Kekler - Pastalar cheese kek (süper mutlaka deneyin)

nickminkenari

sıkı sıkı tutun
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
1.397
21
2 paket eti burçagı robotta un haline getirin ve tereyagına yedirin.kelepçeli kalıbın veya borcamın tabanına yayın.
krema için verilen tüm malzemeleri mikserde çırpn ve eti burçagın üzerine dökün..üzeri sararana kadar 175 derecede pişirin..
pişen ve soguyan kekin üzerine meyve sosunu sogutup dökün ve servisi yapın..

175 derede fırını ısıtın..
meyveli sos soguması için önceden yapın
eger borcamda yapıyorsanız kabından çıkarmaya çalışmayın

tabanı için;
2 paket eti burçak
100 gr tere yagı
kremesı için;
2 yumurta
1 kaşık un
2 kaşık şeker
1 kaşık sıkma limon
3 kaşık süt
1 paket vanilya
1 paket labne peynir
1 paket krema
üstü için;
dr. oetger meyveli sos

kek kalıbının ve borcanın tabnını çok az margarinle yağlayıp un sepeleyin

Son düzenleme:
geçenlerde internette tarif ararken bir de bizim foruma bakayım dedim ve tarifinizi gördüm.denedim ve gerçekten çok güzel oldu paylaşımınız için teşekkürler.artık cheesecake'imi kendim yapıyorum sayenizde.

benım yaptıgım tarıfte buna benzer canım...bı kac degısıklıkle...mesela bıskuvılerı tereyagıyla karıstırıyoruz ya ona ben 2 corba kasıga bal eklıyorum cok guzel oluyor....vanılya koymuyorum...sıktıgımız lımonun kabugunu rendeleyıp ıcıne atıyorum...ve senın yaptıgın ıslemın tam tersını yapıyorum...once borcama sıvıyag koyuyorum ve uzerıne strec fılm kaplıyorum strec ın uzerıne hazırladıgım kremayı dokuyorum uzerınede hazırladıgım burcak karısımını yavasca serperek koyuyorum....boylece yumurta kabarmıyor..ben bu tarıfı bı esımın calıstıgı otelın pastacısından almıstım...gayet guzel oluyor gercekten denemeyenlere tavsıye edeerımm.....

X