transfer sonrası...wc ihtiyacı

iwy7

hayat seni seviyorum
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
1.115
471
kızlar bu benim 2. denemem, temmuzda ilk denemem negatif olmuştu. Belki hatırlarsınız... Dün yumurtalarım toplandı, kısmetse c.tesi transferim var. Benim sorunum şu transfere idrara sıkışık gidiyoruz, çıkıyoruz ve bende tutacak hal kalmamıştı geçen sefer. Ördek verdiler, onada yapamadım. Kendimi sıkmakta beni çok gerdi ve kalkar kalkmaz hemen tuvalete koştum. Bi de şöle bi durum var normaldede fazla tutamam tuvaletimi rahatsız olurum. Şimdi cumartesi bu soruna bi çare bulup gitmek istiyorum, aynı stresi yaşamamak için. Sizler nasıl çözdünüz bu sorunu. Benim son çare aklıma hasta bezi almak geldi :)) transferden sonra taktırıyım ohh rahatca yapıyım diyorum, ne dersiniz?

kızlar bu benim 2. denemem, temmuzda ilk denemem negatif olmuştu. Belki hatırlarsınız... Dün yumurtalarım toplandı, kısmetse c.tesi transferim var. Benim sorunum şu transfere idrara sıkışık gidiyoruz, çıkıyoruz ve bende tutacak hal kalmamıştı geçen sefer. Ördek verdiler, onada yapamadım. Kendimi sıkmakta beni çok gerdi ve kalkar kalkmaz hemen tuvalete koştum. Bi de şöle bi durum var normaldede fazla tutamam tuvaletimi rahatsız olurum. Şimdi cumartesi bu soruna bi çare bulup gitmek istiyorum, aynı stresi yaşamamak için. Sizler nasıl çözdünüz bu sorunu. Benim son çare aklıma hasta bezi almak geldi :)) transferden sonra taktırıyım ohh rahatca yapıyım diyorum, ne dersiniz?
cANIM BANA SONDA TAKMIŞLARDI BİRAZ SABREDEBİLİYORSUN

Bana ördek getirdiler. rahattım ben. hasta bezi daha rahatsız edici olmazmı yaa.ama Senin kendi tercihin. Bi deneme mi yapsan acaba .CADIARZU

ya ördeğe yapamadım işte ben gerildikçe gerildim aklıma hasta bezi geldi. İyi fikir önce bi deneme yapıyım ben.

evet oldukça rahatsız edici bir durum, ben de çok sıkışıktım ama sürgüyü verdiklerinde ilk başta bi türlü yapamamıştım. o kadar sıkışıklığa sanki çişim aşağı değil yukarı doğru çıkıyor gibi gelmişti. ama mecbur kalınca yaptım ama epey sürdü acele etme yavaş yavaş, zaten zorlamayacaklardır seni hadi yap diye. hasta bezine yapmak daha rahatsız edici olur, düşünsene o sıkışıklığa epey çiş yapıyorsun bez emmez ki o kadar. şimdiden kendini hazırla kendini sıkarsan hiç yapamazsın, yapacağım diye düşün. tedavin şimdiden hayırlı olsun, inşallah bu kez hayırlı haberi alırsın.

canım ya ne yapalım , sıkılsak da mecburuz ona yapmaya .. yarım saat tutayım sonra yapayım desen olmaz çok sıkışırsan karın kasların da sıkışacak , çok büyük risk .. benim ilk denemede çok fena olmuştu , bağıra çağıra ağlaya ağlaya yaptım sürgüye , hemşireler de panik oldular ben öyle ağlayınca , çok sıkışmıştım ilkinde ve benim heyecandan stresten acaaayip tuvaletim gelir , yaz günü bissürü su içirdiler , sonar git 1 pet bardak yap , sonra bir daha , bir daha derken o tut ve bıraklar o kadar sancı verdk ki böbreklerime ve kasıklarıma .. zaten böbreklerimde kum da varken , anlatamam ne çektiğimi .. sanki o dakikalarda bebeklerim de bana veda etmişler gibi gelmişti ben transferden idrara çok sıkışık bir şekilde çıktıktan sonra sürgüyü beklerken ve tuvaletimi yaptığım sıralarda ...
ikincisinde deneyimliydim sürgü odada bekliyordu yerimseniben
üçüncüsünde az su içtim ve yarım saat yattıktan sonra kalktım wc ye gittim
son denememde yine sürgü istedim ..
bazen gözünü yumup katlanmak gerekiyor a.s

Son düzenleme:
öncelikle telaş yapma ilkinde ben masya yattığımda sıkışıklıktan dizlerim titiriyordu dr 10 dakika daha dayanamayacak mısın diye sormuştu o kadar kötüydüm yani.. bu denememde çok fazla su içmedim ve deli gibi sıkışmadan girdim transfere çok rahat geçti hatta odaya geçtikten 15 dakika sonra yatakta yaptım kalkmadım yani.inşallah rahat geçirirsin o aşamayı ve bebeğine kavuşursun bir an önce...

benimde transfer anımda çok sıkışıktım ama sabrattim cnm sonrasında hemen sonda taktılar rahatlamıştım keşke tutsaydıda daha fazla sıkışsaydım.

sevgili ıwy dr.um ne çok sıkışık nede yok gibi olmasın normalin biraz üstü olsun demişti transfere girdiğimde aynı öyle idim çıktıktan sonra 1 saate yakın tuttum ve klozete malesef ayakta yaptım oturmamak için sonra gelip 45 dk daha yattım gayette rahattım tavsiyem sana ancak bu olur bol şans
inşallah hayırlı sonuç alırsın

sera ben sorunumu hasta beziyle çözdüm canım ve çok rahat oldu. Çarşamba günü sonucum belli olacak inşallah bu sefer gebelik müjdesini alırım. Senin transferinde hayırlı olsun, inşallah sende müjdeli haberi alırsın canım.

benim transferim yapıldıgı yerde 1 saat falan yatırdılar ve odama gitmeden transfer yapılan masada yaptım altımda hasta bezleri falan vardı herhalde transfer başlamadan önce sermişlerdi ama odama gidince tekrar ördege yaptım artık ne kadar çokmuşsa öyle.....

kızlar tuvaletinizi yaptığınız ördek nasıl bişey anlatırsanız sevinirim:)

ördek dedikleri tas gibi ama tastan daha yayvan plastik bişey :)

yatar pozisyonda beceremeyenler için sondayı tavsiye ederim. ilk defa yaptıranlar yapamayabilecekleri olasılığını gözönünde bulundurarak hemşire ile hazırda sonda bulundurulması ve takılması konusunda anlaşsınlar. "ne var ki çiş yapamayacak" diye düşünmeyin. insan yatarken yapamayabiliyor , olabiliyor. tecrebeden mütevellit...

ördek e yaptım bende cok canım y7anmıstı ya
tuta tuta bı hal olmustum aman yarebbı :eek:
ınsallah sonucun pozitifi cıkar canım benım :asigim:

arkadaşlar ben de daha merkeze gitmeden dayanamadım ve hepsini boşaltım.merkeze giderken yolda sürekli su içtim.ama nafile masaya yattıgımda baktı hemşire aman allahım bir damla bile yok dedi doktor geldi transfere üzülme boş ver dedi transfer yapıldı yataga geçtim 30 dakika geçmeden çok sıkıştım.sürgü verdiler ama bir türlü yapamıyorum hemşire odadan çıktı ben zor bela yaptım ama o sürgüye yapmak için kendini biraz kaldırıyorsun ya o anda kasıklarına çok fena agrı geliyor.aradan 10 dakika tekrar.ben o suyu zamanında içmedim .boşu boşuna sonradan sıkıntı çektim.ben ona yandım.ama sonuç negatif çıktı.

slm iwy sorunu cözdügüne sevindim.bende transfer bittikten sonra cok sikismistim ama sürgüye yapamadim ilk yapamicam dedim biraktim.sonra okadar cok sikistimki artik dayanamadim ve kendiliginden artik geldi:)insallah yarin sevincli haberlerle gelirsinde seviniriz hepberaber.herseyin hayirlisi olsun

slm iwy sorunu cözdügüne sevindim.bende transfer bittikten sonra cok sikismistim ama sürgüye yapamadim ilk yapamicam dedim biraktim.sonra okadar cok sikistimki artik dayanamadim ve kendiliginden artik geldi:)insallah yarin sevincli haberlerle gelirsinde seviniriz hepberaber.herseyin hayirlisi olsun

canım çok teşekkür ederim güzel dileklerin için. İyiki akıl etmişim diyorum çok rahat ettim gerçekten. İlkinde çok kasmıştım, bu sefer en azından transferden sonra rahat rahat yattım, psikolojimde rahattı. İnşallah yarın müjdeli haberide veririm sizlere

canım ya ne yapalım , sıkılsak da mecburuz ona yapmaya .. yarım saat tutayım sonra yapayım desen olmaz çok sıkışırsan karın kasların da sıkışacak , çok büyük risk .. benim ilk denemede çok fena olmuştu , bağıra çağıra ağlaya ağlaya yaptım sürgüye , hemşireler de panik oldular ben öyle ağlayınca , çok sıkışmıştım ilkinde ve benim heyecandan stresten acaaayip tuvaletim gelir , yaz günü bissürü su içirdiler , sonar git 1 pet bardak yap , sonra bir daha , bir daha derken o tut ve bıraklar o kadar sancı verdk ki böbreklerime ve kasıklarıma .. zaten böbreklerimde kum da varken , anlatamam ne çektiğimi .. sanki o dakikalarda bebeklerim de bana veda etmişler gibi gelmişti ben transferden idrara çok sıkışık bir şekilde çıktıktan sonra sürgüyü beklerken ve tuvaletimi yaptığım sıralarda ...
ikincisinde deneyimliydim sürgü odada bekliyordu yerimseniben
üçüncüsünde az su içtim ve yarım saat yattıktan sonra kalktım wc ye gittim
son denememde yine sürgü istedim ..
bazen gözünü yumup katlanmak gerekiyor a.s
Ben transferden sonra acayip sıkıştım ve o halde bir saat bekledim maalesef

X