Mutfak Püf Noktaları Yemek yapmayı Öğrenmek İçin

G

gulfim_gs

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gulfim_gs
arkadaslar yakında evlenecegım ama yemek yapmasını bılmıyorum ya nısanlımda yemek cok secıyor :KK43::KK43:

• Konu Sahibi gulfim_gs
arkadaslar yakında evlenecegım ama yemek yapmasını bılmıyorum ya nısanlımda yemek cok secıyor :KK43::KK43:

canım annenden yemek öğrenmeye bak ozaman az zamanın kalmış =) bende yemek kursuna başladım bnmde erkek arkadaşım çok yemek seçer ve zor beğenir şimdi değişik değişik şeyler yapıyorum ve bayılıyo kaydirigubbakcemile5

• Konu Sahibi gulfim_gs
bn anteplıyım seker ve bızım yemekler agır zor acılı eksılı eee nısanlımda yemıyo bole seyler:KK43::KK43:

• Konu Sahibi gulfim_gs
hiç dert etme önce hangi yemekleri sevdiğini belirle..çalışıyorsan çok pratik şeyler var pişirilecek...nohutu fasulyeyi buzlukta muhafaza edebilirsin...
yemeklerin hepsinin mantığı zaten aynı yağda soğanı eti ve salçayı kavur
üzerine ne koyarsan o yemek oluyor..her şeyi zamanla pratikleştirirsin acele etme öğrenmek için.
evlendikten sonrada öğrenilebilir bir çok şey.birde kolay dilde acaip yemeklerin olmadığı bir kitap al rahat edersin.illa evlenmeden öğrenicem diyorsanda şimdiden ufak ufak annenin elinden al mutfağı.

• Konu Sahibi gulfim_gs
canım annenden yemek öğrenmeye bak ozaman az zamanın kalmış =) bende yemek kursuna başladım bnmde erkek arkadaşım çok yemek seçer ve zor beğenir şimdi değişik değişik şeyler yapıyorum ve bayılıyo kaydirigubbakcemile5

manolya40 hangi yemek kursu,nerede yani bilgi verebilirsen çok sevinirim :Saruboceq:

• Konu Sahibi gulfim_gs
valla cnm sımdıden soylenmeye basladı ac kaldım dıye:KK70::KK70: bende elımden geldıgınce yapmaya calısıorum ama oyle ne guzel oluyor nede lezzetlı elımın ayarı yok anlasılan

• Konu Sahibi gulfim_gs
Zamanla alışırsın merak etme....

Bende hep çalıştığım için çok fazla mutfakla ilgilenemezdim evlendikten sonra mutfaktan çıkmaz oldum....

En büyük yardımcım annem fikir uzmanım o benim, kitaplardan, internetten yararlanarak alıştım...

Bu arada forumda kocaman bir bölüm var yemek adına herşey var içinde burdan başlayabilirsin mesela....

• Konu Sahibi gulfim_gs
cok tesekkur ederım arkadslar cymartesıye kadar calısıorum aksam gıdıncede yemek hazır oluyor ee bolede olunca pazar dınleneyemmı yoksa alıstırmamı yapayım anlamadım galba bole yasayalım valla evlenmeyı cok ıstıorum ole evlılıkten fln korkmuyorum su yemekten korktugum kadar:KK70::d

• Konu Sahibi gulfim_gs
cok tesekkur ederım arkadslar cymartesıye kadar calısıorum aksam gıdıncede yemek hazır oluyor ee bolede olunca pazar dınleneyemmı yoksa alıstırmamı yapayım anlamadım galba bole yasayalım valla evlenmeyı cok ıstıorum ole evlılıkten fln korkmuyorum su yemekten korktugum kadar:KK70::d

Al bendende o kadar bende bu yaşıma geldim ama hala yemek yapmış değilim ve 12 gün sonra evleicem napıcam bilmiyorum hiçbişeyden korkmuyorum yemek yapamıycam diye korkuyorum

cnm bir an önce annenle pratik yapmaya başla tabi nişanlının yemek tarzını öğrenip ona göre uygula çalışısyorsan buzlukta haşlanmış nohut kuru fasulye barbunya sarılmış sigara böreği öncden doldurulmuş biber dolması yaprak sarması saklayabilirsin ama en önemlisi pratik unutma

Yemek yapmaktan korkmayın lütfen. bende evlendiğimde hiçbişey yapmayı bilmiyordum.Çok çabuk öğreniliyor merak etmeyin, vede siz bile kendinize şaşırıyorsunuz .Önemli olan pratik ilkinde biraz yağsız biraz tuzsuz olur, birdahakine dahada lezizi olur.Birde bakmışınız birsürü misafir ağarlayan biri olup çıkmışsnz.Mutluluklar sizlerin olsun.

tesekkur ederım arkadaslar barı sımdıden kaynanan ve annemın yanından ayrılmayayım olmadı kurslara gıdecegım

Kurslarda hep alafranga yemekler yapılıyor ve süsleme ön planda, malesef çalışan kadınlar süslemeye zaman bulamıyorlar.

Arkadaşım evinde o gün ne varsa yada ne pişirmek istiyorsan o yemeği googlede arat bir çok seçenek çıkaaktır, o seçeneklerden hangisi sizin damak zevkinize uygunsa o tarifle pişir, şimdilik en kısa yol bu.

Bütün yemekleri bir anda öğrenemessin, hepsini deneyerek öğrenirsin.
Zeytinyağlı yemeklerin mantığı aynıdır zaten, soğanı kavur, salçayı ekle sonra sebzeyi ekle biraz kavur ve suyunu ekle bitti.

Dert etme bu kadar bende nişanlı iken kendimi yetersiz hissediyordum, hala her yemeği bildiğim söylenemez ama bldiklerimide yapmıyorum artık, kızartma, menemen, kahvaltı vs... özellikle kış günlerinde çoğu zaman kahvaltı yaparız, yazın yemek yaparım.

canım kurslarda yapılanlar herkesin damak tadına hitap etmez ki.Komik olacak belki ama Oktay Ustayı izlesene,ben çok şey öğrendim ondan.yemek kitabı da alabilirsin

yemekte en zor olan bence yağ ve su oranını ayarlamak gerisi zamanla gelişip gidiyor asla soğuk su yemekleri bozuyor

X