silinmiş internet geçmişini nereden bulabilirim

prenses tera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
509
2
41
arkadaşlar eşimin girdiği siteleri bulmak istiyorum fakat internet geçmişini siliyo başka biyerden nasıl bulabilirim başka kayıt tutulan yer varmı bilgisayarda acaba programımız xp yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlarıma a.s.a.s.

canım sanırım sılındımı bulamazsın.sıstem gerı yukleme war.ordan eskı bır tarıh werıp yenıden yukle dersın.ama gırılen sıtelerı yukluyomu bılmıyorum.

canım ben pek anlama bilgisayardan onun için nasıl yapacağımı tarif edersen sevinirm valla

Programı indirdikten sonra yapacağın tek şey iki kere üstüne tıklamak girilen tüm adresler karşında olacak.

Adresleri açmak için sağ tıklayıp Open Link veya copy url diyip, explorer araç çubuğuna yapıştırarakta bakabilirsin.

Zaten adreslere bakmana bile gerek kalmaz hangi kelime ile ne aranmışsa yazıyor:)

canım çok sağol ben bu programı indirirsem bizim adam fark edecektir ama benim ona çaktırmamam lazım bunu indirdikten son benim adam bunu fark edermi acaba yawwww

Kurulumu yokki zaten programı açıp siteler bak sonrada sil. Yeni program yüklendi diye gözükmüyor pc de.

birde masa üstünde internet etiketine sağ tıkla internet özelliklerine gir ayarlara tıkla sonra dosya görüntüle ye gir dosya isimleri ve siteler çıkıyor.

O dediğim program ile silinmiş olanlar bile gözüküyor ben kurdum en son pc' yi formatladıktan sonra gezilen tüm siteler tarihleri ile yazıyordu her gün geçmişi temizlemiş olmama rağmen.

arkadaşlar eşimin girdiği siteleri bulmak istiyorum fakat internet geçmişini siliyo başka biyerden nasıl bulabilirim başka kayıt tutulan yer varmı bilgisayarda acaba programımız xp yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlarıma a.s.a.s.

Merhaba size birkac pratik yontem sunacagim umarim birisi işinize yarar.

Çözüm 1:
Bu en kolay ve en hızlı çözümdür. Burada yapmaniz gereken Sistem Geri Yükleme (System Recovery)yi çalıştırıp, geri dönmek istediginiz tarihi seçmek. Sistem Geri Yükleme, daha önceki bir tarihe ait sistem dosyalarını bilgisayarınıza geri yüklemenize yardımcı olur. Bu, e‑posta, belgeler veya fotoğraflar gibi kişisel dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızdaki sistem değişikliklerini geri alma yoludur. Sistem geri yüklemeyi çalıştırmak için Başlat > Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Sistem Geri Yükleme adımından çalıştırabilirsiniz.
Sistem Geri Yükleme Detaylı Bilgi ;http://www.kadinlarkulubu.com/tekni...ri-yukleme-nasil-yapilir-resimli-anlatim.html

Çözüm 2:
Bazı durumlarda sistem geri yükleme kapatılmış veya çalışmıyor olabilir bu durumda izlemeniz gereken yol şu olacaktır.

Window xp de Başlat >Ara > Dosya ve Klasorler için Ara (for files or folders) ya gelin. Sisteminiz hangi sürücüye kuruluysa o surucude arama yapacaksınız. (genelde C: sürücüsüdür.). Vistada Arama bölümüne Bilgisayarım>C: sürücüsünü tıkladıgınızda sag üst köşeden ulaşabilirsiniz.
Tüm dosya ve Klasörler(all files and folders) seçin.
arama kısmına "index.dat" yazın. Alt bölümdeki Gelişmiş arama seçenekleri (More Advanced Options) bölümünü tıklayın. burada
-Sistem dosyalarını ara (Search System Files )
-Gizli Dosya ve Klasörleri ara (Search Hidden Files & Folders )
-Alt Klasorleri ara (Search SubFolders)
seceneklerini işaretleyin ve Ara butonuna basın.

Karşınıza pek çok index.dat dosyası gelecektir. Bunlar Text dosyası degildir yani notepad ile açıp okumayazsınız. Bunun için bir programa ihtiyacınız var.

Super WinSpy şutarafagitti
yazılımın ufak boyutlu ve oldukca kullanışlı. Bu programı indirerek dat dosyalarının icindeki gecmiş bilgilerine ulaşabilirsiniz.yerimseniben

kolay gelsin ...

evet lütfen vista konusundada yardım edermisiniz ben bir yol biliyordum ama unuttum sanırım başlatta çalıştır yazıp çalıştırada winrar yazılıyordu ama ben hangi dosyanın içinde olduğunu unuttum bütün dosyaları gezdim ama bulamadım bir kere bu yolla girilen msn adreslerini bile görmüştüm ama şimdi bulamıyorum

X