kaldi iyi simdilik tatlim baska bi doktora daha gorun istersen canim

doktora tekrar danışın bence nelere dikkat edebileceğinizi. Bana 40 dakikadan uzun yürüyüşler yapmamam ve bükme yönlerine dikkat etmem söylenmişti. Ayrıca koşu bandında yürürken süreyi kısa tutman gerekiyordu, çünkü normal yürüyüşten daha çok zorluyormuş :gitme: O korkuyla cesaret edemedim kaç yıldır bantta yürümeye :gitme:

bağdaş kurmamak, dizler üzerinde yere çömelmemek de iyi sanırım. Ne zaman yanlışlıkla dizimi yan kıvırıp toplasam ağrım başlar çünkü :gitme: Bir yerde okumuştum, diz sadece arkaya kıvrılabilen bir eklemdir diyordu, sanırım benim gibi özen göstermeyenlere yönelik bir mesajdı:gitme:

doktora tekrar danışın bence nelere dikkat edebileceğinizi. Bana 40 dakikadan uzun yürüyüşler yapmamam ve bükme yönlerine dikkat etmem söylenmişti. Ayrıca koşu bandında yürürken süreyi kısa tutman gerekiyordu, çünkü normal yürüyüşten daha çok zorluyormuş :gitme: O korkuyla cesaret edemedim kaç yıldır bantta yürümeye :gitme:

bağdaş kurmamak, dizler üzerinde yere çömelmemek de iyi sanırım. Ne zaman yanlışlıkla dizimi yan kıvırıp toplasam ağrım başlar çünkü :gitme: Bir yerde okumuştum, diz sadece arkaya kıvrılabilen bir eklemdir diyordu, sanırım benim gibi özen göstermeyenlere yönelik bir mesajdı:gitme:

evet canim doktor annemede uyarida bulunmustu merdiven cikmak bagdas kurmak dizi kirici hareketlerden kacinmak lazimmis bide kilosu olanlar kilo vermeliymiski dizdeki yuk hafiflesin

aynı sorun bendede var. kondromalazi denio galiba. bn mr çektirdim. erken safhadaymış. doktor sadece egzersiz verdi. bnde ağrı pek olmuo. sadece yürürken dizim acıo.

9.jpg

slmlar bu hastalığı yaşlı hastalığı diye bilirdim, bi gün ayağımı burktum ve doktora gittim ortopedist genel kontrol yapacağım diye dizimi uazttı ve aniden çekti o kadar acıdı ki, ogüne kadar dizlerimde bi sorun yoktu o gün doktor dizlerime bi zarar mı verdi bilmiyorum 6 aydır neredeyse topal oldum ve ben 25 yaşındayım vitamin verdi ilk başta ama şu an çok kötü ertesi gün tekrar doktora gidicem

Bayagi eski tarihlerde yazilmis ama umarim cevap bulurum.hastaliginiz ne durumda iyilesebilen varmi ki .. Bendede ayni sorun var.hamileligime hormonlarin etkisiyle eklem baglarim gevsemis.diz eklemide korunmasiz kalinca kikirdak zedelenmesi oldu.en son doktor kirecleme basladigini soyledi.ben kosamiyorum,hizli yuriyemiyorum,5dakika ayakta kalsam dizlerimi onlu arkali kazik gibi hissediyorum.dizimi tam kiramiyorum.allah herkese acil sifalar versi.hergun duzenli egzersiz yapiyorum.2 haftadir forever living bitkisel gida takviyesi kullaniyorum bakalim nolcak.

Kıkırdak için olan glukozamin içerikli tabletlerin faydası en az 3 ay ve balık yağı ile birlikte kullanıldığında fayda sağlarmış. İnternetten bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Ben de ortopedik bir sakatlanma dönemindeyim. Hastanede iken, el bileği ve kolu zedelenen bir teyze bana şiddetle triflex önerdi.Çok memnun kalmış. Sporcular da sakatlanınca kullanıyorlarmış. Dediğine göre de dizi çok morarmış bir başka birisine doktorlar bacağını kesmekten bahsederken, o kişi de triflex ile şifa bulmuş. Bilgilerinize...Yalnız püf noktası balık yağı ile içilmesi. maliyeti ise yüksek bir ilaç.

Bu arada bu triflex beni fena çarptı. Tüm bedenim uyuştu. Midem alt üst oldu. Karnıma ağrılar girdi. 4. tableti alamadan bıraktım. Rahata erdim. Sanırım kabuklugillere alerjim var. Alerjisi olmayanlar belki şifa bulabilirler.

Kıkırdak için olan glukozamin içerikli tabletlerin faydası en az 3 ay ve balık yağı ile birlikte kullanıldığında fayda sağlarmış. İnternetten bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Ben de ortopedik bir sakatlanma dönemindeyim. Hastanede iken, el bileği ve kolu zedelenen bir teyze bana şiddetle triflex önerdi.Çok memnun kalmış. Sporcular da sakatlanınca kullanıyorlarmış. Dediğine göre de dizi çok morarmış bir başka birisine doktorlar bacağını kesmekten bahsederken, o kişi de triflex ile şifa bulmuş. Bilgilerinize...Yalnız püf noktası balık yağı ile içilmesi. maliyeti ise yüksek bir ilaç.

Bu arada bu triflex beni fena çarptı. Tüm bedenim uyuştu. Midem alt üst oldu. Karnıma ağrılar girdi. 4. tableti alamadan bıraktım. Rahata erdim. Sanırım kabuklugillere alerjim var. Alerjisi olmayanlar belki şifa bulabilirler.

Ben solgarin urununu balik yagi tableti ile kullanmaya basladim umarim iyi gelir.yanliz bu doktorlari anlamiyorum bana yasin genc bunu biz 60 yasindakilere oneriyoruz diolar.ama ben bu yasta aci cekiyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben solgarin urununu balik yagi tableti ile kullanmaya basladim umarim iyi gelir.yanliz bu doktorlari anlamiyorum bana yasin genc bunu biz 60 yasindakilere oneriyoruz diolar.ama ben bu yasta aci cekiyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi[/QUO

İnş. şifa bulursunuz. Ortopedi doktorları inanılmaz tuhaf geldi bana. Doğru düzgün ve tam bilgi vermiyorlar. Beni inanılmaz yanılttı ve hayal kırıklığı yaşattılar. Onların yüzünden hastalık dönemim uzadıkça uzuyor. Ortopedi kadar ilkel kalmış bir başka tıp dalı var mı acaba.
O nedenle kullandığınız ilaca onların yorumlarını da bence dikkate almayın. Çünkü 60 yaşında hiç sporcu olmaz. Onların sakatlanmalarında kullandıkları ürünler glukozaminli ürünlermiş. Ayrıca tabi yaşlılar da kullanıyor. Sakatlandığımda onların değil de, çevremden başına gelenlerin uyguladıklarını deneseydim şimdi çoktan iyileşmiştim.

Bir de ben hayatımda bu vesile ile ilk defa ayak paça yemeyi deniyorum. Süper faydalarından bahsediliyor. Bunu da tavsiye ederim.

X