Hamileliğin ilk haftalarında ilaç kullanmak doğrumudur.

ColGulu

Guru
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2008
35
0
47
arkadaşlar adetim 15 gün gecikmişti bende evde test yaptım test hamile olduğumu gösteriyordu.1 hafta geçti rahatsızlandım boşluğumda ağrı vardı.doktora gittim hamile olabilirsinde olmayabilirsinde dedi.kesede bebek gözükmüyor daha erken dedi.haftaya belli olur haftaya gel bakalım dedi.bu arada rahatsızlığım idrar yollarında enfeksiyon varmış.bana antibiotik ve folik asit verdi.ilacı içtim kontrole gitmeme bir gün kala kanamam oldu ve parça geldi.doktora gittim düşük yapmışsın dedi bazı gebeliklerde tam belli olmadan düşük olabilir dedi.tekrar hamile kalınca gelirsin dedi bana ağrı kesici ilaç ta vermedi sonradan çok ağrım oldu.yeni yeni kendime geliyorum.düşük yapmamda ilacın etkisi olmuşmudur?
:çok üzgünüm: senağlama

Geçmiş olsun...

Çok hassas bir konu bu düşük sonrası genetik araştırmalara kadar gidilmeliydi bence...

Folik asit zaten gebelik öncesinde ve devamında kullanılan bir ilaç ama antibiyotik sebep olmuş olabilir... Dr un bunu açıklaması lazımdı...

İnşallah yeniden hamile kalırsınız, hayırlısı olsun...

canim agrilarin devam ediyosa doktora basvur tekrar cunku icinde parca kalmis olabilir ihmal etme.
cok gecmis olsun canim uzulme sagligina kavus yeniden kalirsin hamile insallah...

X