Arapça tanışma metini

mekkede eczaneye girmiş bizimkilerden biri arapça derdini anlatıyor. eleman içeri gidip patrona abi bi müşteri geldi şiir okuyor sanki bi bak demiş.Burdaki arapça kelimeler çok kibar kaçıyor onlara..

:roflol::roflol:ay cok guldum ya.özellıklede mekkede normaldır tuhaf gelmesı tamamen bedevı halkın cogu orda cunkı..

Mesaul Hayr...
Ene bakeytu sene fi dimaşk.Ve teallemtu luğate arabiyye hunake.El an aişu fi İstanbul.Yuced binti ismuha Alya Menal.

eza sıyyarna tılkiş bil arabe ehsan mınşenna. ena bearef arabe meıfhem le kil şe bes tılkıişte etra ıtkıil.
(Eğer arapça konuşursak pratik yaparsak bizim için daha iyi olur.Arapça biliyorum herşeyi anlıyorum ama konuşmam biraz ağır)

merhaba
ben de çok isterim arapça öğrenmek
hepiniz kurslarda mı öğrendiniz arkadaşlar arapçayı?

Son düzenleme:
merhaba kızlar. çok zor biliyorum ama ben arapça öğrenmek istiyorum. sevgilim suriye arabı ama kendi bile bilmiyor. annesi babası çok iyi bildiği halde kendi öğrenmemiş. ben öğrenmek istiyorum. olur mu bu yaştan sonra.

olur burcu neden olmasın. ben geçen dönem belediyenin arapça kursuna gitmiştim, en gençlerden biriydim ben düşün. bissürü amcalar vardı :ecrin_bebek: ben de sözde 1 dönem gittim ama arapça bilmiyorum gbi bişi. devamsızlığım çoktu yani, doğru dürüst gidersen öğrenirsin.

yakın zamanda suudi arabistanda bulundum ve anladım ki ben hiçbişi öğrenmemişim :S insanların konuştuğundan tek kelime anlamadım, ama "tarzanca" saolsun her işimizi gördü sempatiksalakcinni

baslik son zamanlarda guncellenmemis ama ilk sayfalardaki paylasimlar icin cok tesekkur ediyorum.

istanbulda onerebileceginiz iyi bir arapca kursu var mi? ogrenip sular seller gibi konusmak istedigim tek dil arapca, su an bazi sebeplerden dolayi baska bir dil ogreniyorum ama aklim hep arapcada. arastirmaya simdiden baslayayim dedim, onereceginiz kurslar varsa bekliyorum, tesekkurler :1closedeyes:

Evet burayı baya bi ihmal etmişiz
Ben genel olarak bi kursa gitmedim ama Trde arapçayı gramer olarak öğrendim
Daha sonra Arabistan gittiğim dönemde bana pratik şansı oldu
Sonra ara verince gitmelere Pratiğimi unutuum kelime hazinem zayıfladı
Şimdi tekrar gidiyorum ama uzun süreli kalmıyorum Ve çevrem hep Türk
Pratiğe anca alışverişte fırsat oluyor ordada kullanımlar kısıtlı kalır tabi

Bu konuyu gördüğüme çok sevindim:) Bu aralar bende Arapça çalışıyorum çünkü 30 temmuzda sınavım var dua eder misiniz banaa a.s.

Allah kolaylık versin
Sende burda pratik yapabilirsin Tabi yazışabilirsek :) Çok sessisiz burda mşlh

Evet burayı baya bi ihmal etmişiz
Ben genel olarak bi kursa gitmedim ama Trde arapçayı gramer olarak öğrendim
Daha sonra Arabistan gittiğim dönemde bana pratik şansı oldu
Sonra ara verince gitmelere Pratiğimi unutuum kelime hazinem zayıfladı
Şimdi tekrar gidiyorum ama uzun süreli kalmıyorum Ve çevrem hep Türk
Pratiğe anca alışverişte fırsat oluyor ordada kullanımlar kısıtlı kalır tabi

zaten fazlasiyla emek isteyen bir dil ama onu konusabilmenin hazzini dusunemiyorum bile :) ne mutlu size.

X