Çocuk Hastalıkları Kızım ateşli ve kusuyo acil yardım!!!!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

nunuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2007
1.318
0
42

Arkadaşlar merhaba;
kızım akşamdan beri çok ateşli, hala onu kontrol ediyorum uyumadım.Dün bi pazara çıktım biraz kızımla, tam evin önünde kuruluyor.10-15 dk durdum durmadım hemen geldim. Bu arada üşüdü mü acaba? Eşim ondandır diyor ama. Akşam 3 kere fışkırarak kustu , çok üzüldüm. Ateşide 37-37.6- 36.8 olarak değişiyor.
Ateş kaçı geçtiği zaman tehlikeli oluyor. Allah korusun bebeğimi. Kızlar sirkeli su yaptım alnına koyuyorum. Bütün vücudunu bi silsem mi acaba? Başka neler yapayım. Sabah acile götürsem mi?Bu ateş normal mi sizce?
Acil yardım edin, ne yapayım...

nunucum canım söyledigin ateş normal bence güzelim.ama kusması normal olmaya bilir fışkırarak kusuyor diyorsun.canımcım çok geçmiş olsun büyük bir ihtimalle üşütmüş olabilir bebişimiz bencede sabah hemen bir dra götür canım.acil şifalar diliyorum.

CANIM 38 DEN SONRAki ateşe dikkat!
kızını ılık duş aldır,soy kalın giydirme sakın! bezi ile kalsa bile olurateşinin düşmesi ancak bu şekillerde olacaktır...bir legene su koy temiz bez parçaları bir kaç tane ve vücuduna koy özellikle koltuk altı,başı alnını kapsasın kol bacak vs.ve sürekli bezi legende tektrar takrar ıslatıp yenileyip vücuduna aynı bölgelere uygula....ateş düşürücü ilaç ver,şurup almıyorsa makattan fitil.. ateşini burada 15 -20 dk bir kontrol et..bunları yaparsan inan ateşi düşer...kusması içinde limon suyuu ver ne kadarlık ,kaç yaşında bilemiyorum ama limon bulantısı varsa keser... bol su içir...baktın inatçı ateş ve kusması devam ederse de o an hastaneye...ama şuan için tehlike durumu yok...ısıtıcınında ayarı yüksek ise indirin...üşüyecek biraz elbette ama ateşi düşecek...geçmiş olsun canım ...acil şifalar!!!

Sağolun kızlar;
bu saatte sizleri görebildiğime ve cevap verdiğinize sevindim.
Takvimim bozulmuş.Kızım 3.5 aylık.Ayın 5 inde 4ü dolduracaz.Şimdi de ölçtüm 37.7 idi. Akşam üstü çok kaka yapmıştı zıbını falan batmıştı o zman yıkadık şimdi başına sirkeli bez koyuyom.
38'i geçerse mi doktora götüreyim?

canım sen o leğen ve bez olayını yap önce ve baktın ki düşmedi dr a gidin...38 geçmemeli ateşi...üstü kalın olmamalı bu çok önemli...üşür diye sakın düşünme ,ateşinin düşmesi hedef!

Arkadaşlar merhaba;
kızım akşamdan beri çok ateşli, hala onu kontrol ediyorum uyumadım.Dün bi pazara çıktım biraz kızımla, tam evin önünde kuruluyor.10-15 dk durdum durmadım hemen geldim. Bu arada üşüdü mü acaba? Eşim ondandır diyor ama. Akşam 3 kere fışkırarak kustu , çok üzüldüm. Ateşide 37-37.6- 36.8 olarak değişiyor.
Ateş kaçı geçtiği zaman tehlikeli oluyor. Allah korusun bebeğimi. Kızlar sirkeli su yaptım alnına koyuyorum. Bütün vücudunu bi silsem mi acaba? Başka neler yapayım. Sabah acile götürsem mi?Bu ateş normal mi sizce?
Acil yardım edin, ne yapayım...

nunuu geçmiş olsun cnm.şimdi nasıl oldu bebeğin?merak ettim.

Canım sağol;
sirkeli bezle soğuk soğuk geceden beri başına falan koydum.Direk vücudunu yıkamadım.üşür daha çok gibi geliyo.saat 6da ölçtüğüm de 36.6 idi.ondan sonra bende kızımla 1 saat uyudum sonra babamızı gönderdik. Kyınvalideme eşim telefon etmiş şimdi araba ilealıp bizi doktora götürcekler. İnşallah çarçabuk iyi olur kızım.Hala biraz aeşimiz var, elleri çok sıcak,vücudu....

Kızlar selam;
şimdi doktordan geldik.Ateşi orada ölçtürdüğümüzdede 37.5 geldi.37.5'a kadar hafif ateş, 38'den sonrası yüksek ateş dedi hemşire.Şu anda iyi dendi, kontrol etti.Boğazında,kulsğında da bi şey göremedi.Ya hafif üşütme yada rota virüs'den şüpheleniyoruz böyle çocuklada dedi.
Ahhh salak kafammmmm....Doktora diyecektim ki rota virüs aşısına gerek yok dediniz ama bu nasıl şey diye... diyemedim şaşkınlık içinde olduğımdan..Bu nasıl şeydir kızlar?
İshal başlarsa ishal için bi ilaç verdi,bide ateş geçerse 38'i antibiyotik.Bi ilaç daha verdi de tam bakamadım.
Veee yine çok kustu biraz önce.Biraz emzirdim , sabahtan beri çok uykusu var uyudu yavaş yavaş..Korkuyorum ya. İnşallah sadece bi üşütmedir ve çarçabuk da atlatırız....

Kızlar selam;
şimdi doktordan geldik.Ateşi orada ölçtürdüğümüzdede 37.5 geldi.37.5'a kadar hafif ateş, 38'den sonrası yüksek ateş dedi hemşire.Şu anda iyi dendi, kontrol etti.Boğazında,kulsğında da bi şey göremedi.Ya hafif üşütme yada rota virüs'den şüpheleniyoruz böyle çocuklada dedi.
Ahhh salak kafammmmm....Doktora diyecektim ki rota virüs aşısına gerek yok dediniz ama bu nasıl şey diye... diyemedim şaşkınlık içinde olduğımdan..Bu nasıl şeydir kızlar?
İshal başlarsa ishal için bi ilaç verdi,bide ateş geçerse 38'i antibiyotik.Bi ilaç daha verdi de tam bakamadım.
Veee yine çok kustu biraz önce.Biraz emzirdim , sabahtan beri çok uykusu var uyudu yavaş yavaş..Korkuyorum ya. İnşallah sadece bi üşütmedir ve çarçabuk da atlatırız....

canım geçmiş olsun...umarım birşeyi yoktur...bizimde cumartesi sabaha karşı ateşi çıkmıştı..38,4 tü zate doktor randevumuz var diye aramadım doktoru ..o saate kadar mümkün olduğu kadar soydum..altını değiştirdim birkaçkez..ıslak pamukla bolca silerek....bana doktor 38,5 üzeri tehlikeli dedi...umarım korkulacak birşey çıkmaz canım...iyilşir durucuk hemen...

Kızlar selam;

geçmiş olsun nuray..umarım şimdi daha iyidir bebişin..
ben de üşütmüş olduğunu düşünüyorum benim bebeğime de grip bulaştığında aşırı fışkırtarak kusmuştu birkaç kez..Allah şifalar versin duruya..hemen iyileşsin .. :emir_bebek: :CüvCüv:

çok geçmiş olsun nuray şimdi iyidir inşallah bişeyi yoktur dediğin gibi hafif üşütmedir benim bebişinde olmuştu serum la kendine geldi yavrum
endişelenme tekrar geçmiş olsun canım

Çok sağolun kızlar;
Allah razı olsun hepinizden. O kadar çok üzüldüm ki akşam. Çok az bi pazara çıktım, ondan üşüttüm diye. O kadar çok canımı sıktım ki..
Canım yavrum benim ya. SAbaha kadaar onu bekledim , kontrol ettim. Şimdi biraz daha aateşi var gibi ama o da normal sanırım. Ölçtüğüm de 35.1 gösterdi.
Bi daha kaka yapmadı dünden beri. İshal olsa günde 3 kez olurmuş öyle dedi doktor.
Tam anlayamadım ama sanıyorum sadece üşüttük. Rota virüs nasıl bilmiyorum ama. İnşallah sadece ufak bi üşütme olarak atlatırız.
Ve inşallah bi daha da kusmaz yavrum. Kıyafet kalmadı valla...:nazar:

geçmiş olsun cnm benimkindede oldu kusma oda üşütmekten oluyo ben gittim hastaneye idrar tahlili almştı dr.bişiycik çıkmadı umarım sizinkide geçiçicidir..çabucak atlatır bebeğine ve kendine ii bak
sevgiler

geçmiş olsun cnm.ishale verilen ilaç sanırım fitil yada şurup herne ise kullanmanı hiç tavsiye etmem.
çok çok zararlı ıshal ilacı yüzünden bir çok çocuk hayatını kaybetti.benim oğlumda çok olurdu ishal dr fitil verdi prospektüsünü okudum.ölümcül vakalara neden olabilir diye uyarı vardı.dr değiştim başka dr gitim.o kesinlikle kullanma dedi.çok tehlikeli dedi.çok ciddi bir ishalse ve günlerdir var ise serum takarım dedi.ishal ilaçlarını hiç tavsiye etmedi.oğlum 2 yaşında oldu arada gene üşütünce olur ishal.perhiz yaptırıyorum katı yiyecekler ve yağsız veriyorumgeçiyor.

:nazar:
Merhaba karçiçek;
idrar tahlilini nasıl yaptılar?
Bizimki dün bi kere kaka yaptığı için tam olarak anlayamadı.Üşütme de olabilir rota virüs de bu zamanda olabiliyo dedi.
Dünden beri de eğer rota virüs olsaydı ishal olarak bi daha çıkardı dimi?
Benim kızım birazda mama yediğinden galiba 3-4 günde bi kaka yapıyodu, doktor normal demişti.O yüzden bi daha da kakaya çıkmadığı için sanıyorum üşüttük sadece heralde.

Kızlar dünde bi kere akşam üstü kakasını yaptı. Ama çok sarı ve yapışkandı. Sanki tavuğu ezersin ya yapış yapş ve tel tel gibiydi. Ne bileyim normalide mi öyleydi acaba...
Ama çok sarıydı. Bi gece önceki sulu idi ve rengi koyuydu. Dün sulu olmadığını görünce sevindim. Bi de doktordan gelince sabah bi kere kusmuştu bi daha da hiç kusmadı. :nazar:

İshal günde 3-4 kere devam edermiş , bu öyle olmadığı için ve sulu da olmadığı içn ishallik yani rota virüs değil heralde. Sanıyorum sadece üşüttük. Ateş ve bronşit üşütme olan ilaçtan verdim akşam , ishal ilacı sakıncalı demişti biri . O yüzden çekindim onu vermeye.
İshal için olan ileç toz, ufak poşetlerin içinde bi kullanımlık. İsmi ; reflor...
Bu mu sakıncalı olan?

Kızlar dünde bi kere akşam üstü kakasını yaptı. Ama çok sarı ve yapışkandı. Sanki tavuğu ezersin ya yapış yapş ve tel tel gibiydi. Ne bileyim normalide mi öyleydi acaba...
Ama çok sarıydı. Bi gece önceki sulu idi ve rengi koyuydu. Dün sulu olmadığını görünce sevindim. Bi de doktordan gelince sabah bi kere kusmuştu bi daha da hiç kusmadı. :nazar:

İshal günde 3-4 kere devam edermiş , bu öyle olmadığı için ve sulu da olmadığı içn ishallik yani rota virüs değil heralde. Sanıyorum sadece üşüttük. Ateş ve bronşit üşütme olan ilaçtan verdim akşam , ishal ilacı sakıncalı demişti biri . O yüzden çekindim onu vermeye.
İshal için olan ileç toz, ufak poşetlerin içinde bi kullanımlık. İsmi ; reflor...
Bu mu sakıncalı olan?

haaaa o ise olur.o ishali kesmes ama sadece ishalde oluşan su kaybını kontrol altna alır.evet ondan kullandım ama 2 poşet falan.onun dışında hep su içirdim.

haaaa o ise olur.o ishali kesmes ama sadece ishalde oluşan su kaybını kontrol altna alır.evet ondan kullandım ama 2 poşet falan.onun dışında hep su içirdim.

sütlügayfe canım ya peki o ilacı sen nasıl verdin? Bi çay bardağı suya döküp çay kaşığı ile dedi bana doktor. Sen nasıl verdin?

canım bana dr bişi demedi paketin prospektüsünde yada arkasında nasıl kullanacağı yazıyordu.
oradan baktım da yaptım,verdim.ama benim oğlan ozaman 8 aylık falandı.dr sana öyle dediyse öyle ver.
ama çok şiddetli değilse arada versen yeterli.bol bol su içsin.

:nazar:
Merhaba karçiçek;
idrar tahlilini nasıl yaptılar?
Bizimki dün bi kere kaka yaptığı için tam olarak anlayamadı.Üşütme de olabilir rota virüs de bu zamanda olabiliyo dedi.
Dünden beri de eğer rota virüs olsaydı ishal olarak bi daha çıkardı dimi?
Benim kızım birazda mama yediğinden galiba 3-4 günde bi kaka yapıyodu, doktor normal demişti.O yüzden bi daha da kakaya çıkmadığı için sanıyorum üşüttük sadece heralde.

merhaba cnm adım saliha...a.s.
erkek olduğu için bi poşet taktı 1. 2dk bekledik hemen yaptıbenneyaptımki
sonra baktı dr temiz dedi sonucuna ama hiç ateş çıkmadı...sadece 2 kere fışkırır gibi kustu.. oda üştmüş olabilir dedi sonrada arada bi oldu ama bişey falan olmadı bayramdan önce bayağı kötü hasta ettik... :eek:senağlamaöksürüyordu çok fene antibiyotik verdi dr bide calpol...bana bide aklında bulunsun öksürük için harnup pekmeziyle tereyağını biraz yumuşat ver demişti ondan sonra azaldı öksürüğü...yerimsenibenşimdi ii şükürler olsun ...cnm ben rota aşını yaptırmadım...dr. gerek yok bence dedi..sadece zature aşısı vurdurdum...:dance:
bence kesin üşütmüştür... dikkat et terini sakın soğutma hemen değiştir ben öyle hasta ettim... inş... bişiyciği kalmamamıştır durunun...arkadaşım:1hug:

X