spinal sezeryan

Riskli aslında ya, Allah Korusun bende duymuştum felce neden olabilceğini... yoksa çok rahat olur, genel anestezi biraz çileli kişi kendine gelene kadar ooooo[/QUOTE

ya aslında bakarsanız hepsinin ayrı bi derdi çilesi var ama kimseyide korkutmuş gb olmıyım ama direk omiriliğe girilmesi beni biraz ürküttü :bbo:ne kdr bilirkişilerin elinde olsanızda sonuçta endişe edilmicek gb diil yani.Spinal sezeryan a karar veren arkadaşalrı canı yürekten kutluyorum, tabi cesaretlerinden dolayı :nazar:

Mrb ben ilk dogumumu genel ikinciyi spinal sezeryanla yaptim ve inan ki spinal daha iyi arkadasim tavsiye ederim ...
tek yan etkisi bas agrisi ve bu herkeste olmuyor doktorun soylemistir ama ben de olmustu :KK43:
ameliyat agrisi falan cekmiyorsun bu cok guzel ...
dersen ki panik yapmaktan korkuyorum bebek ciktiktan sonra soylersin doktoruna seni tamamen uyuturlar (bunu da eminim soylemistir doktorun )

insallah sagasaglim bebisine kavusursun ...

bende bir sey ekleyim bu belden uyusturmada ehil eldede olsa binde bir ihtimal omirilik zarında delinme oluyormus ve bu zardan sıvı kaybı oluyor eger asırı bas agrılarınız olursa dayanılmaz sekilde bunu doktorunuza söyleyin bunun tek tedavisi bol sıvı alıp kendi kendine kapanacak baska tedavisi yok eger önemli bir probleminiz yoksa bence normal dogum yapın korkacak hic bir seyi yok azıcık sancısından baska

arkadaşlar ben baş ağrısını falan da çok düşünmüyorum açıkcası. benim tedirginliğim nasıl olacak ameliyathaneye girdiğimde ya çok korkar ve paniklersem gibi düşünceler beni yoruyo. ama bi şekilde yaşayacağım. spinal sezeryan olan arkadaşlar da çok sağolun beni rahatlattınız. inşaallah bende sizler kadar güçlü olacağım. inanın artık her gece rüyam da doğurduğumu görüyorum ve ne kadar kolaymış niye bu kadar korktum diyerek uyanıyorum. hepinize çok teşekkürler arkadaşlar. hoşçakalın...

ben tamamen uyutularak ve belden aşağısı uyuşturularak sezeyan olan birçok arkadaşımla konuştum.tecrübelerini aldım.birçok kişi belden aşağısı uyuşturularak yapılanı daha çok tavsiye ediyor. daha kolay geçtiğini söylediler.(ilk çocugunu genel anesteziyele diğerini belden aşağısını uyuşturularak yapan arkadaşlar söylüyor bunları) hem daha kolay iyileşiyorlar hemde ameliyat sonrası daha az komplikasyon oluşuyormuş.genel anestezide bebek narkozun etkisine daha çok maruz kalıyormuş.diğerinde bebek daha az etkileniyormuş.
genel anestezide narkozun etkisiyle doğum sonrası boğaz da öksürme hissi oluyor.mesela ben boğulacak gibi oluyordum.öksüremiyordum bile dikişlerim çok agrıyordu.ama diğerinde öyle şeyler yaşanmıyormuş..
şuan ikinci bebege hamile olsam belden aşagısı uyuşturularak sezeryan olmak isterim.
sizde Allah kolaylık versin.umarım sorun çıkmadan bebeğinize kavuşursunuz.

Herkese merhaba....
Bende 12 gün sonra spinal sezeyan ile kızımı dünyaya getiğreceğim inşallah... Ethica İncirli hastanesinde spinal sezeryan yöntemi ile doğuran var mı? Varsa lütfen yorumlarınızı iletin. Teşekkürler.

Herkese merhaba....
Bende 12 gün sonra spinal sezeyan ile kızımı dünyaya getireceğim inşallah... Ethica İncirli hastanesinde spinal sezeryan yöntemi ile doğuran var mı? Varsa lütfen yorumlarınızı iletin. Teşekkürler.

kızlar asla yarım yamalak anestesizi önermiorum iki doz iğneyle bile uyuşmadım genel anetstesi verdiler,canıma okudular benim,iki hafta bitmek bilmeyen korkunç bir baş ağrısı çektim,ölmek istedim öle berbat bir ağrıydıki yavrumun sevincini yaşamadım,ya normal doğum yada genel anestezi,ben hepsini yaşadım,normal doğmun sancısını spinali genel anesteziyi allah herkese hayırlısını versin ama ben spinali asla önermiyorum

kılzar bindebir ihtimalleride göz önüne alın,o başağrısı öle geçiştirilecek cinsten deil.bir insan ve yaşayan olarak uyarayım,aman benimi bulacak bindebir dedim ve buldu umarım başka kimseyi bulmaz

kızlar asla yarım yamalak anestesizi önermiorum iki doz iğneyle bile uyuşmadım genel anetstesi verdiler,canıma okudular benim,iki hafta bitmek bilmeyen korkunç bir baş ağrısı çektim,ölmek istedim öle berbat bir ağrıydıki yavrumun sevincini yaşamadım,ya normal doğum yada genel anestezi,ben hepsini yaşadım,normal doğmun sancısını spinali genel anesteziyi allah herkese hayırlısını versin ama ben spinali asla önermiyorum

çok geçmiş olsun arkadaşım :teselli:.
kiminin çok kolay geçiyor kiminki de çok zor.
malesef seninki de zor geçmiş..
bir çok arkadaşım ilklerini genel anesteziyle oldular diğer çocuklarında epidural olmuşlar diyorlar ki epidural çok kolaymış.keşke ilk çocugumda da epidural olsaydım diyorlardı.
dediğim gibi işte herkeste farklı farklı bünye,doktor,anestezi uzmanı nedeniyle çoook farkediyor.

bilgilendirmeler için teşekkürler arkadaşlar,
bizim de 25 Eylülde spinal olarak iki kızımız dünyaya gelicek,
onların ilk hallerini ve ağlamlarını duymak istiyoruum,
Dualarınızı eksik etmeyin..

merhaba arkadaşım. ben ağustosda doğum yaptım. normal diye gittim ama 12 saat sancıdan sonra korkup sezeryan isteyenlerdenim naniknanik çok da memnun kaldım. bilsem, o kadar sancıyı çekmeden isterdim kaydirigubbakcemile3 sadece iğne vurulurken azıcık bir acı hissediyorsun o kadar. sonrasında bilincin açık ama vücudunda uyuşma oluyor. zaten 10 dakika kadar sonra da bebişinin önce sesini duyuyorsun, sonra da kendisini görüyorsun. :sm_cool: harika bir duygu, hiç korkma. emin ol korkulacak bişey yok a.s.

Ankarada hangi hastanede hangi doktor spinal sezeryan yaptı?Birde hiç uyumadığınız için uyuşukluğunuz ne kadar süre sonra geçti ve dikiş acılarınız başladı.Kaç saat sonra ayağa kalkıp hastanede gezindiniz?Gazınız oldumu?Yiyecek bir şeyler verdilermi?Çok soru sordum ama merak ediyorum kusura bakmayın...

hymarry ve shekerim ne yaptınız.bebekleriniz dünyaya geldimi?ameliyatınız nasıl geçti?

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende ikinci bebegime hamiyim.İlk bebegimi sezaryen oldum,tansiyon sebebiyle bu gebeligimde korkuyorum acıkcası cünkü ilkinde belden uyuştrdular olmadı tüm baydılar.Bundada öyle olucak diye endişe ediyorum.dokdorum epidural diyo ama nasıl bişey oldugunu bilmiyorum eger biliyosanz bana yardımcı olurmusunuz lütfen cünkü doguma az kaldı korkuyorum şimdiden teşekkür ederim

Canım ben spinal sezaryen ile yaptım doğumumu 3 Mart'ta. Belden iğne yaptılar, 3 kere. Herhalde önce uyuşturup sonra anesteziyi veriyorlar. Aslında oturarak yapılıyormuş iğne ama ben azla heyecanlandığım için başım döndü, tansiyonum düştü filan, bana yatarak yaptılar. Bel dışında bir bölgede ağrı hissedersen söylemeyi unutma, hissetmemen lazımmış çünkü. Sonra belden aşağını harket ettiremiyorsun ama dokunmaları hissedebiliyorsun. Ben sanki kızım içerde tekmeliyormuş gibi hissettim aynen, çok rahatsız edici bir his değil.. Ameliyattan sonra bir ya da iki saat çok ağrım oldu, onun dışındaki ağrılar hafifti. Odama çıktıktan sonra ayaklarımı yeniden oynatabilmem yarım saati bulmadı herhalde.. Genel anestezide narkoz bebeğe de geçiyormuş, bunda diğerine kıyasla çok çok az geçermiş.. İnşallah içine sinen şekilde kolayca alırsın bebeğini kucağına:KK49:

Riskli aslında ya, Allah Korusun bende duymuştum felce neden olabilceğini... yoksa çok rahat olur, genel anestezi biraz çileli kişi kendine gelene kadar ooooo[/QUOTE

ya aslında bakarsanız hepsinin ayrı bi derdi çilesi var ama kimseyide korkutmuş gb olmıyım ama direk omiriliğe girilmesi beni biraz ürküttü :bbo:ne kdr bilirkişilerin elinde olsanızda sonuçta endişe edilmicek gb diil yani.Spinal sezeryan a karar veren arkadaşalrı canı yürekten kutluyorum, tabi cesaretlerinden dolayı :nazar:

Biraz geç olacak ama bende 11 gün önce doğum yaptım,normal doğumdu 9 cm acılmam oldu suni sancı verdiler.Sonrasında cocuklugumda ecirdiğim bir ameliyat yzundren hayati riskim olustu ve sezeryana alındım bebeğim doğmak üzereydi ne oldugunu anlamadan o sancıyla belımden ıgne vuruldu,dr ısınma baslıcak dedı ama ne ısınma nede uyusma olmadı benı canlı canlı kesıceklerdı bagırdım hıssedıyorum kesmeyın dıye sonra narkoz verdiler 1 bucuk saat amelıyatta kalmısım sonra daha kötu gunler basladı sancılarım gderek arttı basagrım dayanılmaz bır hal aldı hastanelerden cıkamadım bebegımın bıle tadına varamadım eger bır problem yoksa kımseye sezeryan tavsıye etmıyorum spınal anestezıyı hıcmı hıc önermıyorum ALLAH dogum yapacaklara sabır versın,ben yenı yenı yurumeye basladım,hepinizi ALLAH kurtarsın.

ben 2.5 ay önce spinal anestesi ile sezeryan oldum. çok rahattı yarım saat içinde bitti hersey. belden aşagını uyusturmak için belden iğne yapıyorlar sonrası zaten olup bitiyor ve hiçbirsey hissetmiyorsun. genel anesteziye göre en güzel yanı bebegin rahminden çıkar cıkmaz senin yanına geliyo :) işlem bittikten sonrada ayak parmakuçlarından itibaren uyuşukluk açılmaya başlıyor 6-7 saati buluyor hem bu sayede kesi yerinin acısını hissetmiyorsun. ama aynı günün gecesi ayaga kalkman gerekiyo işte o tam bir işkenceydi benim için aglaya aglaya kalktım resmen. ama sonra düzeliyo kendin kalkmak istiyorsun bir an önce.. şimdiden geçmiş olsun

Ben ilk doğumumu genel anestezi ile oldum.:KK49: Uyanmam sancılı bir süreç. ve entübe edildikden sonra olan boğaz tahrişatı ve uzun süre tepki veremedim. hemen uyandım ama bebeğimi görünce öyle baktım sadece. konuşamadım..Spinal and Epidural sezeyanın en iyisi olduğuna eminim.. Anestezi teknisyeni arkadaşlarım tavsiye ediyor ısrarla..Bakalım paniklemeden durabilirmiyim buz gibi amaliyathane de... Bir doğursam gerisi kolay diyorum ama.. bebeğin bakımı da hiç kolay olmuyor.. Biliyorum... ama severek özenle özveriyle bakıyoruz tabiiiii kiii.... :2:

egesuki ,
8 mayıs 2008 de spinal sezaryen ile kızımı dünyaya getirdim... bahsedilen yan etkilerden hiç birisini yaşamadım ve 3 . gün ayakta rahatça dolanabiliyordum.. olumsuz düşünmeyin.. iş anladığım kadarıyla anestezi uzmanında bitiyor...şansıma işinin uzmanı bir bayandı... heyecan dersen onu sorma :) ilk doğum, ilk uyanık ameliyat...adrenalin tavandaydı anlayacağın :KK52:

12 günlük çiçeği burnunda bir anneyim :) spinal anestezi ile sezeryan oldum bebeğim doğum kanalına giremeyince. çok büyük rahatlıktı benim için, anestezi uzmanıyla sohbet edip sözüm ona uyuşmayı beklerken birden bebeğimin sesini duydum. yaşadığım eşsiz anlardan biriydi. uyuşukluğum 4-5 saat sürdü. akşam saat 22:00 da kızım dünyaya geldi, ertesi gün öğlen hastaneden taburcu olduk. sabaha karşı ağrılarımı hissetmeye başladım, ağrı kesici iğneyle kendime geldim. eve gelirken rahatlıkla merdiven inip çıkabiliyordum. afedersiniz sadece ilk tuvalete çıkışımda panik oldum canım çok yandı. onun haricinde bel ağrısı, baş ağrısı v.s. yaşamadım hiç. ağrı kesicilerimi aksatmadığım için hiç sorunum olmadı. ilk 3 gün yatıp kalkarken yardım aldım sadece.

X