Kaçarak Evlenen Var mı ?

meral24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
41
1
Arkadaşlar aranızda kaçarak evlenen varmı ?? Nasıl kaçmayı planladınız , nasıl kaçtınız , kaçtıktan sonra hayatınız nasıl oldu , aileniz ile barıştınızmı. Bende bir aralar kaçmayı düşünmüştüm arkadaşlar nedeni din ile ilgiliydi ama sonra tatlıya bağlandı

canım bende kaçarak evlendim 5. yılımıza girdik bizimde dinle alakalydı ve araya başka birine verme durumu girince arkama bile bakmadım ama hemen barıştık 3 gün bilesürmedi ammaaaaaaaaa keşke bekar kalsaydım da demiyor değilim

badem gözlümle evlenmemize izin verilmeyince onu samsuna çağırdım
resmi nikahımızı yaptık babamın yanına gittik
babam bizi kovdu
bizde adanaya geldik
düğünümüz oldu
yaptığım en iyi şeydi

Erkek tarafı nasıl karşıladı sizleri arkadaşlar. Mrs.Sönmez arkadaşım barışmadınız mı daha yazmamışsınız. İnş. herşey yolundadır

kaçarak evlenmedim eltim kaçmış kaynıma.hikayeler ilginç olabiliyor takip edicem konuyu.cesaret işi kaçmak.benim gözlemlediğim.kaçtıktan sonra hem eş hemde ailesi kaçan gelini azıcık ezikliyo gibi gelir bana hep.belkide yanılıyoruma.s.

BEBS belki ailesi eziyor olabilirde eş niçin eziklesin ?? Sadece kaçanlar değil , akrabalarınızdan veya arkadaşlarınızdan kaçarak evlenen varsa onlarda bildiklerini paylaşsın arkadaşlar. Güzel bir konu olsun

ben kaçarak evlenmedim ama kaçarak evlenenleri biliyorum.zor bir karar cesaret lazım bence.ban asla böyle bişeyi göze alamazdım.
benim etrafımdaki kaçarak evlenenlerin çok zor durumlarda kaldığını biliyorum görüyorum.kaçtığı insan değişebiliyor.benim etrafımdakiler mutsuz kısacası...

BEBS belki ailesi eziyor olabilirde eş niçin eziklesin ?? Sadece kaçanlar değil , akrabalarınızdan veya arkadaşlarınızdan kaçarak evlenen varsa onlarda bildiklerini paylaşsın arkadaşlar. Güzel bir konu olsun

eşde ezikliyor cnm çünkü.kız kaçtığı için uzun birsüre ailesi affetmiyor.erkek milletide belli bir süreden sonra yani cicim aylarından sonra sorunlar yaşanmaya başladığında.nasıl olsa yalnız ve sahipsiz deyip.iyice ezebiliyor.

bende kaçarak evlendim....
şimdi yapmasaydım diyorum yani...
nişanlıydım birde....kardeşimle elti oluyoruz biz kardeşim benden önce evlendi ve mutsuzdu babamda senin için erken istersen vazgeç diyodu dayanamadım bende baskılarından...
şimdi idare ediyorum bizde 4seneyi devirdik 5.senemize girdik ALLAHIN İZNİYLE...
bu arada annemle kadir gecesi yani 2.5ay sonra babamla 8ay sonra barıştım...

Erkek tarafı nasıl karşıladı sizleri arkadaşlar. Mrs.Sönmez arkadaşım barışmadınız mı daha yazmamışsınız. İnş. herşey yolundadır

1 yıl sonra barıştık annemlerle
hiç ezikte hissetmedim kendimi
ama ben çok şanslıydım badem gözlüm hem annem oldu hem babam:asigim:

ben kaçarak evlenmedim- bana ters gelen bir durumdur zaten
halamın kızı kaçarak evlendi üzerinden yaklaşık 6 sene geçmesine çocuğu olmasına rağmen ailemizde halen kabul edilmiş değildir. Halen birşey olduğunda sen çok konuşma sen kaçtın annenin babanın yüzünü yere eğdin denebiliyor mesela. Yada bir toplulukta millet birbirine bakarkar bak bu işte kaçan kız diyebiliyor. Annesi ve babası çok beddua etti ozamanlar halam yataklara düştü üzüntüden.Evliliğide çok mutsuz bir evlilik bunuda ailede herkes biliyor ama ailesi kendisi düşen ağlamaz diyor. Mecbur katlanacaksın diyorlar. Zaten tamamen barışmışda değiller her firsatta bunu yüzüne vuruyorlar biz senin yüzünden çok utandık sen neylere kimlere layiktin, ne durumu soktun hepimizi diye. Bide sebebsiz yere kaçtı kendisi, kendisini istemeye bile gelmemişti erkek tarafı halaımın kızı kendi kafasına göre nasıl olsa beni buna vermezler diyerekten kaçtı. Cahillik işte şimdi kendiside çok pişman ama iş işten geçti bikere.

kaçmak biraz cesaret işi benimde bir arkadaaşım dügününe 1 ay kala nişanlısıyla kaçmıştı ortada hiç bişey yokken insan şok oluyor ailesi le 3 yıl sonra barış tılar ama hiçtadı oluyor şimdiherşeyin en dogalı güzel

benim de babamin kuzeni kiz kacirdi. once uzak bir koye oradan da babam dayanamayip bize getirmisti. ailesi ile barisana kadar bizde kaldilar.

biz kiza hicbir zaman sen kactin demedik. cok sevdik. kiz ustelik baskasi ile nisanliydi. hemen kzin akrabalarina duyurulmadan kactigi davullu zurnali dugun yapildi. dusun alisverisinden tut da tum takilarina kadar herseyi yapildi. cok sevdik yani. ailemize giren basimiz gozumuz ustune.

amma velakin damat kizi sonradan surekli azarlamaya falan basladi. yurt disindaydilar ne gcti bilemiyoruz ama bosandilar sonunda. ama ben halen o gelinimizle gorusmek isterim.

malesef herkes cok sansli olmuyor kacinca.erkek milleti, aninda sen kendin geldin lafini carpiveriyor insanin agzina. o sebeple kimsenin kacmasini tasvip etmiyorum. ailesi tursusunu kuracak degil ya 1 sene 2 sene sabredip, o olmazsa baskasi olmayacagina aileyi ikna etmek lazim.

benim halam kaçarak evlenmişti.
16 yaşındaydı daha.
1 sene kaçtılar hemde dedemin korkusuna.
ondan sonra çıktılar ortaya 2 aylık hamileydi halam dedem görmek bile istemedi.
geçen 5 senede 8 kez düşük yaptı.
sonunda bir bebeği oldu, dedem o zaman affetti.
şimdi halamın boyunca iki oğlu var. kocasıyla çok mutlu.
dedem damadını da çok sever ama hala da laf sokuşturur arada.
kocasıyla tartışsa "zaten sen kaçarak gittin bu adama, ben vermek istememiştim bak haklıymışım işte, üzüyor seni" der.

benimde ablam 23 yaşında kaçarak evlendi.ama arkadaşlar kimse yapmasın o kaçtıktan 3 ay sonra barıştık:1hug: ama babamın gözümün önünde geçirdiği sinir krizleri annemin hastanelik oluşu benim sinir boşalmalarım derken çok yıprandık şimdi allaha şükür 5 yaşında bir oğlumuz var oğlumuz diyorum çünkü doğumunda ve sonrasında kayınvalidesi yanında yoktu herşeyiyle biz ilgilendik.ufaklık 3,5 aylıkkken işe başladı ve gece gündüz ben baktım böyle zamanda insanı dolduranlar çok oluyor yalan yanlış sözler falan yani babam hep der o laflar söylenmeseydi ben seni verirdim die ama milletin ağzı torba değilki ..... söylüyolar işte ....

bende kaçarak evlendim. eşimin ailesi hiç bir zaman ezmediler.hele kayınvalidem oğlumun sevdiği başimın tacıdır diyerek el üstünde tuttu hep.nur içinde yatsın.üniversiteyi eşimle beraber okuduk.hep ailesi destek oldu.allah razı olsun.her şeyimi aldılar.ben bu konuda şanslıyım yani.
ama annemler yıllar sonra barıştı..annemle 6 sene sonra babamla 8 sene sonra barıştım.annem kızımı gördüğünde 4 yaşındaydı. annem hala bazen yüzüme vurur.
şimdiki aklım olsa ne yapar eder ikna ederdim diye düşünüyorum.evlendiğimde 18 yaşındaydım. çok tehlikeli yaşlar bu yaşlar.gözünün kara olduğu dönemler.sonunu düşünmeden hareket edebiliyorsun bu dönemde.
en azından doğru adamı seçmişim.seviyorum kocamı...
çocuğa yapılan baskı yanlış kararlar vermesine sebep olabilir
sonuçta kaçmam yanlış bir davranış......
ama dediğim gibi sevdiğim adamla evlendim.allah pişman etmesin

kaçmak bence çözüm değil çünkü aileni arkana alıyorsun yani kaçmayı düşünürken önce hayatında bir daha hiç onların olmayacağı varsayarak buna karar vermeli sanırım çünkü affetmeye bilirler yada affetseler bile her zaman bir taraflarında bir boşluk olur her ana baba kızını teliyle duvağıyla evinden çıkarmak ister gögüsünü gere gere kızımın düğünü demek ister
heeee tabiiki kaçtığın kişi sana düğün yapar belki çook mutlu olursun ama bence bir yanında bir boşluk olur yanında anneni babanı bacını abini görmek istersin
barışırsın ama annen baban vede ailen herzaman sana azda olsa bunu hissetirir
kırgınlıklarını dile getirirler bebeğin olur yanında sadece hayat arkadaşın vede onun tüm sülalesi olur ama senin kimsen olmaz yanında
bence kaçmak hiç birşeyi çözümlemez herşeyi dahada beter yapar bence
ben kaçmadım ama çevremde kaçan bir çok arkadaşım var vede bu anlattıklarımı yaşadılar
bence aileni arkana almak çok zor
herşeyin bir çözümü vardır
ama kaçıncada zor olan şeyler dahada zorlaşır
en mutlu olman gereken günlerini ağlamakla geçirirsin
burdan geç kızlarıma söylüyorum bence kaçmayın herşey hoşgörü vede güzel şeyler eşliğinde olsun
hiç bir erkek vede ailesi kendi ailenden dahada önemli değildir bence
arkadaşlarım tekradan diyorum bu benim fikrim

Son düzenleme:
benim yaşım küçük olduğundan ve ailem okumamı istediğinden eşime vermediler.hayatımın en büyük hatasını yaparak kaçtım,sonra neler oldu neler.ertesi gün anneme dayanamadım eve geldim.babam hemen şikayetçi oldu ve eşimi tutukladılar.yaklaşık3 yıl cezaevinde yattı eşim.sonra babamı ikna ettim ve evlenmemize izin verdi.evlendik eşim cezaevinden çıktı.yaklaşık 15 yıldır evliyiz,ama bana sorsanız bugünkü aklımla kesinlikle böyle bişey yapmazdım.

X