Bebek Beslenmesi bebeğimin ağzı pamukçuk oldu bi bakın lütfen...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

meryemyilmaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
189
5
kızlar benim ikizlerim var ve ikisininde ağızları pamukçuk oldu karbonatla hergün silmemize rağmen bir türlü geçmedi.allahtan yayılmasını önlüyo bari.bunun bir ilacı varmı varsa kullananlar fikirlerini yazabilirlerse çok sevinirim.

Benim oğlumda olmadı ama tek bildiğim bebekler anne sütü ile besleniyorsa beslemeye devam edilmeli, emzirdikten sonra anne mutlaka göğüs uçlarını duru su ile yıkamalı. Meme uçlarında da beyaz leke belirirse doktora başvurmalı. Bence doktoruna danış. Br arkadaşımın üçüzleri pamukçuk olmuştu ve doktor beslenmesinde hemen önce bebeklerin ağzına damlatmak için damla önermişti. Geçmiş olsun.

canım benimde görümcemin kızı doğum yaptı onunda aynı sorunu oldu o mikostatin adında bi ilaç kullqandı doktoruna danışıp alabilirsin geçmiş olsun canım

karbonatlı suyu her emzirme öncesi göğüs uçlarına da sürmeyi bir dene bence...
inş iyi gelir kuzucukların ağızları iyileşir..

canım gazlı bezle sileceksin.benim kızımında olmuştu. gazlı bezi karbonatlı suya batırdım ağzını damağını günde bir kere sildim.kendi göğüs uçlarımıda her emmeden önce sildim.3 günde geçti. inş kısa zamanda geçer..

canım eğer karbonatlı suyla geçmediyse dr unuza sorun bi ilaç var çok ii geliyo bende kullanmıştım oğlum için yanlız adını unuttum

canım doktorluk durum degil bizim başımızdanda geçti her emzirmeden sonra su ver bir çay kaşıgı o iyi gelir arada karbonatlı suda yapabilirsin hemen bir günde geçmez çok normal telaşlanma

kızlar benim de 1,5 aylık bir oglum var dili pamucuk mu tam emin degilim ama gecen karbonatlı su ile sildim damagı kanadı bende korktum ve yapmadım birdaha birde yanagının iç kısmında beyaz beyaz bişi olmuş oda pamukcukmu acaba yardım ederseniz sevinirim.eger pamukçuk olsa canı yanmazmı benim oglumda herhangi bir acı yok cok cok emiyo hala

kızlar benim de 1,5 aylık bir oglum var dili pamucuk mu tam emin degilim ama gecen karbonatlı su ile sildim damagı kanadı bende korktum ve yapmadım birdaha birde yanagının iç kısmında beyaz beyaz bişi olmuş oda pamukcukmu acaba yardım ederseniz sevinirim.eger pamukçuk olsa canı yanmazmı benim oglumda herhangi bir acı yok cok cok emiyo hala

Selam,pamukçuk bir mantar enfeksiyonudur. emerken bebeğin acı duymasına sebep olur. Beyaz beyaz lekeler halinde olur. Anne sütü alan bebeklerdeözellikle normal doğum yapanlarda olabilir.Kaynamış ılık suya batırdığınız gazlı bezle bebeğin damak,dil ve yanağnı emzirme sonrası fazla bastırmadan temizlemek gerek ayrıca göğüs uçlarınızı da emzirme öncesi ılık pamuk ya da gazlı bezle silmelisiniz.Düzelmezse mutlaka doktora görünmeli enfeksiyon kana karışırsa akciğer enfeksiyonu yapabiliyor.Geçmiş olsun..Bebeğinizin sağlıkla büyümesi dileğiyle..

böyle infeksiyon rahatsizliklarinda hemen doktora gidin ...bosuna günlerce cektirmeyin yavruya.bir ilac ve 2-3 kullanimda hemen geciyor...gecmis olsun ...

kızlar bazan süt lekeleri oluyor dil üstünde tabaka halinde, pamukcukla karıştırılıyor...sütten oluyosa eğer acımaz, emmesine engel olmaz .doktorunuza sormadan kendiniz teşhis koymayın

benim göğüs ucumda çatlak olmuştu. onun için ilaç kullanıyorum. o da pamukçuğa iyi geliyormuş. allaha şükür biz de olmadı o yüzden.ama benim göğüs ucu çatlağım iyileşti. o çatlak olan yer beyazbir şey oldu. acı, ateş yapmıyor.neden olabilir??

canim bak eger dilinin ustu heryer beyazsa o sutten oluyor ve pamukcuk degil. pamukcuk bir mantar ve benek benek oluyor. beyaz beyaz. ve yayiliyor. seninki oyle mi?

bizim kizin da dili oyle ve 7 aylik olduk halen oyle. silsek de emince tekrar oluyor ben de hic agiz tadini bozmuyorum. silmiyorum da.

slm arkadaşlar ben yeni üye ve yeni anneyim benimde oğlum 4 aylık olcak inş.pamukcuk sorunu bizde de vardı karbonatlı suyla siliyordum doktorun verdiği ilacı kullanmamak için faydasını da gördüm ama bıraktığım anda tekrarladı mikostatin diye bir ilaç var tamamen kesti şimdi tertemiz ağzı tavsiye ederim

benim göğüs ucumda çatlak olmuştu. onun için ilaç kullanıyorum. o da pamukçuğa iyi geliyormuş. allaha şükür biz de olmadı o yüzden.ama benim göğüs ucu çatlağım iyileşti. o çatlak olan yer beyazbir şey oldu. acı, ateş yapmıyor.neden olabilir??

bende de çatlak varve ne yaptıysam geçmedi 1 ayı geçti.bi ara acısı daha azdı şu an yine acım arttı.kullandığın ilacın adı neydi yazarsan sevinirim.

X