Bir çocuğun istismar ya da ihmal edildiğini öğrendi ya da fark etti iseniz bu durumu

Evet cok duyarli olmak lazim ozellikle gelecegimiz olan, savunmasiz olan yavrularimiza, cocuklarimiza, minicik yureklerimize karsi bir tokat deyip gecmeyin yureklerinde ne yaralar birakiyor siddet, taciz, tecavuz gercekten cok hassas olmamiz gerekir lutfen etrafimizda bu tarz yasanmisliklar varsa harekete gecmek icin beklemeyelim!!!!

allahım ya nasıl kıyılır onlara. onlar daha tazecik körpecik çiçekler. bu olayları duydukça içim sızlar hep. bir hayvana bile insan vurmaya kıyamaz. hele ki bu insan yavrusu ise, değilki vurmak istismar etmek. bunu yapanlar normal değil. benim gözümde onlar birer cani. görevim nedeniyle buna yakın olayları çok görmüştüm. gerekeni o zamanlar yapmaya çabalamıştım. şimdi bu olaylar mı çoğaldı diyorum. insanlar mı şaşırdı acaba. yoksa oluyorduda biz mi duymuyorduk. sardunyam duyarlılığın için seni kutlarım arkadaşım.

Benim kızkardeşimde çocuklarıma karşı aynen senin hissettiklerini hissediyor cadum.
Sardunya'nın açtığı bir konu daha vardı çocuk istismarı ile ilgili. Birde resim koymuştu Sardunya, resimdeki mail adresine mail attım. Dr. Betül hanımla irtibata geçip konu ile ilgili afiş istedim. Sağolsun gönderdi ve bunu arkadaşlarımın çocuklarının, kendi çocuklarımın ve işyerimin duvarlarına astım. Birer afişte çocukların duvarına astım. Hangi durumlarda tacize veya şiddete uğradıklarını bilsinler ve bunu hemen ana babalarına iletebilsinler diye. Afişlerde çocuklar için çok açıklayıcı bilgiler var.
Mail adresi bilgi@cbgd.org isterseniz buradan sizlerde talep edip gerekli yerlere asarsanız ve etrafınızdaki çocukları bilgilendirirseniz çok faydalı olacağını sanıyorum.

arkadaşlar burda kaçırdığınız çok önemli bir şey var.....

sevgili burbuk mail yazmış ve çocuk istismarını anlatan bir afiş istemiş...bu afişden bizlerde isteyerek evimize çocuğumuzun odasına asabilir, eşimize dostumuza akrabamıza komşumuza verebiliriz.....

arkadaşlar çocuğunuz yoksa veya evli değilseniz lütfen benim çocuğum yok deyip işin içinden çıkmayın, kardeşiniz, yeğeniniz, akrabalarınız, eşiniz dostunuz komşunuz için istekte bulunun....

evlatlarımızı masum meleklerimizi bilinçlendirmek korumak için bireysel olarak çok çaba harcayacağınıza inanıyorum.

yüreği güzel arkadaşım benim
bilgilendirdiğin ve hasasiyetin için
seni yürekten kutlarım teşekkürler

İstismarı bildirmek

Bir çocuğun istismar ya da ihmal edildiğini öğrendi ya da fark etti iseniz bu durumu bildirmeniz gerekir.
Eğer bir sağlık çalışanı ya da kamu görevlisi iseniz, bildirim yükümlülüğünüz kanuni bir zorunluluktur (TIKLA... TCK, Madde 278, 279, 280).

İstismar ve ihmal kuşkusunda bildirimde bulunabileceğiniz yerler
Hastanelerin çocuk koruma birimleri/merkezleri
Ankara Çocuk Koruma Birimi
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Koruma Birimi
Tel: 0312 595 72 90

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu

Bölge Polis karakolu
Cumhuriyet Savcılığı

Benim kızkardeşimde çocuklarıma karşı aynen senin hissettiklerini hissediyor cadum.
Sardunya'nın açtığı bir konu daha vardı çocuk istismarı ile ilgili. Birde resim koymuştu Sardunya, resimdeki mail adresine mail attım. Dr. Betül hanımla irtibata geçip konu ile ilgili afiş istedim. Sağolsun gönderdi ve bunu arkadaşlarımın çocuklarının, kendi çocuklarımın ve işyerimin duvarlarına astım. Birer afişte çocukların duvarına astım. Hangi durumlarda tacize veya şiddete uğradıklarını bilsinler ve bunu hemen ana babalarına iletebilsinler diye. Afişlerde çocuklar için çok açıklayıcı bilgiler var.
Mail adresi bilgi@cbgd.org isterseniz buradan sizlerde talep edip gerekli yerlere asarsanız ve etrafınızdaki çocukları bilgilendirirseniz çok faydalı olacağını sanıyorum.

Sardunyacığım - dilerim gösterdiğin bu duyarlılık dalga dalga yayılarak
taciz ve istismara uğrayan tüm çocukların kurtuluşuna ve tacizci - istismarcıların
kökünün kurutulmasına vesile olur.
Dilerim yakın bir gelecekte taciz ve istismar kelimeleri eylem olmaktan kalkalarak
yalnızca sözlüklerde yer alır.
:Saruboceq:a.s.

Sevgili burbuk Çok önemli girişimin ve paylaşımın
için seni kutluyor ve teşekkür ediyorum.a.s.

sardunyacım seni can-ı gönülden tebrik ediyorum.... ben bir eğitimci olarak öğrencilerimi ve velilerimi sürekli uyarmaya ve bilinçlendirmeye çalışıyorum.... o resmi gördüm ve inan ne yazacağımı ne diyeceğimi şaşırdım... bunu yapanlar hayvandan bile aşağı bence... kaldı ki hayvan bile yavrusuna sahip çıkıyor ve koruyor.... tekrar sana sonsuz teşekkürler.... a.s.

len sarduşum gerçekten güzel bi konuya değinmisşin sağolasın, dediğin gibi böyle şeylere göz ymmamak lazım, vijdani sorumluluğun yanı sıra bugün o bebeğe yarın kendi bebeğimize allah korusun, byle düşünmek lazım, öptüm seni canım kutluyorum bu çalışmani çün

cocuk7fbeh4vj4pb7vj4.jpg

arkadaşlar bu bölüme çocuk istismarı ile ilgili olarak bununla birlikte 5 farklı topik açtım....hepside birbirinden farklı ve önemli.... evlatlarımız için ilginizi rica ediyorum..

Son düzenleme:

sardunyam cnm arkadaşım duyarlılığından ve bizleri bilgilendirdiğin için nekadar teşekkür etsem az.melek arkadaşım.çocuklarımıza bunları yapan aciz vicdansız insan sıfatını bile haketmeyen yaratıklara karşı kesinlikle duyarsız kalmayalım.elimden ne geliosa yapıcam uyarıcam bilgilendiricem etrafımdaki herkesi

ve tabiki burbukcum senide bu hassasiyetinden bu girişiminden dolayı tebrik ediorum,teşekkür ediyorum.

gerçekten çok acı söyleyecek söz bulamıyorum:sm_confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
helede anne olduktan sonra böyle görüntüleri görmek beni dahada yıpratıyo. nasıl yapabilirler boyle seyleri. ben cocuklarıma bakmaya kıyamıyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili Burbuk,Sardunya_Zakkum ve ismini sayamadığım bütün duyarlı arkadaşlar,hepinizi tebrik ediyorum umarım hummalı bir girişim , süregelen sağlam özveri ve özenle bu son derece mühim konu herkese ulaşır-herkesin yüreğine bir nebze dokunur ve harekete geçirir..:Saruboceq:
Çocuk gelecektir,çocuk Allahın en büyük en derin armağanı..
Lütfen esgeçmeyelim..

:enbuyukkk:

Böylesine önemli bir konuya bu şekilde duyarlı yaklaştığın için seni tebrik ediyorum sardunyacım,keşke insanlar senin gösterdiğin duyarlılığının yarısını gösterebilselera.s.:1hug:

X