Bebek Beslenmesi Bebeği 6 aylık olan anneler imdattt

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

dygtan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
19
0
Arkadaşlar ben bu velete hiçbirşey yediremiyorum, ağzı açıkken dili ile itiyor yemiyor, yada öyle bir kitliyorki dudakları açmak mümkün değil. Hiçbirşey fayda etmiyor. Sizin bebişler ne alemde? Bana ne önerirsiniz?senağlama

bi süre kaşık yerine biberonla verebilirsin belki, daha sulu kıvamda. tadlara alışmaya başladıkça yeniden yeniden kaşık denemeleri yaparsın. belki işe yarar.:)

canım benim bebeğimde çok uzun bir süre öyleydi ağzını açmak ne mümkündü ağzını açsa bile yutmazdı(bunu hala yapıyor) ben çareyi tatsız tuzsuz yemek yerine kendi
yemeklerimizden az tuzlu olarak vermekte buldum başka türlü yemiyordu.drumuzda sakıncası olmadığını söyledi tuzun vücuttan atılması için bol su içirmemi tavsiye etti.şimdi genelde yiyor ama yine çok değil.bu na şükür sinir krizi geçiriyordum asya bi taraftan ben bi taraftan ağlar dururduk. 9-10 saat hiç birşey yedirmemiştim banamısın demiyordu.
ne kadar zor bi durum olduğun çok iyi bilirim istersen sende dene hiç yememesinden kat kat iyidir.allah sana kolaylık bebeğine de iştah versin

bizde aynı yoldan geçtik sanki beni tarif ediyorsun hazırlardım tadına bile bakmadan kapatırdı ağzını.kaşığı ağzına götürüdüm kapatırdı bende her yaptığında bıraktım.saat başı denedim olmadı.3 gün sadece anne sütü verdim aç kalınca anladı..parmakla beslemeyi dene istersen işe yarıyor.insan aç diye kıyamıyor zorluyor ama zamanla onlra bize değil biz onlara ayak uyduruyoruz.yeni nesil böyle

İlk başta öyle oluyor refleks miş yaptıkları bir ay içinde alışıcak ve normale dönecekir.

Aslında ne versem çok güzel yerdi, son üç gündür kaşığı ve önlü görünce ağzını kitlemeye başlıyor. Hatta 3 gün önce sabah kahvaltısını verirken soğusun diye üfledim oanda vermedim diye ağladı. Birden böyle oldu, acaba diş mi çıkaracak? Of offff insan çok üzülüyor.:çok üzgünüm:

canım dişi çıktımı oglumdada tam 6 aylıkken başıma geldı agzını kilitliyordu derdi dişmiş diş çıkarınca yemege başladı eger çıkartmadıysa diş olabilir tiksindirme nede olsa daha 6 aylık biraz verme sonra tekrar dene

X