Spermde Şekil bozukluğu ile hamile kalamayanlar

Brow_ni

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2008
10
0
Arkadaşlar Merhaba,
Beş yıllık evliyim, ilk 2 sene korunduk. ama sonradan anladıkki boşuna korunmuşuz. eşimin sperm hareket %30 varikosel ameliyatından sonra %60 lara çıktı ama bu seferde şekil bozukluğundan dolayı normal yolla bebek sahibi olma şansımız %5 olduğunu öğrendik. :çok üzgünüm: sizden ricam daha önce aynı sebepten dolayı bebek sahibi olamayan arkadaşlar siz ne aşamadasınız neler yaptınız yardımlarınızı rica ederim tşk.

yeliznazlı sen Ankaradamısın acaba sende doktoruna aşılamada şansımız var mı diye sordun mu?

ya benim eşimde de varikosel var ve ameliyat olması lazım. şekil ile ilgili de sorunlarımız var. ben daha 2,5 aylık evliyim ve ilerde ne olur bilemiyorum. açıkcası biraz korkmaya başladım. şimdidem önlem alabilirmiyiz?

daha önce hiç tüp bebek denedinizmi bu ilk mi? bende hastahane araştırıyorum. yeni yılda gidip görüşücem.

nesrinsavaş sen çok daha yeni evlisin allah bi yastıkta kocasın :) şekil bozukluğunun önemli olduğunu biz çocuk yapmaya karar verdiğimizde öğrendik ama sen şanlısı sayılırsın en azından şimdiden biliyorsun. bende araştırıyorum şekil bozukluğunun maalesef tedavisi yok. ama benim eşimin doktoru varikosel ameliyatından sonra düzelebilir demişti ama düzelmedi. yani anladığım kadarıyla varikosel ameliyatından sonra bazen düzelebiliyor. o yüzden eşin ameliyat olmakta fazla geçikmesin çok basit bir ameliyat eşim ameliyat olduktan 2-3 saat sonra eve geldik. canım allah hepimizin yardımcısı olsun

Bizede gittiğimiz doktor ameliyat falan olma sakın bi işe yaramaz şekil bozukluğu düzelmez dedi. bence çok iyi araştırmak lazım.

MERABA ARKADAŞLAR
BENİM EŞİMDE ŞEKİL BOZUKLUĞU VAR MALESEF BİZDEDE %1
1 AŞILAMA GEÇİRDİM NEGETİF SONUÇLANDI.
ŞU ANDA TUP BEBEĞE BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.
ÇOK MERKEZE GİTTİK
HERHALDE HRS (TARIK AKSU ) DE YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.
Allah emeklerimizi boşa çıkarmaz işallah arkadaşlar
bir gün bizlerde anne olacağız işallah hayırlısıyla.

merhaba Roay öncelikle geçmiş olsun. %0- %4 arası aşılama yapılmıyomuş bize öle söylediler. pazartesi ilk kez tüp bebek merkezine gitcez. Ben de Centrum a gidicem.

yeliz-nazlı aslında bende o kadar karasızımki anlatamam
ilk başta tarık hoca -arkasına timur hoca arkasına şatıroğluna gittim
şatıroğlunda aşılama oldum
şimdi tarık hocaya dönmeyi düşünüyorum ama karasızım.
anlayacağın kafam karışık

arkadaşlar bende 2.5 senelik evliyim benimde eşimde sperm hareketliliği yavaş+ şekil bozukluğu var 2 defa tüp bebek denedik malesef sonuçnegatif:KK43: şimdi 3. tüp bebek olayına başlıyoz dua edin inş hepimiz bir an önce alırız bebişlerimizi kucaklarımıza sevgiler...

bende çok kararsızdım. buradaki hocam recai pabuçcu hocayı tavsiye etti. bence hangi merkezlerde ne türlü deneyim yaşıyoruz paylaşalım. böylece fikir sahibi oluruz.Ever sen nerde yaptırdın?

Nesrinciğim varikosel ameliyatını iyiy düşünün benim eşimdede varikosel vardı şekil bozukluğu ve sperm sayısı azdı varikoselin gözle görülür bir faydası olmadı şimdiki aklım olsa direk aşılama veya tüp bebk düşünürdüm hem zaman kaybı olmazdı hemde harcanan o paraları aşılama veya tüp bebek için kullanırdım.2 defa aşılama yapıldı olmadı 1 ay öcede tüp bebek uygulandı yine olmadı.Yinede sen bilirsi.Eşimin doktoru illaki varikosel ameliyatı dememişti.aşılama veya tüp bebekte olur demişti varikosel ameliyatını biz terci etmiştik acaba doğal yolla hamilelik olurmu diye tercih etmiştik zaman kalbı ve masraftan başka bir işe yaramadı.şimdiki aklım olsa birikimimi yapar direk tüp bebek yaptırıdım niye böyle düşünüyorsun diye sorarsan psikolojik olarak sanki anneliğe o zamanlar daha iyi hazırdım şimdi sanki yıldım.Tekrar denemeyi düşünüyorum elbette inşallah canım sana bana ve isteyen herkese bebiş verir rabbim.:CüvCüv:

Arkadaşlar slm.benim eşimde de aynı sorun var.morfoloji %0.3 aşilama ve 2 mikro yaptırdık ama boşa.cünkü araştırmalarım sonucunda normal bi tüp bebek tedavisi bizlerde olumlu sonuc alınamıyormuş.morfolojinin %0 oluşundan.ancak brüksel hastanesinde yapılan bi teknikle şansımız daha artıyormuş.buda normalde sperm %200 büyütülüp mikro yapılıyor.ve cok fazla sağlıklı bulma şansı az oluyor ve tutmuyor.ama bu merkezde %7000 kez büyütüldüğü icin daha sağlıklsını bulmak kolay oluyor.arkadaşlar isterseniz bu merkezle bi görüşün.ben orda yaptırmayı düşünüyorum daha mantıklı geldi.umarım sizede bi faydası olur.bol şans.BRÜKSEL HASTANESİ İSTANBULDA. FULYA/ BEŞİKTAŞ

Arkadaşlar slm.benim eşimde de aynı sorun var.morfoloji %0.3 aşilama ve 2 mikro yaptırdık ama boşa.cünkü araştırmalarım sonucunda normal bi tüp bebek tedavisi bizlerde olumlu sonuc alınamıyormuş.morfolojinin %0 oluşundan.ancak brüksel hastanesinde yapılan bi teknikle şansımız daha artıyormuş.buda normalde sperm %200 büyütülüp mikro yapılıyor.ve cok fazla sağlıklı bulma şansı az oluyor ve tutmuyor.ama bu merkezde %7000 kez büyütüldüğü icin daha sağlıklsını bulmak kolay oluyor.arkadaşlar isterseniz bu merkezle bi görüşün.ben orda yaptırmayı düşünüyorum daha mantıklı geldi.umarım sizede bi faydası olur.bol şans.BRÜKSEL HASTANESİ İSTANBULDA. FULYA/ BEŞİKTAŞ

betofen siz 2 mikroyu hangi merkezde yaptırdınız?memorial hastanesinde de o yöntemle sperm seçiliyor..orayada bakabilirsin..
morfoloji bozukluğunuz ,sadece spermin baş bölgesi bozukluğumu ağırılıklı olarak?

bizdede var canım o sorun hem hareketsiz hemde morfolojisi bozuk allah sabır ve acil şifalar versin hepimize

X