Önlisans mezunu arkadaşlar 5 ocağa kadar fikirlerimizi paylaşalım

yemyesil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
220
0
Önlisans mezunu arkadaşlar 5 ocağa kadar fikirlerimizi paylaşalım ...Hatta tercih sürecini atlatmış arkadaşlar bizi tercihler hakkında bilgilendirirseniz çok mutlu olucaz..

Son düzenleme:
:a015:evet canım ya bende bişey anlamadım ilk defa giriyorum zaten işletmenin kodu 5341 ama genel kod 3163 sanırım 3001 herhangi bir yüksek okuldan mezun olmak 6003 erkekler için mi onu bulamadım 3163ten alım var dağıtıcı posta telgraf falan mı dağıtıcaz anlamadım gitti zaten yanlarında 6003 koduda var sanırım çünkü şoför gibi meslekleri erkekler seçer vhki de ne görevleri yapıcaz bilen birileri bizi aydınlatsın yaaaa:a015:

6003 bence erkekler için değildir.çünkü başında erkekler için yazıyor ...yani erkek adayların askerlik sorununun olmaması ama bayanlara bi zorunluluk yok sanırım.çünkü ben mahalli idareler kadrolarına baktım onda ayırım yoktur kız erkek ..ondada 6003 yazıyo..

ya canım ben hiç bilemedim ne apmam gerektiğini işletme bölümüyüm 3163 birde3001 bunlara bakıcam sanırım

evet baktım bende senin bölümle ilgili 3163 ve 3001 var. ama yinede dikkat etmek gerek gözden kaçan bişicik olmasın..

kızlar puanınız kaç?
ben 2006 kpss önlisansta 85 aldım 5.atamada yerleştim.
eğer puanınınz iyiyse sözleşmeli pozisyonları yazmayın.

kızlar 2006 da giren adaylar tercih yapamıyormu şimdi anlamadım ben lütfen yardımcı olurmuusnuz bit topikte 2006 alınmayacagı yazılmış öyle degildir umarım şimdi tercih yapamayacakmıyım?senağlama

2008 kpss ile 2006 sınavı geçersiz olmuştur.artık alımlar 2008 sınavı sonuçlarına göre olacaktır..

kızlar puanınız kaç?
ben 2006 kpss önlisansta 85 aldım 5.atamada yerleştim.
eğer puanınınz iyiyse sözleşmeli pozisyonları yazmayın.

puanınız iyi olmasına rağmen 5. atama öylemi..ben 67 aldım hiç ümitlenmiyim o zman.gerçi bölümde önemli hangi bölümsün? bide yılda kaç atama yapılıyo kaça kadar düşer acaba?

ben bilgisayar programcılığı mezunuyum.yemyeşil puanın çok düşük maalesef.benim sana tavsiyem 2010 kpss ye iyi hazırlanman.güvenderin kitabıyla hazırlanmıştım ben.kursa felan gitmedim o kitapı bitirdim baştansona.ayrıca soru bankası kitaplarım vardı ünv hazırlıktan kalma ordanda bol bol soru çözdüm.bu iş çalışmadan olmuyor.
ben 2004 kpssden 69 almıştım ama hiç çalışmamıştım.2006 da hazırlandım 85 aldım.

bende hiç çalışmadan girdim malesef...bütler , ramazan ve o zman bi işe sahip olduğum için her şey üst üste geldi.2010 değilde 2009 a çalışıp girsem diye düşünüyorum.çünkü 2009 da lisans mezunu olucam inş allah nasip ederse.

birde başarı sıramı yazmak istiyorum malesef ki başarı sırası :149426 görünüyo..
aday sayısı ise: 360702 anlayan var mı ne demek oluyo?

şu demek oluyo senin atanabilmen için en az 149 426 kişi almaları gerekio.(aynı puan alanları hesap etmesek dahi).takdir edersinki ülkemiz şartlarında böyle bişi mmkün değil.

Analucia 3001 lik kadrodan mı yerleştin 85 puanla. bende 85 aldım büro yönetimi ve sekreterlik mezunuyum. bize iyi kadro verilmiş. ilk atamada olur diye düşünüyorum ama bakalım

hayır ben kendi bölümümden yerleştim
evet senin puanın çok iyi.ilk atama olmasa bile ikincisibde muhtemelen yerleşirsin.tercih yaparken dikkatli ol.
milli eğitim in maaşı düşük olur.üniversitelerde tayin sorunu yaşarsın.
maliye,il özel idaresi gibi kurumları yazabilirsin.puanın iyi doğuyu yazma. :1hug:

ohoo ölem eşşeğim ölme 149426 kişi alcaklar 149427. kişi de ben olcam heheh sinirden gülüyorum..

Analusia cevaplar için teşekkürler.sen memursun sanırım nerde görev yapıyosun ve hangi departmanda acaba merak ettim de sakıncası yoksa tabi?

yaa bu 3001 fln muhabbetini nee
ben bişey bilmiyorum bu konuda
bide casper yazmış iyi kadro verilmiş diye bende büro yön. mezunuyum

X