Aile Planlaması Geri çekilme yöntemi ve kaza ile hamilelik?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bizde bu sekılde korunuyoruz..

ılk ay ben hap kullandım ..hayatta bir daha kullanmam dedim bıraktım..

sonra eşim korundu..o da o sekılde korunmayı sevmediği için bıraktık..

bu yöntemle rahatız..7 aydır bisey olmadı :))

geri çekilme yöntemiyle korunan kimi tanısam duysam hamile kaldı canım büyük risk bence dr. a gidip durumunu anlat bi öneride bulunacaktır böyle giderse hamile kalma şansın yüksek şansa bırakma derim şuan bebek düşünmüyosan...

bu yöntemde kadın ya da erkek yarım kalmış gibi bir şey hissetmiyor mu
sanki öyle olurmuş gibi geldi bana

hehe ben bu şekilde hamile kaldım.ve öle korunmaya devam edersek her yıl 1 tane dogururum.bence de kötü bi yol:)bebişim 6 aylık şimdi...:)

iyide elinin kolunun parcalanarak alinmasi icin bebegin buyuk olmasi lazim 10 haftaya kadar bebek alinmasi yasal bir durum. sahsen ben kurtaj yaptirdigimda 6 haftalikti ve sadece ufacik bir keseden ibaretti. kan pihtisi durumundaydu. sanmiyorum yani henuz kan pihtisi oluyor . eli kolu kalbi vs olusmadigi icin bir insan sayilmaz.bebek sayilmaz. sadece kan pihtisi konumunda zaten bu yuzden bu sekilde oldugu tamamen insan gibi canli olmadigi kese bicinde oldugu icin doktorlar kurtaj yapiyor. annem hemsire arkadaslar anestezi hemsiresi. kadin dogum uzmaniyla calisiyorlar. pek cok kadin 3 -4 aylik geliyor ki bebekler iclerin capcanli ellleri kollari var bu bebekleri doktor almiyor kesinlikle evliyse diyorki dogurun alinmaz. evli degilsede yasal degil alamam diyor. ama para bastirirsaniz bu canlanmis bebek formuna gelmis cenini doktorlar para hirsinda 1000-1500 ytl isteyerek yapiyor. ama 10 haftaya kadar olan hamilelikler sadece bir keseden ibaret ve kurtajiniz kollu bacakli bebek parcalanmasi seklinde olmaz. eger olacaksiniz ve cikisiniz yoksa gecerli sebebiniz varsa korkmaniza vicdan azabi duymaniza gerek. canli bir bebegi oldurmus olmuyorsunuz. baslamis bir hamileligi sonlandiriorsunuz. ve o bebek sadece bir keseden ibaret oluyor yani gercekten bebek degil baslangic asamasinda kan pihtisi-kese durumunda oluyor. dediginiz kol bacak vs cikan hamilelikler cok ilerleyen zamanlarda kacak yapilan kurtaj veya annenin sagligini tehdit eden hamilelik veya cocugun icinizde olmesi durumlari engelli dogacagi sakat vs oldugu belirlenmesi ve doktorla karar verilerek gebeligin sonlandirilmasi durumdur. kurtajla ilgili merak ettiklerinizi size bilgim konusunda aciklayabilirim. bu arda ilk kurtajdan sonra hamile kalinmaz durumu dogru degildir.ama bazi bayanlar yapi itibariyle ilk cocuk alinirsa hamile kalamaycak durumdadir ki bunu zaten siz kontorle gidince doktorunuz sizi uyarir soyler. ama genelde kurtaj dogru ve duzgun sekilde yapilirsa zararsizdir ama dogum kontorol yontemi asla degildir. kurtajdan sonra periyod bozulmasi adet bozulmasi sikca rastlanan durumdur, kan pihtilasmasi ve parca dusmesi tahim ici kalinlasmasi gozukebilir.bir kac ay adetiniz duzgun olmaz ama zaten kurtajdan sonra doktorlar dogum kontorol hapina baslatir genelde. merak ettiginiz bisey varsa sorabilirsiniz. anneme danisarak ve kendi bilgilerim dogrultusunda evdeki tip kitaplari dogrultusunda yardimci olurum

mevcut bilgiler 5. haftanın ortasından itibaren bebeğin kalbinin atmaya başladığını söylüyor. yani aldırılan kan pıhtısının görünümünün insana benzememesi onun canlı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. aldırılan elbette bebektir.

Bende bu şekilde korundum ve evliliğimin 3. ayında kızıma hamile kaldım kızım şimdi 5 yaşında.. 20 yaşında anne oldum :eek:lmaz:

ben 7yıl takvım yöntemiyle korundum düşünün geri çekilmede degıl hamilede kalmadım bu yöntemle geri çekilme daha risksiz gıbı

ben ilaç kullanmaktan korktuğum için evlendiğimden bu yana bu şekilde korunduk.. şimdi diane kullanmaya başladım risk almamak adına.
dört aydır öyle bi gebelik olmadı ama.

geri çekme tehlikeli 10 yıl geri çekmeyle devam ettik.6 ay önce hamile kalıp kürtaj olunca bıraktık.senağlama şimdi kordon kullanıyoruz.eşim memmun değil doğalığı istiyordu mecbur.geri çekme çok tehlikeli .

kürtaj zararsızdır diyen arkadaşım seni şoke olarak okuyorum
baksana o şekilde korunamıyorsunuz
sürekli hamile kalıp aldırmak bir çözüm mü
aile planlaması bu anlama gelmiyor
eşin prezervatif kullanamıyorsa haplar iğneler var spiral denen bişey var
bir doktorla görüş
bebek ister kan pıhtısı olsun ister 3 aylık ister 5 aylık
ne farkeder sonuçta aldırmasan büyüyecek insan olacak
şok haldeyim yani şok

aynen size katiliyorum.ne demek sadece kan pihtisi..genc kizken elime Kuran-i kerimin meali gecmisti, bir kac sayfa ..yani b ir yerde bulmus ve okumustum.. okuduklarim beni cok etkilemisti ve halada aklimdan cikmaz..tam olarak hatirlayamasamda , hatirladigim kadari ile soyle idi: Allah buyuruyorki ben yaratmayi dilersem bir zerreden yaratirim.bu ne demektir, eger hamile kalmissaniz o insani dunyaya getirmeyi Allah dilemistir.yani o bir pihti bile olsa insandir..

aynen size katiliyorum.ne demek sadece kan pihtisi..genc kizken elime Kuran-i kerimin meali gecmisti, bir kac sayfa ..yani b ir yerde bulmus ve okumustum.. okuduklarim beni cok etkilemisti ve halada aklimdan cikmaz..tam olarak hatirlayamasamda , hatirladigim kadari ile soyle idi: Allah buyuruyorki ben yaratmayi dilersem bir zerreden yaratirim.bu ne demektir, eger hamile kalmissaniz o insani dunyaya getirmeyi Allah dilemistir.yani o bir pihti bile olsa insandir..

Arkadaşlara aynen katılıyorum,ben de geri çekilme yöntemi kurbanlarındanım tam 5 sene bu yöntemle korunduk( ki uzmanlar böyle bir korunma yöntminin olmadığını üstüne basa basa söylüyorlar) ve sonuç 5 sene sonra hüsran asla olmaz derken birde baktım ki hamile kalmmışım,kürtaj olmak zorunda kaldım...kabus gibi günler yaşadım,işlediğim günahın ağırlığını ve yaptığım vicanın izleirni ömür boyu unutabileceğimi sanmıyorum..şu anda öyle çok pişmanım ki hayatta en çok istediğim şeylerden biri anne olabilmekti ama benim zamansızlığım ve ihmalkarlığım yüzünden ilk gebeliğimi eşimle paylaşırken hep hayal ettiğim gibi mutluluktan değil çaresizlikten ağlıyordum.. tüm bunları niçin yazdım düşmanım bile olsa o yaşadıklarımı yaşamasını istemem belki hala bu acı tecrübeyi yaşamamış olanlar bir pay çıkarabilir diye...Umarım o güzel müjdeyi sadece gerçekten doğru zamanda ve doğru şartlarda alırsınız arkadaşlar :)

Arkadaşlar bebek istemeyenler için hiç güvenilir bir yöntem değil ben daha çok yeni evliyim ama 3 haftalık hamileyim sadece 1 kere prezervatf taktık eşimde ilişkinin ortasında çıkardı bende istemedim zaten hiç korunmadık sadece geri çekildi eşim onuda korunmadan pek saymıyoruz zaten geri çekene kadar eşim yani zor geliyormuş :) sonuç ortada kızlar dikkatli olun geri çekilmeyi korunmadan saymayın bence :)

canım merhaba
bu geri çekilmede nası hAmile kalınıyo?erkek geri çekilirken içine mi kaçırıyor?yoksa ilk gelen sıvıdan mı?yani eğer erkek içinie kaçırmadan çekilirse bi risk yok dimi?:uhm:

erkekten meniden ayrı gelen sıvının içindede sperm oluyormuymuş yani bunu yeni duydum?
bilimsel olarak kanıtlanmış mı akannehir

bende 14 ay bu yönteemi kullandım.yani kullandık herhangi bi sorun olmadı.bazen acaaba hamilemiyim diye sorular geliyodu aklııma
şimdi adet sancılarım için doğum konrol hapı kullanıyorum.bebek düşündüğüm zaman ilacıda bırakırım

ya kızlar bende doğum kontrol hapı kullanıyordum 1 yıldır.Yurtdışına çıkınca burda doktor reçetesiyle alıyormuşsun!Doktorda nerden baksan 50-100 dolar arası dediler...Bende almadım hap falan bizde dışarı boşalma yöntemiyle korunuyoruz...Hapla ne rahattı oysa...Hapım bittikten 3 gün sonra adet oluyordum.Şimdi gergin bekleyişler başladı offf offf!

bende geri çekilme yöntemiyle hamile kalanlardanım evliliğimin 3. yılında hamile kaldım zaten bi kaç ay daha geçip istiyoduk ama şimdi bebeğim 7 aylık ve hala öyle korunuyoruz çok korkuyorum eşim her ne kadar bilerek oldu diyosada inanmıyorumm ama hala devam

bızde oldum olası bu sekılde korunduk... cocuk gırısımlerıne baslayınca bıraktık..dogumdan sonra yıne oyle devam ettık..
esım suan askerde.. donmesıne 1 ay fılan kala ımplant taktırmayı dusunuyorm arastırdım bana en konforlu yontem bu geldı..

X