tüp bebekten sonra kendiliğinden hamile kalanlar

Merhaba arladaslar
Ben 7yil icinde 2 tup bebek oldum ve 2side allahın izniyle tuttu şimdi çok şükür 2oglum var biri 4biride 2 yaşında. Öyle hayatta devam ederken beklenmedik bir anda adetim geçilirken test yaptım ve pozitif çıktı hamileyim. Allah ol der ve olur umidinizi asla kaybetmeyin.

Merhaba arladaslar
Ben 7yil icinde 2 tup bebek oldum ve 2side allahın izniyle tuttu şimdi çok şükür 2oglum var biri 4biride 2 yaşında. Öyle hayatta devam ederken beklenmedik bir anda adetim geçilirken test yaptım ve pozitif çıktı hamileyim. Allah ol der ve olur umidinizi asla kaybetmeyin.
Hayirli olsun hamileliginiz bende 8yillik evliyim iki tup bebek denemem var Rabbime cok sukur ikiside pozitif oldu bende iki bebek arasinda dogal gebe kaldim dusuk oldu ocak ayinda ikinci bebegim dunyaya geldi fakat vefat etti bende istiyorum dogal yoldan olsun siz ozel bisey yaptinozmi

selam
iki defa tüp bebek yaptırdım ikiside negatifti ve üç defa normal yolla hamile kaldım
eskiler tanırlar beni negatif ilk negatif sonuçtan bir ay sonra hamile kaldım ama dış gebelikti sağ tüpüm yırtıldı iç kanama geçirdim
ikinci tüp bebeği adana başkent hastanesinde ağustosta yaptırdım yine olmadı ama şimdi 9 haftalık kendiliğimden hamileyim
ben bebek fikrini kafamdan çıkartınca unutunca hep hamile kaldım şu an doktor son adet tarihimi sorduğunda net hatırlamıyorum o kadarki hamilelik fikrinden uzaktım
Sorun işte onu kafadan atabilmek uzak olmak yapamıyoruz ki 😔

Sorun işte onu kafadan atabilmek uzak olmak yapamıyoruz ki 😔
yazımın üzerinden yıllar geçmiş.şimdi iki oğlum var biri 11 diğeri 10 yaşında.insan aklından çıkarınca arka arkaya da hamile kalıyormuş
yıllarca trdavi tüp bebek denemeleri ve sonuçta normal yolla iki çocuk.
nasıl kafamdan çıkardım başardıma gelince aslında ilk hamileliğim dış gebelikti.Sonrasında olmadım eşimin sperm sorunu vardı ilk hamileliğimde mucizeymiş.tüp bebek denedik olmadı 2 ay sonra yine normal olla hamile kaldım doktorlar şok oldu bu sperm değerleriyle 2 kez normal yolla hamile kalmıştım.tüp bebek olmuyor ama normal kalıyordum..ikinci hamileliğimde de yine dış gebelikti üstelik tüplerden biri yırtıldı iç kanama geçirdim.tüpler hasar görmüş başkent adana hastanesinde rahim filmi çektirince doktorum iki tüpümünde kapanmış olduğunu dış gebelikler yüzünden tüplerimin tıkandığını ve tek çaremin tüp bebek olduğunu söylemesi benim hamile kalma olasılığımı yok etti.öyle olunca adet belirti hiç bir şeyin önemi kalmadı.ben tüp bebek için uygun zamanı bekliyordum doktorla kararlaştırdık adet olunca tüp bebek için tedavi başlayacaktık ki işte o ay hamile kaldığımı öğrendim.hem de asla normal yolla olamazsını 3 kere söylediler 3 defa normal yolla hamile kaldım.ilk oğlum doğdu ben nasıl olsa hamile kalmam diye korunmadım oğlum 6 aylıkken tekrar hamile kaldım.3 yıl sonra bir kez daha hamile kaldım ama düşük yaptım
eşimle 3.çocuğumuz da olsun diye düşük sonrası doktora gittim yine rahim filmi istedi ve yine tüpler tıkalı dedi.biz de 2 çocuğumuzla şükrederek yaşamaya karar verdik
bir zamanlar gelecek sizlerde hikayelerinizi mucizelerinize ulaşmış olarak bizimle paylaşacaksınızdır
asla normal yolla hamile kalmamazsın dediler bana ama ben 5 defa normal yolla kaldım.3 kayıp 2 doğumla sonuçlandı.

yazımın üzerinden yıllar geçmiş.şimdi iki oğlum var biri 11 diğeri 10 yaşında.insan aklından çıkarınca arka arkaya da hamile kalıyormuş
yıllarca trdavi tüp bebek denemeleri ve sonuçta normal yolla iki çocuk.
nasıl kafamdan çıkardım başardıma gelince aslında ilk hamileliğim dış gebelikti.Sonrasında olmadım eşimin sperm sorunu vardı ilk hamileliğimde mucizeymiş.tüp bebek denedik olmadı 2 ay sonra yine normal olla hamile kaldım doktorlar şok oldu bu sperm değerleriyle 2 kez normal yolla hamile kalmıştım.tüp bebek olmuyor ama normal kalıyordum..ikinci hamileliğimde de yine dış gebelikti üstelik tüplerden biri yırtıldı iç kanama geçirdim.tüpler hasar görmüş başkent adana hastanesinde rahim filmi çektirince doktorum iki tüpümünde kapanmış olduğunu dış gebelikler yüzünden tüplerimin tıkandığını ve tek çaremin tüp bebek olduğunu söylemesi benim hamile kalma olasılığımı yok etti.öyle olunca adet belirti hiç bir şeyin önemi kalmadı.ben tüp bebek için uygun zamanı bekliyordum doktorla kararlaştırdık adet olunca tüp bebek için tedavi başlayacaktık ki işte o ay hamile kaldığımı öğrendim.hem de asla normal yolla olamazsını 3 kere söylediler 3 defa normal yolla hamile kaldım.ilk oğlum doğdu ben nasıl olsa hamile kalmam diye korunmadım oğlum 6 aylıkken tekrar hamile kaldım.3 yıl sonra bir kez daha hamile kaldım ama düşük yaptım
eşimle 3.çocuğumuz da olsun diye düşük sonrası doktora gittim yine rahim filmi istedi ve yine tüpler tıkalı dedi.biz de 2 çocuğumuzla şükrederek yaşamaya karar verdik
bir zamanlar gelecek sizlerde hikayelerinizi mucizelerinize ulaşmış olarak bizimle paylaşacaksınızdır
asla normal yolla hamile kalmamazsın dediler bana ama ben 5 defa normal yolla kaldım.3 kayıp 2 doğumla sonuçlandı.
Maşallah sübhanallah bende ikinci deneme için tüp bebek randevu aldım bakalım inşallah o zaman kadard benimde evladım olsun maddi manevi Rabbim yardım etsin herkese sonra da bana inşallah 🤲🤲

Merhaba kızlar. Ben geçen ay ilk başarısız tüp bebek tedavimi oldum. 28 martta negatif sonuç aldım 2 nisan da da regl oldum 3 gün sürüyo zaten. Şimdi aslında günüm geçiyo normal hesaplamalara göre ve hiç bir adet olma belirtim yok. Bilmediğim şu, tüp bebekten sonra adet döngüsü değişiyormu? Benim hep 24 günde bir olurdu şimdi geçiyor. Heycan yapmicam buna göre yaşamicam dedim negatifi gördükten sonra ama elimde değil her ay aynı duygular 😔
Bilgisi olanlar lütfen yazsın 🙏🙏

Merhaba kızlar. Ben geçen ay ilk başarısız tüp bebek tedavimi oldum. 28 martta negatif sonuç aldım 2 nisan da da regl oldum 3 gün sürüyo zaten. Şimdi aslında günüm geçiyo normal hesaplamalara göre ve hiç bir adet olma belirtim yok. Bilmediğim şu, tüp bebekten sonra adet döngüsü değişiyormu? Benim hep 24 günde bir olurdu şimdi geçiyor. Heycan yapmicam buna göre yaşamicam dedim negatifi gördükten sonra ama elimde değil her ay aynı duygular 😔
Bilgisi olanlar lütfen yazsın 🙏🙏
Sorunuza cevap buldunuz mu bilmiyorum ama bende şubatta tedavi oldum martın 2 sinde olumsuz sonuç aldım ilacı bıraktıktan sonra 8 sinde regli oldum nisan ayı reglim gününde gelesi şaşmadı 28 günde daha sonra 18 gün sonra yine kahve kahve lekeler gördüm yani 21 nisanda şuan ne gelen ne giden var düzen mi değişiyor yoksa diyorum. MuciEmi

Sorunuza cevap buldunuz mu bilmiyorum ama bende şubatta tedavi oldum martın 2 sinde olumsuz sonuç aldım ilacı bıraktıktan sonra 8 sinde regli oldum nisan ayı reglim gününde gelesi şaşmadı 28 günde daha sonra 18 gün sonra yine kahve kahve lekeler gördüm yani 21 nisanda şuan ne gelen ne giden var düzen mi değişiyor yoksa diyorum. MuciEmi
Merhaba henüz bulamadım. Her anne adayı gibi ben de kendimi her ay adet sonrası hamile zannediyorum. Bu ay yine aynı durummdayım ama ilk defa belirtilerim var akıntı, hafif bulantı aşırı sivilcelenme vs. Pazar regl günüm. İki gün önce idrar testim negatif çıktı ama erken diye ciddiye almadım. Yarın sabah tekrar idrar test yapcsm. Olmazsa da kan vercem. Sol kasığımda hem şişkinlik var hem günün belli zamanlarında batma da hissediyorum. İnşallah bu defa gelmiştir bebeğim. Siz nasıl oldunuz? Yeni okudum kusura bakmayın. Var mı gelişme?

Sonuç ne çıktı acaba? Ben de denedim ilk tüp bebek denemem negatif sonuçlandı. Nasip olmadı. Geçen ay negatif sonucu öğrenince 3 gün sonra adet oldum. Baya bi ağlamalı, üzülmeli ve de ağrılı geçti tabiki. Normalde 28 günde bir adet olurdum. Fakat bu ay 31.gün hala olmadım. Acaba tüp bebekte kullanılan ilaç ve iğnelerden dolayı mı bu gecikme? İçimde hiç hamilelik umudu yok gerçekten. Ama böyleyken olsa gerçekten aşırı şaşırırdım. Sizin sonucu merak edince şu an üye oldum yazmak istedim. Umarım görürsünüz. İnşallah hamile olarak cevap yazarsınız.🌸 Hayırlısı ile🙏

Birçok kez tüp denemiş biri olarak, evet adet düzeni az da olsa değisebiliyor. Genelde 2 ay içinde normale biniyor. O kadar hormon ilacından sonra.
Tabi insan hep bir beklenti halinde. Bir mucize olur mu duygusu çok hakim. Inşallah negatif sonuç olan bizler de hemen doğal yolla saglikli bi gebelik yaşasak nasıl olurdu😇 nasıl bir his acaba

X