Bebek Beslenmesi artık yürüteçe bindirmelimiyim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
yürüteç almıştık ama sizleri okuyunca kararım değşti benim de bindirmiyim bari. daha beş ayı yeni doldu..

Oğlum 6 aylık ve sürekli ayakta durmak istiyor, hatta uzattığımızda da kafasını ve gogsunu kaldırıp ayaklanmaya calısıyor.ne oturmayı ne emekleme pozisyonunu ne kucagı sevmiyor ama elindentutup ayaga kaldırınca dünyalar onun oluyor. Dün doktorumuza sorduk, zararı yok, bindirebilirsiniz , dedi... bu ara gidip bir yürüteç alacagız.Hatta kullanmış olanlar varsa tavsiye ettiğiniz bir marka var mı diye sorayım bu konu vesilesiyle?

asla ama asla kızııma yürüteç almıcam
yıllar önce yakın çevremde yaşanan çok tahlisiz bir olaydan sonra yürüteçlerden nefret ediyorum
ama okadar uzağa gitmeye gerek yok daha 2 hafta önce 9 aylık yeğenim kafa üstü düştü yürüteçten
Allah korudu bişey olmadı
ama olabilirdide
zaten dr.umuz kesinlikle yasakliyor
ama o yasaklamasa hata mutlaka bindirin dese bile ben almazdım

aman eski köye yeni adet. önceden beri biner bebekler hatta yürümeyi kolaylaştırdığınıda biliyoruz. ben aldım oyalanıyor baya çok memnunum.zaten bütün gün binemez ya...

ne aldım nede kullaandım 10 aylık yürüdü kızım dr hayır kullanma demişti iyikide alıp denememişim diyorum hatta çevrem ısrarla al demişti yürümesini kolaylaştırır ama buna pek inanmıyorum ben

aman eski köye yeni adet. önceden beri biner bebekler hatta yürümeyi kolaylaştırdığınıda biliyoruz. ben aldım oyalanıyor baya çok memnunum.zaten bütün gün binemez ya...

önceden bebekleri kundakta yaparlarmış
yada emziremeyen anneler inek sütü verilermiş
bunlar gibi bir çok örnek var
şimdi bunların zararlı olduğunu biliyoruz ve yapmiyoruz (bilinçli anneler için yaziyorum)
birtaneside yürüteçtir
oda zararlıdır
eskiden biniliyormuş, ben hiç binmemişim mesela, çok şükür yürümeyi öğrenmişim ama eminim zararlı olduğu bilinse, ozamanda kimse bindirmezdi çocuğunu
ayrıca yürümeyi kolaylaştırmadığını tüm dr.lar söylüyorlar

şimdi bunların zararlı olduğunu biliyoruz ve yapmiyoruz (bilinçli anneler için yaziyorum)
birtaneside yürüteçtir
oda zararlıdır
eskiden biniliyormuş, ben hiç binmemişim mesela, çok şükür yürümeyi öğrenmişim ama eminim zararlı olduğu bilinse, ozamanda kimse bindirmezdi çocuğunu

bilinçli anneleriz hatta o kadar inceliyoruz ki çocuklarımız kolik oluyor,gazlı oluyor,uyku problemi çekiyor obez oluyor,şeker hastası oluyor. bilinçliyiz diye. önceden olmayan herbişi oluyor.( bilinçli anneler için yazıyorum)

bilinçli anneleriz hatta o kadar inceliyoruz ki çocuklarımız kolik oluyor,gazlı oluyor,uyku problemi çekiyor obez oluyor,şeker hastası oluyor. bilinçliyiz diye. önceden olmayan herbişi oluyor.( bilinçli anneler için yazıyorum)

bir eğitimci böyle şeyler yaziyorsa, yazabiliyorsa
eyvahki ne eyvah kafamçokkarıştı

birtaneside yürüteçtir
oda zararlıdır

Simdi kundak yeniden oneriliyor biliyor musunuz? Sadece cok siki olmamasi gerekiyor. Ayrica biz Pediatri Staji alirken bize inek sutunu ne kadar sulandirarak verecegimiz anlatilirdi, simdi ise inek sutu tu kaka... Mama firmalarinin yaptirdigi calismalar ile cocugumu inek süt under mahrum etmeyecegim!!! Belki uc yil sonar bi calisma yurutec kullanin diyecek, bilemeyiz. Ben sahsen kullanmayacagim yuruteci ama kullanmak isteyene karismak bench dogru degil!

Doktorların her dediğini yaparsak işimiz var sanki çocuk yürüteçe 10 saat mi binecek en fazla 15 dk biner sonra sıkılır zaten ne kadar abartılıyor bu yürüteç herkes yürüteçle büyüdü kime ne olmuş 6 aylıkken binilebilir bence alın mutlu olur kendine yürümek için güveni gelir etrafı keşfeder :))

merhaba benim oglum bes aylik oldu oturmaya basladi ama oturmak istemiyo ayakta durmak istiyo babamizda alistirsi onu adim aytirmaya yurumek istiyo yurutece koysam zarari olur mu

X