Spermde Şekil bozukluğu ile hamile kalamayanlar

merhaba arkadaslar benim eşimde morfoloji kruger e gore %5 cıktı.

gebe kaldım ama bebek gelismedi 9 haftalıkketn kalbi atmadıgı icin aldılar.
%5 morfoloji ile hamile kalan varmı

slm kızlar bizdede %0 2 aşılaam 3 micro aam tutan yok cok merak ediyorum morfoloji sorunu olupda tutan varmı ben yeditepede denemeyi düşünüyorum4, micromu orda ımcs yöntemi var şansımız artırıyormuş
hayırlısyla bakalım raporda cıkarıyor inşşş hepimiz anne oluruz

meraba arkadaşlar. bizde sperm şeklinde bozukluk çıktı.elimizde tam bi veri yok .dün telefondan öğrendik.eşimin dünyası başına yıkıldı.ona moral vermem lazım.durum çok mu ciddi. okuduklarım çok morak bozucu.böyle bi problem ilaçla falan tedavi edilmezmi

meraba arkadaşlar. bizde sperm şeklinde bozukluk çıktı.elimizde tam bi veri yok .dün telefondan öğrendik.eşimin dünyası başına yıkıldı.ona moral vermem lazım.durum çok mu ciddi. okuduklarım çok morak bozucu.böyle bi problem ilaçla falan tedavi edilmezmi

canım morfoloji kaç çıkmış..bizde de aynı problem var. doktorlar bize direk tüp bebek dediler. bizde % 1 ama. erkek infertilitesi topiği var. oraya gir.. çok düşük değerlerle hamile kalan arkadaşlarımız var hem doğal yolla hem de tedaviyle. hemen moralinizi bozmayın. herşey allahtan. umarım en kısa sürede bebeğinize kavuşursunuz..:Saruboceq:

slm benim eşimde de aynı sorun morfoloji %1 çıktı hareketlilik de çok az %47 daha yeni öğrendik. 1 yıldız korunmuyoruz ama gittiğimiz doktorlar hep erken daha deyip durdular hiç bir test yapmadılar biz bunu daha yeni öğrendik. ne yapacağımı şaşırdım eşim de çok kötü ben. yıkım yaşadık resmen ne yapacağımızı şaşırdık.

slm benim eşimde de aynı sorun morfoloji %1 çıktı hareketlilik de çok az %47 daha yeni öğrendik. 1 yıldız korunmuyoruz ama gittiğimiz doktorlar hep erken daha deyip durdular hiç bir test yapmadılar biz bunu daha yeni öğrendik. ne yapacağımı şaşırdım eşim de çok kötü ben. yıkım yaşadık resmen ne yapacağımızı şaşırdık.

gecmis olsun canim,doktorlari dinlemkte cok yanlis yapmissin,bende hic korunmadim ve 6 ay hic bi sey olmadi,ben cok istedim olsun diye doktora gittim 1 yili gecmeden bakmak dogru diil dedi,ama ben dinlemedim.bi sorun varmi yokmu ogreneyim icim rahat etsin eger hersey normalse o zaman rabbimin taktiri deyip beklerim dedim.

once bana bakti ultrasonla rahim normal dedi,kalinligi,sekli falan.rahim filmi hic cekilmedi.kan tahlilinde sorun cikti prolaktinim yuksekti,dostinex kullandim duzeldi dedi,bide guatir amiliyati olmustum onun icin troit hormonu kullaniyodum,onun degeride normal diildi,ilac ayarlamasi ile oda duzeltildi bu arada esime hic bakilmadi bu tetkikler nerdeyse 1 yilmi aldi

en sonda bende hersey normal dendi esime bakildi veee $ok esimde morfoloji bozuklugu var.direkt esimin yuzune telefonda cocugun olmiycak dendi.esim cok uzuldu,bende baslarda cok kafaya taktim evlendigimin ilk gununden itibaren bebi$ istiyorum deli gibi.

esimde morfoloji%3 cikti,doktoruma asilama falan olmazmi dedim hayir kesinlikle olmaz dedi,morfoloji tedavisi olmayan bi hastalikmis ve nedeni bilinmiyormus,yani adam tum umut kapilarini yuzumuze paaat diye kapadi.hic bi tetkik yapilmadan direkt tanidigi bi tup bebek merkezine yonlendirdi bizi,hic beklemeden yaptirdik.

vee sonuc negatif,cok uzulduk ama yapcak bisey yok.tutana kadar devam.

burda bazi yerlerde okudum.morfolojisi 0 olan arakadaslarin bile normal yolla cocugu oluyormus,cesitli dogal bitkiselller kullanarak morfolojinin yukseldigini soyleyen arkadaslar var.doktorum kesinlike tedavisi yok dedi arakadaslar var diyor,kafam karisik.

dotoruma guvenimde kalmadi,son dondurulmus embrryolarimida yapip normal bu bitkiselleri ve vitaminleri kullanarak normal yolla deneyecegim.

ay yoruldum valla rabbim yardimcimiz olsun.

merhaba arkadaşlar, bazılarınız hikayemi biliyor. bende pco vardı, yumurtlama sorunu. eşimde de hareketlilikçok düşük, morfoloji ise % 1'di. 1 kez aşılama denedik ama tutmadı ve çok üzüldük. mayıs ayında tüp bebek denedik maya tüp bebek merkezinde. ilk denememizdi ve şuan 2 aylık gebeyim...

sakın ümitsizliğe kapılmayın, doğal yollarla bizim şansımız da % 2'ydi. yani ben yumurtlayamıyordum zaten. eşimin de durumu böyle olunca tüp bebek şart olmuştu. çok heyecanlı, pozitif ve güzel bir tedavi geçirdim. sonucu alınca inanılmaz mutlu oldum. allah inşallah tamamına erdirir. hepinizin allah yardımcısı olsun.

umutlu bekleyişim bebeğimle devam ediyor başlığında bütün hikayem var. merak edenler için. :nazar:

slm kızlar eşimdede şekil bozuklugu%0 9 yıllık evliyim 8 yıldır tedavi oluyorum 3 aşılama 3 tüp hala bebek yok şekil bozuklugu için amaliyat gerekmiyor cünkü şekil bozuklugu düzelmiyor cok arastırdım ben
hayırlısı inş agustosta ımcs yöntemiyle deniycez tüp bebek düşünne arkadaslar ımcs yöntemini arastırın derim yada beni bekelyin agustosda deniycem yeditepe ünv prof cem bey var ona email atabilirsiniz ama aşılamayı%0 olanlar denemesin derim paranıza yazık sevgiler

Bende tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım.Eşimin spermlerinde bozukluk vardı.Morfoloji%2 çıkmıştı.
Çok şükür ilk tüp bebek denemem pozitif çıktı.Yaptırdığım merkezde IMCI yöntemi var.Spermler böyleece 6000 kat büyütülebiliyor.birde blastosist transferi yapılmıştı bana.

bir gün hz. musa sahabelerine vaaz verirken yandaşlarından biri daha doğrusu karı koca çıkıp soruyorya musa Allah (C.C) ile konuşurmusun bizim bu zmana kadar çocuğumuz olmadı Allah (C.C) e sorarmısın bizim çocuğumuz olacak mı neyse kısacası Musa konuşuyor soruyor Allah (C.C) diyorki ya Musa söle onlara hiç bir zaman döl tutmayacaklar ve Musa bunu çifte anlatıyor boyunları bükük kabul edip dönüyorlar aradan 5 yıl kadar geçiyor yine böyle bir toplantıda Musa bir bakıyor bu çift yanlarında 4 yaşlarında bir çocukla toplantıda vs. sonra Musa Allah (C.C) ile konuşuyor yarabbi hani sen bana bu çift hiç bir zaman döl tutmayacak demiştin ama onların çocuğu olmuş diyor Allah (C.C) de diyorki evet ya Musa ben sana öle dedim gerçektende onlarında alın yazısında bir evlat sahibi olmak yoktu ama onlar buna rağmen bunu bile bile benden ümitlerini kesmediler isyan etmediler dua ettiler bende verdim diyor)

Tüp bebekle mi hamile kaldınız bizim de sperm hareketliliği ve morfoloji bozukluğu problemimiz var

X