Adaçayı,Hayıt,Soğan kürü vs kullanıp Hamile kalanlar/Kalamayanlar.Haydi sayı bulalım!

Allah tez zamanda bebeğine kavustursun canım seni.
eşinde sıkıntı olabilirmi, hiç baktırdınızmı?

aminnnnnn allah kimsenin yuvasını boş koymasın evet eşime de baktırdık canım spremlerımız cok kotu maalesef ama ben yınede kullandım kadının kullanması gereken herseyı maalesef bısıylerı degıstırmedı kısmet ikinci denememe eylulde baslıycam kısmetse ınsallah bu sefer olur

ınşallah canım bu sefer olur dediğin gibi
Allah hepimizin gönlüne göre versin.

civcivim bende topicini yeni görenlerdenim ..
sen beni iyi biliyosun yapmadığım şey kalmadı ortada hiçbirşey yok rabbim nasip etmedikcede olmuycak .ama artık çok yoruldum yaa bıraktım oluruna hiçbirşey içmiyorum ve yemiyorum .bakalım sonumuz neolcak ..
buarada seni çok özledim nerelerdesin kuzum sen ?opuyorumnanaktan

ah ebrarcım
ben bu topiği açtığımda, korunmayı yeni bırakmıştım
daha dış gebelik bilr geçirmemiştim.
bu ay adacayı da içtim ama hala adet olamadım, sanırım bende bir işe yaramadı.

tabi biz daha yeniyiz, umarım senin bebişinde en kısa zamanda sağlıkla tutunur sana canım.

SON DURUM
1. Adaçayı kullandım, hamile kaldım. 3
2. Hayıt kullandım, hamile kaldım. 2
3. Soğan Kürü uyguladım, hamile kaldım. 3
4. Adaçayı kullandım, hamile kalamadım. 3
5. Hayıt kullandım, hamile kalamadım. 1
6. Soğan Kürü uyguladım, hamile kalamadım. 2
7. Bu üçünden ikisini uyguladım, hamile kalamadım.
8. Üçünü de denedim, hamile kalamadım. 1

Arkadaşlar ben adet olamıyorum
düzenlemek için adacayı ictim ama işe yaramadı
bu durumda içmeye devam etmedim
dr kontrolündeyim artık
herkesn sıkıntıısı farklı olabilir
bir ot birine yararken diğerine yaramayabilir.
yinede denemeye devam:))

hayıt otu ne ve nasıl kullandın anlatırmısın:Saruboceq::Saruboceq:

Hayıt bitkisi hemen her yaştaki kadın için faydalar içeren bir bitkidir. Hayıt bitkisi yüksek ateşe, baş ağrılarına gaz sorununa, idrar arttrımaya iyi gelmektedir. Ancak hayıt otu en çok adet sorunu olan kadınlar için faydalı bir bitkidir. Regl öncesi stres, adet gecikmesi, ağrılar, göğüslerdeki hassasiyet, adet krampları ve depresyon gibi rahatsızlaklar için hayıt otu bire birdir.

Hayıt otu hipofiz bezini tetikleyerek kadınlık hormonlarının dengeli olmasına yardımcı olur. Kadınlık hormonlarının dengelenmesini doğal yöntemlerle yaptığı için, sentetik hormon tedavisi gören kadınlardaki gibi yan etkiler görülmez.

Adet stresi ve adet gerginliği sorunu olanlarda 2 hafta içinde etkisini gösterir. Fakat daha iyi bir sonuç elde etmek için en az 3 ay kadar kullanılması gerekmektedir. Hayıt adet düzeninizi; ister çok kısa olsun, isterse hiç olmasın, kanama zamanı çok uzun veya çok kısa olsun, kanamanız çok hafif veya ağır olsun herşeyi normale döndürür. O aynı zamanda hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. yani cinselliğiniz çok fazla ise onu azaltacak, az ise onu yükseltecek ve normale döndürecektir.

Hormon dengesizliği kısırlığa da neden olabilir. Bundan dolayı hayıt, yumurtlama periyodunu düzenlemeye ve hamile kalma şansının artmasına yardımcı olabilmektedir.

Doğum kontrol hapı kullanımına son verildikten sonra vücudun tekrar doğal dengesine kavuşabilmesi için de yararlı olan hayıt otu aynı zamanda hem erkeklerde hem de kadınlardaki hormon dengesizliğinden kaynaklanan kıllanma (tüylenme) ve sivilceler için de tedavi edici özelliklere sahiptir.

Doğumdan sonraki ilk 2 hafta içinde hayıt meyvesi alındığında, süt verimi belirgin şekilde artmaktadır.

Hayıt çayı tarifi hakkında bilgi edinmek için lütfen tıklayın: Hayıt tohumu nasıl kullanılır? Hayıt çayı tarifi.

Hayıt bitkisinin erkekler üzerindeki etkileri

Hayıt otu erkeklerde cinsel isteğin azalmasına sebep olmaktadır. Bu bitki genellikle kadınların adet sorunları için kullanılsa da erkeklerde depresyona bağlı iktidarsızlık durumlarında da kullanılır.

Canım ben hayıt otunu aslan pençesi ve civan perçemi ile beraber demleyerek içtim. 1 ay kullandım. 1 su bardağı suya( su kaynama derecesinde olmayacak biraz daha ılık) hepsinden birer tutam attım 10 dk beklettim süzdüm ve içtim. Bende pko ve iltihap vardı. Evleneceğim için ve çocuk sahibi olmak istediğimden pko için verilen doğum kontrol hapını kestim ve yerine bunları kullandım.

arkadaşlar kuru üzüm de hamile kalmaya yardımcı oluyormuş,bir de hamile olduğunuzu öğrendikten sonra adaçayı içmeyin düşüğe sebep oluyormuş.

Aslan pençesi bütün olarak çiçeklenme zamanı toplanır,çiçeklenme zamanından sonra sadece yaprakları toplanır ve gölgede kurutulur.

Sadece adet sorunları için değil beyaz akıntı,karın ağrıları,menapoz dönemindeki stres için de faydalıdır.

Civanperçemiyle ile birlikte kullanıldığında ergenlik çağına giren genç kızlarda adet görmeyi kolaylaştırır.

Aslan pençesi büzücü özelliğe sahiptir.Çabuk iyilşme sağlar.Diüretik ve kalp güçlendirici olarak kullanılır.İltihaplı yaraları iyileştirir.

Diş çektirdikten sonra yaranın çabuk iyileşmesi için aslan pençesiyle ağız çalkalanır.

Kas zayıflığında ve kansızlık için kullanılabilir.

Doğum sonrası yaralanmalar,lohusa dönemindeki halsizlik için ve düşük yapma ihtimali hallerinde rahimi ve cenini kuvvetlendirmek için aslan pençesi çok yardımcı olur.

Bu durumdaki kadınlar hamileliğin 3. ayından itibaren aslan pençesi çayı içmelidirler.

Bütün kadın hastalıkları için faydalıdır.Çoban çantası otuyla beraber kullanıldığında rahim sarkması ve fıtığında bile yardımcı olur.Bu durumlarda taze bitkiden yapılmış 4 bardak çay gün boyu yudumlanarak içilmelidir.Ayrıca hasta bölgeye çoban çantası tentürüyle masaj yapılır,civanperçemi çayıyla (bir banyo için 100 gr civanperçemi) oturma banyosu yapılır.(haftada 3 kez)

Atalarımız bitkiyi dahili ve harici yaralar,sara ve fıtık için de kullanmışlar.

Eski bir bitki kitabında diyor ki:Birisi hastalandığında,genç olsun ya da yaşlı,2 avuç dolusu aslan pençesini- katı yumurta haşlama süresi kadar- haşlasın ve bu suyu içsin.

Günümüzde bitki tekrar hak ettiği yeri almaktadır.Herbalist Abbe Kuenzle bitkinin değerini şöyle anlatır:"Eğer kadınlar bu bitkiyi hastalıklarından önce ya da hastalıkları sırasında içselerdi,bütün iltihapları,ateşi,yanmayı,ülserleri ve fıtığı iyileştirdiğinden,yapılan ameliyatların 3 de 2 sine gerek kalmayacaktı

Bütün kadınlar çocuk sahibi olurken bu bitkiden faydalanmalıdır.Eğer bu bitkiyi bilselerdi pek çok çocuk annesiz ve kocalar dul kalmayacaktı.

Ezilip haricen uygulandığında yaraları,arı sokmalarını,böcek ısırmalarını,kesikleri iyileştirir.

İyi beslendikleri halde zayıf kaslara sahip çocuklar bu çayı içmeye devam ederlerse kuvvetlenirler.

Alchemilla alpine dağlarda yetişen, aslan pençesinin bir türüdür,yaraklarının altı gümüş rengindedir.Obezite de kullanılabilir.Günde 2-3 bardak çayı faydalıdır.

Diyabetikler bu çayı sık sık içmelidir.Zayıf çocuklar aslan pençesi banyosu veya daha iyisi gümüşi aslan pençesi banyosu yaparlarsa kuvvetlenirler.Bir banyo için 200 gr bitki kullanılır.

Bitki,çoban çantası ile beraber kas erimesinde kullanılır.

Bu değerli şifalı bitki MS hastalığında da kullanılır.Çayı içilir ve kalp bölgesi bu çayla yıkanırsa kalp kası hastalıklarında rahatlama sağlar.

KULLANIMI

Çayı: 1 bardak kaynar su ile 1 tepeleme çay kaşığı bitki demlenir.

Bitki Uygulamaları: Taze bitki yıkanır merdane yardımıyla ezilip hasta bölgeye uygulanır.

Banyo: 200 gr kuru veya 5-6 avuç taze bitki geceden soğuk suya konur,ertesi gün ılıtılır ve banyo suyuna ilave edilir.Banyo 20 dakika sürmelidir.

Aslan pençesi bütün olarak çiçeklenme zamanı toplanır,çiçeklenme zamanından sonra sadece yaprakları toplanır ve gölgede kurutulur.

Sadece adet sorunları için değil beyaz akıntı,karın ağrıları,menapoz dönemindeki stres için de faydalıdır.

Civanperçemiyle ile birlikte kullanıldığında ergenlik çağına giren genç kızlarda adet görmeyi kolaylaştırır.

Aslan pençesi büzücü özelliğe sahiptir.Çabuk iyilşme sağlar.Diüretik ve kalp güçlendirici olarak kullanılır.İltihaplı yaraları iyileştirir.

Diş çektirdikten sonra yaranın çabuk iyileşmesi için aslan pençesiyle ağız çalkalanır.

Kas zayıflığında ve kansızlık için kullanılabilir.

Doğum sonrası yaralanmalar,lohusa dönemindeki halsizlik için ve düşük yapma ihtimali hallerinde rahimi ve cenini kuvvetlendirmek için aslan pençesi çok yardımcı olur.

Bu durumdaki kadınlar hamileliğin 3. ayından itibaren aslan pençesi çayı içmelidirler.

Bütün kadın hastalıkları için faydalıdır.Çoban çantası otuyla beraber kullanıldığında rahim sarkması ve fıtığında bile yardımcı olur.Bu durumlarda taze bitkiden yapılmış 4 bardak çay gün boyu yudumlanarak içilmelidir.Ayrıca hasta bölgeye çoban çantası tentürüyle masaj yapılır,civanperçemi çayıyla (bir banyo için 100 gr civanperçemi) oturma banyosu yapılır.(haftada 3 kez)

Atalarımız bitkiyi dahili ve harici yaralar,sara ve fıtık için de kullanmışlar.

Eski bir bitki kitabında diyor ki:Birisi hastalandığında,genç olsun ya da yaşlı,2 avuç dolusu aslan pençesini- katı yumurta haşlama süresi kadar- haşlasın ve bu suyu içsin.

Günümüzde bitki tekrar hak ettiği yeri almaktadır.Herbalist Abbe Kuenzle bitkinin değerini şöyle anlatır:"Eğer kadınlar bu bitkiyi hastalıklarından önce ya da hastalıkları sırasında içselerdi,bütün iltihapları,ateşi,yanmayı,ülserleri ve fıtığı iyileştirdiğinden,yapılan ameliyatların 3 de 2 sine gerek kalmayacaktı

Bütün kadınlar çocuk sahibi olurken bu bitkiden faydalanmalıdır.Eğer bu bitkiyi bilselerdi pek çok çocuk annesiz ve kocalar dul kalmayacaktı.

Ezilip haricen uygulandığında yaraları,arı sokmalarını,böcek ısırmalarını,kesikleri iyileştirir.

İyi beslendikleri halde zayıf kaslara sahip çocuklar bu çayı içmeye devam ederlerse kuvvetlenirler.

Alchemilla alpine dağlarda yetişen, aslan pençesinin bir türüdür,yaraklarının altı gümüş rengindedir.Obezite de kullanılabilir.Günde 2-3 bardak çayı faydalıdır.

Diyabetikler bu çayı sık sık içmelidir.Zayıf çocuklar aslan pençesi banyosu veya daha iyisi gümüşi aslan pençesi banyosu yaparlarsa kuvvetlenirler.Bir banyo için 200 gr bitki kullanılır.

Bitki,çoban çantası ile beraber kas erimesinde kullanılır.

Bu değerli şifalı bitki MS hastalığında da kullanılır.Çayı içilir ve kalp bölgesi bu çayla yıkanırsa kalp kası hastalıklarında rahatlama sağlar.

KULLANIMI

Çayı: 1 bardak kaynar su ile 1 tepeleme çay kaşığı bitki demlenir.

Bitki Uygulamaları: Taze bitki yıkanır merdane yardımıyla ezilip hasta bölgeye uygulanır.

Banyo: 200 gr kuru veya 5-6 avuç taze bitki geceden soğuk suya konur,ertesi gün ılıtılır ve banyo suyuna ilave edilir.Banyo 20 dakika sürmelidir.
sağol canım yaa verdiğin bilgiler için aslan pençesi ne kadar faydalı bir bitkimiş meğerse ben sadece adet düzensizliğine iyi geliyor saıyordum ama nelere faydalımış aslan pençesi düa yapraklısımı yoksa tırtıklı yapraklısınımı içeceğiz canım allah hepimizin yardımcısı olsun

Ayyyy valla onu bilmiyorum canım ya benim aldığım attar marankinin öğrencisi. Kursa gidip geliyor sürekli. Bu karışımıda o verdi zaten. Ben ona derdimi anlatınca al bunları dedi verdi. Hiç sormadım yaprağını falan. Istersen araştırayım.

Ayyyy valla onu bilmiyorum canım ya benim aldığım attar marankinin öğrencisi. Kursa gidip geliyor sürekli. Bu karışımıda o verdi zaten. Ben ona derdimi anlatınca al bunları dedi verdi. Hiç sormadım yaprağını falan. Istersen araştırayım.

sağol canım öğrendim düz yapraklımış teşekkürler verdiğin bilgiler için allah razı olsun kendine iyi bak canım

arkadaşlar bende hamile kalmak için her yolu deniyenlerdenm burda okuduktan sonra ada çayını denedim ve o gece böbrek ağrısından acillik oldumm...sadece 1 çay bardağı içmiştim..denemeyen arkadaşları uyarym dedim...

sağol canım darısı tüm isteyenlerin başına

amin.

kıslar yaa şu soğan kürüne bakıyorum iki saattir..kimisi kabuğuyla falan yazmış kafam karıştı yaafss..soğanı kaynatıyoruz ve 15gün içiyoruz dimi sadece ..ayy yapan ve doğru bilen desin nolur :)))) göslerim karıştı artık yazıları da garip okuyorum hehhe

X