Aile Planlaması Geri çekilme yöntemi ve kaza ile hamilelik?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Mathilda_

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
79
0
Kızlar ben eşimle geri çekilme yöntemiyle korunuyorum.Çünkü ben hap kullanamıyorum bünyem kaldırmıyor eşimde böyle korunmayı tercih ediyor.Ama kaza ile hamile kalmak istemiyorum :1no2:
Düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

geri çekme yönteminde hamilelik oranı neredeyse %34 tür. tabi bu oran erkeğin becerisiyle artıp azalabilir ama erkekte gelen şeffaf sıvının içinde bile sperm olabilir. daha değişik yollar var onları deneyebilirsiniz örneğin kadın prezervatifleri, yada ilişkiden önce vajinaya yerleştirilen haplar gibi. çünkü geri çekilme yöntemi hani bebek olsa da ne güzel olmasa da yöntemi gibi bişeydir. garantilemez kesinlikle

evet kesinlkle garantisi yok ama bende diğer yöntemlerden korkuyorum
8 sene oldu evleneki geri çekme yöntemini kullanıyorum
iki çocuğum var
ikiside isteyerek kazayla değil yani
bende işe yarıyor

böyle bir korunma yöntemi yok canım...Seni koruma oranı%40 risk oranı %60...
En iyisi kondom kullanın hem hijyenik hem güvenli...

spiralde çok güvenli ben tam 5 sene korundum onunla daha 1 ay oldu çıkaralı canım birkereye mahsuz takıyıorsun senelerce korunuyorsun

Evet ama spiral genelde doğum yapmışlarda öneriliyor sanırım..
Eşim prezervatif kullanmıyor malesef..şimdilik başarılı gibi gözüküyor...
Ama internetten bi araştırdım da şok oldum:1shok: ne kadar çok bu şekilde hamile kalan olmuş şaşırdım ve korkmaya başladım...

canım biz de eşimizle o şekilde korunuyorduk. 1.5 yıl bu şekilde korunduk. son 3 ay bebek düşündüğümüz için bıraktık ve 3.ayımda hamile kaldım. yani bizde işe yaradı bu yöntem ama sonuçta bu erkek tarafın biraz tecrübesine bağlı sanırım. fakat görümcem bu şekilde korunurken 7.yılında hamile kaldı istemeden. ama şimdi iyi ki doğurdum diyor.

canım biz 11yıllık evliyiz.geri çekilme yöntemiyle yaptık hep.ve hiç gebe kalmadım.prezervatife bünyemin alerjisi var denedik olmadı.hap ve spiralde istemedim.bizde bu yöntem işe yarıyo başkalarını bilemem tabi.bu yöntemle korunmak erkeğe bağlı.kendini çok iyi kontrol edebiliyo olması lazım.korunma yöntemi olarak saymıyor bazıları ama biz böyle korunduk.

Canım benim amcamın kızı bu yöntemle korunuyordu.1 sene sonra hamile kaldı istemeden.Doğum yaptı 2 ay sonra yine aynı yöntemle 2.çocuğuna hamile kaldı yine istemeden.Tabi becerebilende var ama yinede riske atmaya değmez diyorum...:CüvCüv:

kesinlikle güvenemem...
ben tedbirimi alayımda nolur nolmaz...
tedirgin olmaktansa kondom kullanırız daha iyi..
hem böyle bir korunma yöntemi yokmuş canım..
yani bu şekil korunma yöntemi olarak sayılmıyor bile...
işini şansa bırakma derim...

kondom bana alerjı yapıo vajınıt oldum tedavısı ıle bayagı ugrastık dogum kont hapını ıstemıyorum dıs gebelık rıskı artıyor
erkegın becerısıde onemlı ovulasyon zamanı pas gec dıger zamanda gerı cekme kullanabılırsın 10 ay bu yontemı kullandm etkılı

arkadaslar ben hamile kaldim geri cekilme yontemiyle !!!! dusunun artik yaramiyor ise fln kurtaj oldum cunku bebk istemedik esimle ikimiz daha sonra dogum kontrol hapi kullaniyordum buna ragmen gene hamile kaldim ... ve gene aldirdim bana kizmayim ltf hazir degilim dogurmaya psikoljik olarak cok korkuyorum ve yeni evlendim daha evimin duzeni oturmadi ev islerini bile tertiplice yapamiyorum calisiyorum yetemiyorum hic bi yere gen e dogum kontrol hapi verdi doktor ama bu ay kullanmama ragmen adet gormedim gecikti dogum kontrol hapim bitti ama adet fln yok bunalima girdim. cocuk bakabilcek durumda degilim psikoljik olarak ltf yargilamayin beni bazilariniz kotu seyler diycektir ama zaten darmadaganim. daha esimle evliligim oturmadi olduki ilerde bunun ilerisi var ayrildik nlucak o cocuk ben cok paranoyak oldum her evlenen 1 kac sene sonra bosaniyor . erkeklere guven olmaz cocuguyla ayrilan cok bayan var. once evliligimin oturmasini istiyorum tek basima cocuga nasil bakarim yetemmem ki ona ben. su an allah cok sukur bi sorunumuz yok ama korkuyorum gercekten cok uzgunum. ins gene hamile kalmam sinirleerim bozuldu artik. ama bende bilmiyorum ilerde hazir olunca cocugum olur mu veya olmaz mi bundan da korkmuyor degilim acikcasi. spiral kullanamadim korkumdan , prezarvatif te kullaninca esim otomatik olarak iktidarsizlik sorunu yasiyor cok denedik kullanamiyor. cinsel hayatim kotuye gidiyor:KK43: napicami bilemiyorim artik ya!

6 aydır evliyim , düğün öncesi 1 ayı da sayarsam toplam 2 ay kullandım doğum kontrol hapını .sonra yan etkisi olur diyerekten bıraktım ve hiç de pişman değilim ,kondomu da kullanamıyorum canımı acıktığı için..geri çekilme yoluyla korunuyorum .sonuçta her şey Allahtan olursa da O'nun istemesiyle olur , ne arkadaşlarım var korunmadan senelerce hamile kalamıyorlar sağlık sorunu olmadan..ben bu şekilde korunuyorum hem annelerimiz eski topraklar da böyle korunmuş zamanında değil mi ? haa eşinin zevk suyu içinde kalırsa ki bu da riskli , yani eşin de sen istemeden de içine yapacak değil yaa...ama tabii biraz dikkat etmek lazım , unutmamak lazım ki her yöntemde biraz risk var...bu şekilde korunanlara başarılar .:)

valla annelerimiz eski toprak onlarin yaptigini yapalim durumuna kalirsa isimiz yandik. eski topraklara bakarsak cocuk sayisi fazla olanlar var neden korunma olmadigi icin. tip ilerlerdi bi suru yontem oluyor tabi. ben geri cekilme yonteminden hamile kaldim ve hamile kalan bayanlar var. ltf bunu risksiz bir olaymis gibi tavsiye etmeyin. herkesin bunyesi farklidir. boylre tavsiyeler vermiyelim. doktora giderseniz doktorlar bile size bu sekilde korunmayi tavsiye etmez. heleki biz doktor degiliz boyle seyler solemsesk iyi olur.

valla annelerimiz eski toprak onlarin yaptigini yapalim durumuna kalirsa isimiz yandik. eski topraklara bakarsak cocuk sayisi fazla olanlar var neden korunma olmadigi icin. tip ilerlerdi bi suru yontem oluyor tabi. ben geri cekilme yonteminden hamile kaldim ve hamile kalan bayanlar var. ltf bunu risksiz bir olaymis gibi tavsiye etmeyin. herkesin bunyesi farklidir. boylre tavsiyeler vermiyelim. doktora giderseniz doktorlar bile size bu sekilde korunmayi tavsiye etmez. heleki biz doktor degiliz boyle seyler solemsesk iyi olur.

sanırım anlama sorunu yaşadın arkadaşım dikkatli okursan ben risksiz yazmamışım .ayrıca kendi fikrimdir herkesin aklı var değil mi ????kaydirigubbakcemile.hem tabiki dr değilim dr olanlara da lafım yokk....ancakk yaşaya yaşaya öğrenebilirsin değil mi ? her bünye tabi ki farklı ben ne yazmışm lütfen dikkatli oku da ondan sonra kesin yargılara var...tekrar okuduğun için teşekkür ederim şutarafagitti

bence de kesin bi korunma yöntemi değil bu benim kuzenim de hamile kaldı bu yolla istemeden
eğğer olsa da olur olmasa da diyorsanız o ayrı

kondom bana alerjı yapıo vajınıt oldum tedavısı ıle bayagı ugrastık dogum kont hapını ıstemıyorum dıs gebelık rıskı artıyor
erkegın becerısıde onemlı ovulasyon zamanı pas gec dıger zamanda gerı cekme kullanabılırsın 10 ay bu yontemı kullandm etkılı
dogum kontrol hapları canım dıs gebelik yaptırmaz dogum kontrol hapları yumurlamayı engellemek icin yumurta olmazsa gebelikte olmaz ve gelipte kanalda kalarak dıs gebelik olmaz dıs gebelik riskini bel soguklugu rahimde veya yumurtalık iltihabı neden oluyor özeliklede eger iyi bir tedavi olmasa cok fazla risk var

Son düzenleme:
rahimde yara olanlara spiral takmıyorlar kilosu varsa dogum kontrol hapı vermiyorlar birde üstüne ormantik kocası varsa kondom kullanmıyor bu insanların veya doktor korkusu olan bir cok insanın yöntemi geri cekme tanıdıgım bir cok insanda ise yarıyor
ama bebegin dünyada rızkı varsa eger iki defa spiral ile hamile kalmıs ve dogum kontrol yöntemiyleriyli korunan kadınlarında hamile kalanlarıda gördüm birazda sans meselesi kimi olsun diye ugrasırken kimisi dısına bosalma ile hamile kalıyor

Son düzenleme:
6 aydır evliyim , düğün öncesi 1 ayı da sayarsam toplam 2 ay kullandım doğum kontrol hapını .sonra yan etkisi olur diyerekten bıraktım ve hiç de pişman değilim ,kondomu da kullanamıyorum canımı acıktığı için..geri çekilme yoluyla korunuyorum .sonuçta her şey Allahtan olursa da O'nun istemesiyle olur , ne arkadaşlarım var korunmadan senelerce hamile kalamıyorlar sağlık sorunu olmadan..ben bu şekilde korunuyorum hem annelerimiz eski topraklar da böyle korunmuş zamanında değil mi ? haa eşinin zevk suyu içinde kalırsa ki bu da riskli , yani eşin de sen istemeden de içine yapacak değil yaa...ama tabii biraz dikkat etmek lazım , unutmamak lazım ki her yöntemde biraz risk var...bu şekilde korunanlara başarılar .:)

seni o kadar iyi anlıyorumki çünkü aynı durumdayım seninle :1no2:

rahimde yara olanlara spiral takmıyorlar kilosu varsa dogum kontrol hapı vermiyorlar birde üstüne ormantik kocası varsa kondom kullanmıyor bu insanların veya doktor korkusu olan bir cok insanın yöntemi geri cekme tanıdıgım bir cok insanda ise yarıyor
ama bebegin dünyada rızkı varsa eger iki defa spiral ve dogum kontrol yöntemiyleriyli korunan kadınlarında hamile kalanlarıda gördüm birazda sans meselesi kimi olsun diye ugrasırken kimisi dısına bosalma ile hamile kalıyor

arkadaşlar geri çekme yöntemi erkeğe göre değişebilio ama emin olun çok güvenilir bi yöntem değil.

X