Aile Planlaması Geri çekilme yöntemi ve kaza ile hamilelik?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
geri cekilme yontemi 100% garanti degil hamile kaldim ben bu sekilde arkadaslar. dikkatli olun guvenmeyinizzzzzzzz......

canım bende 20 aylık evliyim 15 ay geri çekilme yöntemiyle korundum ve hamile kalmadım ama 5 aydırda uğraşıyoruz ama hamile kalamadı malesef geri çekilmenin vücuda zararı varmı biliyomusunuz ben rahim kuruması yapıyor diye duydum ama bazılarıda olmaz öyle şey diyor

Geri çekilme yönteminde gebelik riski çok yüksektir. Şöyle düşünün; bir torbada 100 top var, eğer geri çekme yöntemi uyguluyorsanız toplardan 40'ı kırmızı ve kırmızı toplardan birini çekerseniz hamile kalacaksınız. Eğer kondom kullanırsanız torbadaki kırmızı top sayısı sadece 2. Siz bu 2 toptan birini bulursanız gebe kalacaksınız.
Birçok farklı yöntem var doğum kontrolü için, doktorunuza danışarak sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz. Ama emin olun hiçbir doktor geri çekmeyi tavsiye etmeyecektir.
Ha "bu sıralar olsa da olur biraz beklesek de olur ." düşüncesindeyseniz denenebilir.

Son düzenleme:
evet tinkerbelle katiliyorum.. 15 ay hamile kalmayan bayan icinde sadece sansli diyorum. bakin ben hamile kaldim geri cekilme yontemiyle... istemiyorsaniz ve korunmuyorsunuz benim gibi kazayla hamilede kalabilirsiniz. guvenmeyiniz arkadaslar! istemiyorsaniz asla asla asla! ha olsada olur olmasa da derseniz ok kullanin bu yontemi. ama ben bu yontemle hamile kalan bir bayan olarak hic onermiyorum. olmaz olmaz demeyin bal gibide hamile kaliniyor iste

arkadaşlar geri çekme yöntemi erkeğe göre değişebilio ama emin olun çok güvenilir bi yöntem değil.
bende cok güvenli demedim zaten ama sans meselesi düsünsene hamile kalmak adına özeliklede sebebi bilinmeyen infertilede kadın sırf bebek olsun diye poposunun altına yastık koyup ayaklarını dikerek yatan bir cok kadın biliyorum bu kadınların bebekleri olmuyor ve bir cogunda gercekten bebek olmaması icin hic bir neden yok kimiside korunurken hamile kalıyor benim demek istedigim siz ne kadar korunursanız korunun nasip kısmet meselesi

bence de bu yöntemi denemeyim çünkü çok güvenli değil biz de 3 yıldır bu yöntemi denedik 5 aydır da hamile kalamadım belki de bi sorun olduğundandır Çünkü dün birinin bu yöntemle 8 tane çocuk aldırdığını duydum ne kadar üzücü bir şey lütfen dikkatli olun o kürtaj videolarını gördüğümde içim parçalandı resmen bir bebek parçalanmış elleri ayakları belli kıyamaam yazık Allah kimseye göstermesin böyle acı

iyide elinin kolunun parcalanarak alinmasi icin bebegin buyuk olmasi lazim 10 haftaya kadar bebek alinmasi yasal bir durum. sahsen ben kurtaj yaptirdigimda 6 haftalikti ve sadece ufacik bir keseden ibaretti. kan pihtisi durumundaydu. sanmiyorum yani henuz kan pihtisi oluyor . eli kolu kalbi vs olusmadigi icin bir insan sayilmaz.bebek sayilmaz. sadece kan pihtisi konumunda zaten bu yuzden bu sekilde oldugu tamamen insan gibi canli olmadigi kese bicinde oldugu icin doktorlar kurtaj yapiyor. annem hemsire arkadaslar anestezi hemsiresi. kadin dogum uzmaniyla calisiyorlar. pek cok kadin 3 -4 aylik geliyor ki bebekler iclerin capcanli ellleri kollari var bu bebekleri doktor almiyor kesinlikle evliyse diyorki dogurun alinmaz. evli degilsede yasal degil alamam diyor. ama para bastirirsaniz bu canlanmis bebek formuna gelmis cenini doktorlar para hirsinda 1000-1500 ytl isteyerek yapiyor. ama 10 haftaya kadar olan hamilelikler sadece bir keseden ibaret ve kurtajiniz kollu bacakli bebek parcalanmasi seklinde olmaz. eger olacaksiniz ve cikisiniz yoksa gecerli sebebiniz varsa korkmaniza vicdan azabi duymaniza gerek. canli bir bebegi oldurmus olmuyorsunuz. baslamis bir hamileligi sonlandiriorsunuz. ve o bebek sadece bir keseden ibaret oluyor yani gercekten bebek degil baslangic asamasinda kan pihtisi-kese durumunda oluyor. dediginiz kol bacak vs cikan hamilelikler cok ilerleyen zamanlarda kacak yapilan kurtaj veya annenin sagligini tehdit eden hamilelik veya cocugun icinizde olmesi durumlari engelli dogacagi sakat vs oldugu belirlenmesi ve doktorla karar verilerek gebeligin sonlandirilmasi durumdur. kurtajla ilgili merak ettiklerinizi size bilgim konusunda aciklayabilirim. bu arda ilk kurtajdan sonra hamile kalinmaz durumu dogru degildir.ama bazi bayanlar yapi itibariyle ilk cocuk alinirsa hamile kalamaycak durumdadir ki bunu zaten siz kontorle gidince doktorunuz sizi uyarir soyler. ama genelde kurtaj dogru ve duzgun sekilde yapilirsa zararsizdir ama dogum kontorol yontemi asla degildir. kurtajdan sonra periyod bozulmasi adet bozulmasi sikca rastlanan durumdur, kan pihtilasmasi ve parca dusmesi tahim ici kalinlasmasi gozukebilir.bir kac ay adetiniz duzgun olmaz ama zaten kurtajdan sonra doktorlar dogum kontorol hapina baslatir genelde. merak ettiginiz bisey varsa sorabilirsiniz. anneme danisarak ve kendi bilgilerim dogrultusunda evdeki tip kitaplari dogrultusunda yardimci olurum

bende cok güvenli demedim zaten ama sans meselesi düsünsene hamile kalmak adına özeliklede sebebi bilinmeyen infertilede kadın sırf bebek olsun diye poposunun altına yastık koyup ayaklarını dikerek yatan bir cok kadın biliyorum bu kadınların bebekleri olmuyor ve bir cogunda gercekten bebek olmaması icin hic bir neden yok kimiside korunurken hamile kalıyor benim demek istedigim siz ne kadar korunursanız korunun nasip kısmet meselesi

aynen öleeeeeeeeeeeeee....kondom ile hamile kalanları biliyorum ben de , aynı şekilde ayaklarını saatlerce havaya dikenleri de ...olursa olulr her şey Allahtan ...ama geri çekilmede erkeğe çok iş düşüyor kendini dizginlerse tamam ama bazen öyle ki zevk suyu denilen ön sıvıdan dahi hamile bile kalınabilir..ben bu şekilde korunuyorum herkes hap falan da kullanmıyor ömrü sonuna kadar , kondom ise her kullandığında sıkıp kontrol edeceksin yırtık mı değil mi diye ...sonuçta dikkat etmek lazım ama her bünyede farklıdır korunmak ..benim gibi bu şekilde korunan ve dikkat edenlere bol şanssskaydirigubbakcemile5

güvenilir bir yöntem değil.sfithcan ında dediği gibi erkeğin zevk suyu denilen salgısında da sperm bulunabiliyor birde sende çabuk kapıyor san eyvah eyvah.kesinlikle şu an çocuk istemiyorum diyosan daha güvenilir yöntemleri deneyin bunun içinde bir jinekoloğa gidip yöntemlerle iligili testler yapmasını isteyebilirsin böylece alerji yaratmayacak bir yöntem mutlka bulunur.

Arkadaşlar bebek istemeyenler için hiç güvenilir bir yöntem değil ben daha çok yeni evliyim ama 3 haftalık hamileyim sadece 1 kere prezervatf taktık eşimde ilişkinin ortasında çıkardı bende istemedim zaten hiç korunmadık sadece geri çekildi eşim onuda korunmadan pek saymıyoruz zaten geri çekene kadar eşim yani zor geliyormuş :) sonuç ortada kızlar dikkatli olun geri çekilmeyi korunmadan saymayın bence :)

bizde geriçekilme yöntemiyle 8sene öyle denedik birşey olmadı ama erkek için çok zor oluyo bir ikikez olan olun dedik bir şey olmadı çocuk yapmaya kara verdik 2aydu deniyorduk hamile kaldım

GERİ ÇEKME,takvim,laktasyon(emzirme),vajina yıkama yöntemleri GELENEKSEL doğum kontrol yöntemleri olarak geçer...
Hiç bir doğum kontrol aparatının,yönteminin üzerinde %100 yazmaz %99.9 olanlar vardır.Bunlar doğum kontrol hapı,norplant ve RİA lardır...
Koruyuculuğu sınırlı olan Geri Çekme yönteminin koruyuculuk oranı erkeğe bağlıdır..Çok güvenilir değildir buyüzden bi oranı yok koruyuculuk anlamında ama kişiye birebir zararı yok..
sadece bazı psıkolojik sorunlara yol açabilir bunlar;
erkeğin ejakülasyondan(boşalma) hemen önce kendini geri çektiği için yaşayabiileceği psikolojik faktörler ve
kadının her ay hamilemiyim kaygısı olabilir...
bunun yanısıra çok kullanılan bir yöntem oldugunu soylemeden geçemiycem:) kullanılıyor yani....

final konumdu bunlar her şeyiyle bilimsel yönde yardımcı olabilrim:)

biz de bir buçuk yıl böyle korunduk ama sonra istemeden hamile kaldım.eşim korkma ben anlıyorum ne zaman geleceğini diyordu ama o sefer bilememiş galiba. farkında olmadan sperm bulaşıyor demekki. benim gibi çocuğu hiiiiç düşünmüyorsan sakın deneme. ayrıca bu yöntemin erkekler için çok zararlı olduğu da biliniyor. bazıları 8-10 sene bu yöntemi denedik bir şey olmadı diyor, ama her insan aynı bünyeye sahip değil. onların eşine birşey olmadı diye seninkine de bir şey olmaz anlamına gelmiyor bu.internetten geri çekilmenin zararları diye gir ve araştır bence.

benim2 arkadaşım daha bebekleri 1 yaşına girmeden 2.ye hamile kaldılar bu yöntemle .çok güvenilir değil benden söylemesi

Her ay hamilemiyim acaba derdini cekmektense prezervatif kullansin esiniz arkadaslar.

bende prezarvatif istiyorum arkadaslar ama evde kutu kutu var sagda solda atiliyor. esim prezarvatifi taktimi 1 dk sonra hemen sertlesmesini kaybediyr. psikoljik sanirim. kullanamiyor:KK43:

X