Kupa Çekme-Masaj (Tarihte Bilinen En Eski Tedavi Yöntemi)

E

EU1

Ziyaretçi
KUPA ÇEKME-MASAJ ETKİLERİ
Kupa çekmenin diğer tedavi şekillerine nazaran en büyük avantajları travmatik olmaması, çabuk ve uzun süreli etkili olması ve ciddi yan etkilerinin bulunmamasıdır. İhtiyaç duyduğumuz tüm anlarda kolay kullanım ve tatbik imkanı sağlayabilmesidir.

YARARLARI:

1- Hücrelerin beslenmesine yardımcı olur, kan dolaşımını hızlandırır.
2- Vücuttaki karbondioksitin atılmasını sağlayarak, kalbin çalışmasını düzenler.
3- Genellikle sırt bölgesinde oluşan asit birikimini tedavi eder.
4- Eklemleri güçlendirir, kireçlenmeyi tedavi eder, sinir sistemini güçlendirir.

Yoğun kent yaşamı, trafik, stres derken gerginliğiniz artıyor, kendinizi günden güne kötü hissediyorsunuz. Masajla ruhsal ve bedensel dengeyi korumak istermisiniz?

Vibrasyon ve elle yapılan masajda vücut kan akımı 60 kat artarken vakumlama ile uygulanacak nazik masaj tekniği ile kan akımı yaklaşık 200 kat arttırılabilir. 18 kupa kullanılarak 10 dakika yapılan masaj, elle veya vibrasyon tekniği kullanılarak yapılan 2 saatlik masaja denk gelir. En önemlisi ise vücut yorgunluğunun atılması ve stresten kurtulmada yüksek oranda başarılı bir yöntemdir.

95580700115652092287342sy3.jpg

FİZYOLOJİK ETKİSİ

1- Aşırı yorgunluğun azaltılması
2- Soğuk algınlığı sonucu vücutta oluşan kırgınlıkların tedavisinde
3- Adet görme döneminde oluşan ağrıların giderilmesinde
4- Erken boşalma
5- Baş ağrılarında
6- Yeni doğum yapmış bayanlarda süt gelmemesi durumunda

FİZİKSEL RAHATSIZLIKLARDA VE AĞRI TEDAVİSİNDE

1- Kürek ve kol kemiği, eklem ve bel kasları zorlanmalarına bağlı ağrılarda
2- Bel tutulması(Lumbago) sonucunda oluşan ağrılarda
3- Omuz ve sırt ağrılarında
4- Fibrozit veya fibrominaj(Kulunç) ağrılarında
5- Sinirsel kasılmalar sonucu oluşan ağrılarda
6- Belde ve boyun bölgesindeki disk kayması ve sonucu oluşan ağrılarda
7- Romatizmal rahatsızlıklar sonucu oluşan ağrılarda
8- Kireçlenme sonucunda oluşan ağrıların tedavisinde
9- Vücudun belirli bölgelerinde oluşan geçici sinirsel kasılmalarda.​

Son düzenleyen: Moderatör:
emegine saglik canim.kucukken hatirliyorumda anneannemde yapiyordu.ya zate ne varsa hep atalarimizda varmis

sagol canim paylasimin icin. kücükken annem de bana yapardi. ben cok korkardim ama cok da faydasi olurdu:1hug:

selülit faydalı rus forumdada okudum aynısını :)) devuşkalar kapışıordu bunlardan ama cilt sarkması yapmasın ?

bizim ailedede büyükler grip oldukları veya beli ağrıyan oluca hemen kupa çeklilir. Ama ben hiç cesaret edemedim, korkutucu biraz:)

Evt kızlar Çok faydalı bıŞey bu yÖntem
ben grıp olan yakınlarıma hep yaparım
Önce ıhlamur yaparım sona kupa ve vıcks ıle ovarım
battanıye altında ayaklarına sıcak su koyarım (ıÇıne sırke ve tuz )
Çayda ıÇırırım terleyıp duŞ aldırırım
ertesı gÜn turp gıbı olurlar

annemden banada geçti bende yaparım hastalanınca çok iyi geliyor

Eskiden anneannem yapardı.
Geçenlerde sırtım çok kötü ağrıyordu,uyuyamamıştım,kıprayamıyordum.
Oğlumun bakıcı teyzesi geldi ki berbatım.Hadi sana kupa çekeyim dedi,hiç yaptırmamıştım ,kupayı çekti.Öyle bir rahatlattı ki anlatamam.
Sonra tekrar yaptırmayı istiyorum.

iki gun oncede esim yapti bana, sonra o tarif etti nasil yapilicagini ben ona yaptim cok beceremedim ama bir dahaki sefere daha iyi yaparim :))

Bende küçükken annem yapardı bana. Göbeğime yapıyordu benim, göbeğim kaçardı yada düşerdi mi denir bilmiyorum, öyle iyi gelirdi ki. Kalbim göbeğimde atar gibi olur.
Geçenlerde konuşurken aklımıza geldi gene yaptık. Hem göbeğime hemde belime. İyi geldi sanki. zemuszemus

ya hanı bu mandalına kabugu ters cevrılır ıcıne yanan pamuk konur,ustune bardak kapatılır sonene kadar tutulur bardak eti içine ceker bumudur bahsı gecen olay?

annem bi kere sırtımı çok fena üşüttüğümde yapmıştı bana:KK53: ama rahatlamıştı biraz..

meraba arkadaşlar evet bu kupa çekmeler bel sırt ağrılarında bel fıtıklarında çok etkili oluyor.ama kupa çekme aleti alırkende dikkat edilmesi gereken husususlar var bu aletlerin hepsi cin malı ama cin mallarınında kalitelisi var.iyi araştırın derim alacak arkadaşlara

merhaba arkadaşlar bu kupa çekme aleti selülit tedavisinde nasıl kullanılır. yani krem mi sürmeli önceden bide ne kadar bekliyoruz bilen yada kullananlar varsa bilgilendirirlerse sevinirim.....

geçen kış çok hasta oldum. kutu kutu antibiyotik bitirdim geçmedi. kupa çekelim dediler. önce dalga geçiyorlar sandım. sonra ne kaybederim dedim :) kupalar çekildi ve nasıl rahatladım anlatamam. hasta olmadan da yaptırsak olur mu?

arkadaşlar nasıl yapılıyor bu şey anlatır mısınız?

X