Soslar Çemen Tarifi-Resimli

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.857
29.768
60
cemen2mi6.jpg

1 yemek kaşığı biber salçası
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı galeta unu (Bayat ekmeklerinizi kızartıp, ufalayarak kullanabilirsiniz)
2 yemek kaşığı zeytinyağ
2 yemek kaşığı rendelenmiş beyaz peynir
2 çay kaşığı kekik
1/2 çay kaşığı karabiber
2 diş sarımsak
1/2 çay kaşığı kimyon (Ben kullanmadım)
2 yemek kaşığı ceviz (Ben kullanmadım

Bir kasede domates salçası, biber salçası, beyaz peynir ve galeta ununu karıştırın.
Baharatları, dövülmüş sarımsağı ve zeytinyağı ekleyin ve karıştırın. Kapaklı bir kaba koyup buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

cok severim cemeni
anne yapar bazen
iyikide tesadüfen gördüm
en kisa zamanda denicem insallah
tskler paylasim icin elif ablam

cemeni bende cok severimde ama koltukaltlarinda bile cemen kokuyo sonra
birde wc cemen kokuyo..kaydirigubbakcemile3:sinifsinif:
ama cok severim ..kokusuda olmasa..:sinifsinif:

ama yinede denicem evde cemen yapmayi

tarif icin tesekkürlera.s.

çemenin kendine has bi otu oluyo.. ondan yok bu tarifte.. bu o zaman bi çeşit taklit oluyor sanırım.
malatyalı bi komşu teyzemiz vardı, aynı çemen kokan gözlemeler yapardı. ondan öğrenmiştim meğerse o ottan koyarlarmış gözlemelere..

çok güzel oluyor ben bu tarifi sürekli yaparım. deneyin seveceksiniz. paylaşım için teşekkürler.

bizim daha farklı oluyor arkadaşlar tarifi verim biraz zor ama tadı harika :içelim: 15 .20 diş sarımsağı soyup robota atıyoruz ardından 1 yemek kaşığı çemen tozunu(1 gece suda bekletin bezin içinde acı suyu çıkana kadar)ekleyin 1 tatlı kaşığı kimyon ,1 tatlı kaşığı k.biber ,300gr kadar biber salçasınıda ekleyin(bu arada sürekli robotta çekin malzemeleri eklerken )daha sonra 1 su bardağı cevizekleyin,1 kase kırmızı pul biber ekleyin,ardından 250gr kuyruk yagı bir avuç kadar ve çorbalık kemiği iyice haşlayın suyunu yavaş yavaş ekleyin sürekli karıştırmanız lazım robotta merhem gibi olacak kuyruk yağını ekleyn tekrar robotta iyice çekin son olara 1 yemek kaşığı zeytin yağı ilave edin karıştırıp kavanozda 2gün ağzı açılmadan bekledin.afiyet olsn NOT:hakiki kayseri çemeni budur çook harika denemenizi tavsiye ederm .:teytey:

arkadaşla çemei bende seviyorum oglumda çok sever ama bu tarifde sarsak çok deyilmi ben çok az koyuyorum kokmasın diye hiç sevmiyorum agızda samsak kokusunu teşkürler

kızlar bizde kayserılıyız annem yıllardır cemenı evden kendı yapar ama içine cevız salça galete unu eklemez bu tarıf degısık geldi bana.

Ay ben yaptım şimdi bunu süper oldu ya... Kaşık kaşık sürüyorum ekmeğe. :) Malzemeleri tam koyun ben öyle yaptım.

Ellerinize sağlık çok güzel görünüyor.
Annemde yapar bundan,pastırma gibi kokmuyo rahat rahat yeniyo o yüzden diğer çemenden farklı bir tat.
Ceviz ve beyaz peynir koyunca tam oluyo deneyin mutlaka...

Ahh canım teyzem az yapmazdı bayıla bayıla da yerdik

X