kan uyuşmazlığı iğnesi olan veya olacak arkadaslar..

grafiti

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2007
543
4
39
merhaba bayanlar.benim sorunum eşimle aramızda kan uyuşmazlığı var.suanda hamileyim.ve 2.bebeğimi beklmekteyim.biliyorsunuzki kan uyuşmazlığı ilk çocukta değil ikinci cocukta sorun oluyormus.benim merak ettiğim kan uyuşmazlığı için yapılam iğne nereden nasıl yapılıyor bana yardımcı olur musunuz.bu bebeğim biraz riskli yanında kan var.ve benim bu iğneyi olmam lazım.internetten cok arastırdım ama bi türlü nereden olduğunu bulumadım.bu akşam öğrenemezsem ben hayatta uyuyamam.bilgileriniz için şimdiden tesekkürler...

Kalçadan canım.Anlayamadığım konu ikinci bebeğim demişsin ilk bebeğin doğduktan sonra yaptırmamışmıydın bu iğneden?Sorunsuz rahat bir doğum dileğiyle iyi yıllar.

Kalçadan canım.Anlayamadığım konu ikinci bebeğim demişsin ilk bebeğin doğduktan sonra yaptırmamışmıydın bu iğneden?Sorunsuz rahat bir doğum dileğiyle iyi yıllar.

ilk bebeğim benim kanımdan negatif olduğu için doktorlar bana iğne yapma gereği duymadılar.özelde doğum yaptım.işte bu bebekte düşük riskim var hem progestan kullanıyorum hemde en kısa zamanda bu iğneyi vurulmam gerekiyor.bu iğne normal ebatlarda mı can yakıyor mu cok yoksa normal vurulduğumuz iğneler gibi mi?güzel dileklerin için teşekkürler.sanada iyiyıllar

Canım benim kalçadan yapılan birazda yakan bir iğne.Yakmak derken ilaç vücuda yayılırken sadece yapılan bölgede hafif bir yanma.Korkulacak bişi yok doğum yapmış bir bayan olarak bir iğneden korkmazsın dimi şekerim:))(İğne normal ebatlarda korkulacak vede abartılacak hiç birşey yok)

Canım benim kalçadan yapılan birazda yakan bir iğne.Yakmak derken ilaç vücuda yayılırken sadece yapılan bölgede hafif bir yanma.Korkulacak bişi yok doğum yapmış bir bayan olarak bir iğneden korkmazsın dimi şekerim:))(İğne normal ebatlarda korkulacak vede abartılacak hiç birşey yok)

valla sectio sezaryan oldum ben su alttan uyuşturmalı belmden iğne vurdular sonrada şişle bi işler yaptılar.doğumum ve doğumumdan sonra hiç bişey anlamadım.bu iğne için korkunc seyler duydum yok belden oluyor cok canın yanıyor diye.ben,ide korku bastı nete ne yazdıysam bi türlü nerden nasıl yapılır bulamadım.yardımların için saol acıtmayan iğne var mı değil mi?sonnucta normal ebatlarda kalcadan olması beni rahatlattı.sevgiyle kal

ben kurtajdan sonra oldum doğımdan 72 saat ıcınde vururlar

ewet saolsun şimdi bi arkadas bana nasıl olduğunu anlattı.önce ben vurulucam bebe 7 aylık olmadan doğumdan 72 saat sonrada bebeğe vuruyorlarmıs.korkularım vardı bu iğneden ama şimdi rahatladım.sanada gecmiş olsun..

canım benim bildiğim kadarıylada dogumdan sonra 72 ıkı saat sonra yapılması gerekıyo sana neden yapmadılar kı bendede var kan uyusmazlıgı doktorum dogumdan sonra yapılacak ıgne dedi ikinci çocuga hazırlık için.

korkulacak bır ıgne degıl 28. haftada doktorum mor dedıklerı receteye yazdı sonrasında kan uyusmazlı olduguna daır sağlık kurul raporu cıkarıldı eczaneye bu ıkısı ıle gıdıp sadece 18 tl odeyerek aldım.(ancak her eczanede olmuyo) ve kalcadan ıgneyı yaptırdım. ılk baslarda korkuyordum acaba cok agrı yaparmı yan etkı olurmu dıye masallah hıc bır sıkıntı olmadı duymadım bıle ıgneyı. sanırım dogumdan sonra bır tane daha yapılacakmıs. bu arada 29 haftalık hamıleyım. ve ılk gebelıgım kızlar.:nazar:

Ben de dünkü lekelenmeden sonra bu gün doktora gittim ve doktorum uyuşmazlık iğnesini mutlaka simdi vurulmam gerektiğini söyledi. Bu gün o iğneyi vuruldum, ama okuyorum 7 aylıkken vurulmam gerekiyormuş. Gereksiz mi vuruldum sizce? Tekrar vurulmam gerekecek mi ileriki aylarda? 3 ay etkisi varmış Cünkü.

Ben de dünkü lekelenmeden sonra bu gün doktora gittim ve doktorum uyuşmazlık iğnesini mutlaka simdi vurulmam gerektiğini söyledi. Bu gün o iğneyi vuruldum, ama okuyorum 7 aylıkken vurulmam gerekiyormuş. Gereksiz mi vuruldum sizce? Tekrar vurulmam gerekecek mi ileriki aylarda? 3 ay etkisi varmış Cünkü.
Kan aman olunca hemen vuruyorlar canım bn 28. Haftamda oldum iğne mi doktorun gerek görürse tekrardan yine vurulursun

X