Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Rota virüsü aşısı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

DIONYSOS

:) nasılım???????
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
2.243
5
Merhaba arkadaşlarr
bugün dr.umuz rota virüsü aşısı için geç kaldığımızı söyledi, istersen yapılabilir dedi ama gönülsüz bir şekilde:çok üzgünüm:
Sizler kaç aylık,kaç günlükken yaptırdınız:uhm:

biz bugün olduk aslında geçen hafta olcaktık tam 2,5 aylıkken ama hasta olduğu için ertelenmişti

ya benim bebeğimde nerdeyse 3,5 aylık olacak niye dr uyarmadı anlamadım aşı takvimine göre hareket ediyoruz öyle bişey de yazmıyor sağlık ocakları falan yapıyor mu haberiniz var mı

Merhaba arkadaşlarr
bugün dr.umuz rota virüsü aşısı için geç kaldığımızı söyledi, istersen yapılabilir dedi ama gönülsüz bir şekilde:çok üzgünüm:

edacım ben 3. ayı dolduğu gün yaptırdım 16 sı doğumlu ben de her ay17 sinde giderim aşı ve muayeneye..rotayı da 17 aralıkta yaptırdım ..bize
dr.umuz üçüncü ay bittikten sonra herhangi bir günde yapabiliriz demişti..yalnzca ; 4. aydan sonra yapılamaz demişti.. fisfisfis

canım geçen ay gittiğimizde 3.ayda yapacağız dedi.yarın gideceğiz ve aşımızı olacağız inşallah.

edacım ben 3. ayı dolduğu gün yaptırdım 16 sı doğumlu ben de her ay17 sinde giderim aşı ve muayeneye..rotayı da 17 aralıkta yaptırdım ..bize
dr.umuz üçüncü ay bittikten sonra herhangi bir günde yapabiliriz demişti..yalnzca ; 4. aydan sonra yapılamaz demişti.. fisfisfis

canım kafam çok karıştıfisfisfis yarın başka bir dr.la görüşeceğim ve o yaptır derse yarın hemen yaptırmayı düşünüyorumm

Merhaba arkadaşlarr

tam 2.ayını doldurduğumuz gün yaptırmıştı biz

canım kafam çok karıştıfisfisfis yarın başka bir dr.la görüşeceğim ve o yaptır derse yarın hemen yaptırmayı düşünüyorumm

eda iyi akşamlar canım şimdi bakabildim , biz 3 ay bir günlükken olduk siz de üç ay iki haftalıksınız yani 15 gün farkla neden aşının zamanı geçmiş olsun ki ? bir ay ara olsa hadi derim .. biz de 4. aya girdikten sonra olduk ..siz de 4. ay içerisindesiniz..ne farkı var ki anlayamadım ben de fisfisfis CADIARZU

Edacım bende yaptırmadım ama yaptırmayı dusunuyorum bızde hemen hemen senınle aynıyız yarın doktoruma sorucam bende sakıncası yoksa hemen yaptırmak ıstıyorum

2 doktorda bana onermemıstı ne yapacagımı sasırdım bırde kk de baska acılan bır topıktede zararlı oldugu yazılmıs.hangısı dogru sasırdım:KK43:

2 doktorda bana onermemıstı ne yapacagımı sasırdım bırde kk de baska acılan bır topıktede zararlı oldugu yazılmıs.hangısı dogru sasırdım:KK43:

canım bu aşı 10 sene önce falan piyasaya sürülmüş ve o zaman bağırsak düğümlenmesine yol açtığı için geri çekilmiş piyasadan 2 sene önce tekrar çıkmış ve bunlar düğümlenme yapmıyormuş ama 4.aya kadar yani 3.ay içinde yapılması gerekiyormuş.
bana doktorum dediki eğer çok insan ile haşır neşir oluyorsan yaptır bi zararı yok sonuçta ,benim kızım var ben ona yaptım dedi . ama önceki doktoru bu bağırsak düğümlenmesinden dolayı önermiyorum demişti . bende gidip yaptırcam bi ara

Merhaba arkadaşlarr

cnm ben Ağustos annesiyim bende ilk aşıyı kaçırdım. rota virüsü 3 ay içinde yapılıyor. 3 ayı geçince yapılmıyor. ama ikinci dozunu tam bilmiyorum. sağlık ocakları yapmıyor. sağlık ocağı şuan pnömokok aşısını bedava yapıyor.

Biz 2. ayın sonunda yaptırdık yani 9unuda 3 ay dolacaktı 6 aralıkta yaptırdık.Dr bize sormadan yaptı bile...Şehir şebeke sularından veya herhangi bir şekilde bulaşabilen amip ve zehirli ishalden koruyormuş.Ben hiç zararını duymadım yalnız geçende Sedanın yazısını okurken onun dr aşı tam korumayabilir demiş benim de kafam karıştı...
Ama bence yararı vardır ki çıkmış bu aşı.Yurt dışında rutin aşı takviminin içindeymiş zaten belki bir kaç seneey bu da sağ.ocaklarında yapılır.

edacım ası ıcın gec kaldıgımızı soyledıler bugun ve gerek olmadıgını tekrarladılarr..yanı bız rota yaptırmıyoruz canım...

hr doktor tüm aşılar için farklı takvimler veriyor arkadaşalr..ben 5 çocuk doktoruna götürdüm şimdiye kadar hepsi de farklı takvim verdi..rota virüs için yeni yayınlara göre ilk 4 ay içinde tüm dozların bitmiş olması gerekiyor....2 doz verilen türü ve 3 doz veriln türü var....bizim doktorumuz 2. ayında ,3.ayında uyguladı..şimdi 4. ayda yine olacak..grip ve ateşli olduğu için bekliyoruz iraz iyileşmesini....

merhaba kızlar.benim bebeğimde 3,5 aylık.15 gün önceki kontrolümüzde rota virüsü aşısını doktorumuza sorduğumda aşıyla ilgili bir takım şaibelerin olduğunu söyledi.ileriki zamanlarda bağırsak kuruluğuna yol açabiliyormuş aşı ve bu nedenle yaptırmayın dedi bize.allah korusun ilerde hastalansa bile tedavi edilebilir dedi ve onun yerine pnömokok aşısını şiddetle yaptırmamızı söyledi.bilginize arkadaşlar.

:lepi::enbuyukkk:kızlar bende bugün yaptıordım kızım 74 günlük ve dr. hemen yapalım dedi dr.mustafa akbak bugün ilk defa gittik doktora memnun kaldım sürekli gitmeyi planlıyourm bu dr. a

Selam kızlar;
valla ben pek anlayamadım bu rota aşısını. Kimi yaptır diyor kimi yaptırma...
Ben sağlık ocağında Çapadan gelen uzman çocuk doktoru var, aynı zamanda da başhekimmiş. Aylık kontrolüne kızımın ona gidiyoruz. O doktor rotaya gerek olmadığını söylediği için yaptırmadık bizde.
Ama sonra kızım üşüttü yada tam bilmiyoruz... Kusma ve ishal vardı. O gecesi de biraz ateşi vardı. Hemen doktora götürdüm ve doktor , daha başında olduğu için rahatsızlığının tam anlayamadı. Rota virüs mikrobu da olabilir yada üşütme de olabilir dedi. Peki o zman eğer rota virüsünden olmuşsa çocuğun ishal ve kusması neden o aşıyı yaptırtmadı ki.
Geçenlerde de görümcemin çocuğu ateşlenmiş ve faranjit de vardı. Doktor boğademciklerinde mikropmu demiş ne.. Rota virüs aşısını yaptırsaydınız demiş.Bende bizim doktorun gerek olmadığını söylediğini söyledim. O da 6 aya kadar yapılıyomuş o aşı dedi, ben şimdi araştıracağım 4 yaşında yinede yapılabilir mi diye dedi. Hatta damla olarakmış dedim .O da yok aşıymış dedi. Ne bileyim bide idda ede ede konuştu. Ben damla olduğunu duydum hep sizden. Ne bileyim yani kafam karışıko yüzden. Bu cuma kızımı aylık kontrolüne götüreceğim ve şu aşıyı bi daha soracağım bakalım....kafamçokkarıştı

X