Benim de bir derdim var.... Aslında çok derdim var :(((((((

E

edo24

Ziyaretçi
ben şuan 24 yaşındayım 1 oğlum var 4 yaşında 9 aydır çalışıyorum benim sorunum ben kayınvalidemle oturuyorum ama çok sorunlarım var çalışmaya başlamadan önce hergünüm zindan gözyaşıydı külkedisinden farkım yoktu kendimi kurtarmak için işe girdim çocuğumu hiçe saydım :çok üzgünüm:işe girdim önceleri annem bakarım dedi kayınvalidem de bakarım dedi ama kayınvalidemdeyken heo çocuğum sokaktaymış bunu komşularımdan öğrendim :1no2:bi gün eve geldim işten 4 yaşında oğlum sokakta suların içine düşmüş :çok üzgünüm:öle otoruyo elini koymuş düşünüyodu gördüm kahhhroldum dünyam başıma yıkıldı :1no2:sırılsıklamdı üstü başı kaynanam olcak kadın onu sokağa bırakmış gezmeye gitmiş:çok üzgünüm:geldiğinde dedim ne olmuş bu çocuğa dedim napıyım dedi ozaman al ananagötür o baksın dedi aldım aneme gittim o tmm ben bakarım dedi ama şimdi oda sorun çıkarıyo ben eşim çocuğum orda kalıyoruz orda yiyoz içiyoz cumartesi kayınvalideme geçiyoz pazar tekrar anneme gidiyoz ama artık annemde istemiyo galiba beni :çok üzgünüm: neyapçamı şaırdım çalışmak ta zorundayım ama paramızda var kenarda birikmiş kiraya çıksam bi türlü çıkmassam birtürlü neolur akıl verin bana ordan oraya kovulmaktan yoruldum artık akıl verin neyapmam lazım eşimde bana yardımcı olmuyo kimseye anlatamıyom oğlumada çok üzülüyom oda içine kapanık gibi sanki ortada kaldımm çıkıp gitmek istiyorum

Ayy çok üzüldüm canım ya , gerçekten zor bir durum ...Demekki kayınvalidene artık bırakamayacaksın çocuğunu ..Eğer sizi çok zorlamayacaksa , ya bir bakıcı tutun , yada bir komşundan rica et , ücret karşılığı çocuğuna baksın ...

canım oğlunun yaşı uygun kreşe verme imanı olabilir belki

ev üstüne ev olmaz die boşuna demiolar.şekerim kıycan parana annene yakın bi ev tutucaksınız yada çalışmayı bırakıcaksın.ama çalışmasan bi türlü :KK43:(( ayrı ev şart derim.o zaman sabah bırakırsın çocuğunu akşam da alır evine gidersin.o zaman sorun olacağını sanmıorum.yada Susuzun dediği gibi bakıcı başka çözüm yolu gelmior aklıma.kreşte olabilir evet

ev ev üstüne olmaz
bi şekilde ayrı eve cıkın
bi gün orda bi gün burda cocuğunda dengesi bozulur
en azından sen işteysen annen ve kayınvaliden sırasıyla baksınlar artık

Arkadaşım içinden çıkılmayacak bir durum değilki niye hem kendine hem çocuğuna eziyet ediyorsun. Çocuğun kreş yaşında artık, ver kreşe sıcacık mis gibi bakılsın. Sende işine devam et.

Evinizi ayıracaksınız bir kere, yoksa sorunlar hiç bitmez. Çocuğunuda kreşe ver lütfen.
Seni çok iyi anlayabiliyorum, çocuğuma bak diye annende olsa başkalarına minnet etmek çok zor.

Madem karı koca çalışıyorsanız kiralık bir eve çıkın, sizde evinizi bilin.
Çocuğunuzuda kreşe verebilirsiniz hem okul öncesi eğitim olur hemde aklınız onda kalmaz. İnanın böyle daha rahat edersiniz.

Canım aynı şekilde ben de ev üstüne ev olmaz diye düşünüyorum. Kiraya çıkmalısın. Çocuğunu da kreşe vermelisin. Allah kolaylık versin...

Durumunuz gerçekten zormuş diyemeyeceğim malesef, çünkü çözülmeyecek hiçbir şey yok ortada. Öncelikle kendinize bir ev tutun, hafta ortası bir yerde hafta sonu bir yerde kalmak hem sizi hemde kaldığınız insanları sıkar. Zaten birikmiş paranızda varmış, o parayı böyle günlerde kullanmayacaksınızda ne zaman kullanacaksınız.
Sonra çocuğunuzu kreşe verebilirsiniz. Bu hem sizin hemde çocuk için en hayırlısıdır.

birikmiş paranız var üstelik ikinizde çalışıyorsunuz da neden bu sıkıntıları çekiyorsunuz anlamadım ev tutun çocuğu kreşe verin kimseye mhtaç olmayın kafanızı dinleyin

ya kızlar benim eşim çok inatçı anlamıyo hiç beni hep bişeyle beni kandırıyo artık yoruldum dayanamıyomm biriktirdik parayı eşime çıkalım eve dyom şimdide makine lacma diyoo nedicemi şaırıyom yanii annem bakmıyo kayınvalidem kovuyo annemde kalıyom 6 gün cumartesi kaynanamda kalıp yine anneme dönüyom yani evim sırtımda ordan oaraya geziyomm yoruldum artık kimse anlamıyoo benii eşim olmaz diyoo geçinemeyizzzz diyoo ufff şaştım kaldımm

ev üztüne ev olmazz da bunu kocam an la mıyooooooooooooooooooooooo hiç hemde :KK43:(((((((

Eşin hiçmi düşünmüyor o çocuğun durumunu. Hoş birşeymi göçebe gibi bir orada bir burada yaşamak. Hemde hiç rahat edemediğiniz yerlerde. Kurulu düzen gibisi yok.
Siz eşinizle adamakıllı bir konuşun. artısını eksisini konuşun. Beraber halletmeye bakın bu meseleyi. Bebe de ortada kalmasın:kızgın:

ne demek geçinemeyiz.:1shok:
ben buna katılmıyorum.
mecbur kalınca 3 kuruşla bile geçinir insan.
eşiniz rahata alışmış olmasın sakın.:kızgın:

çocuğunuz selameti için kendi evinize geçmelisin.
bunu kocanıza anlatın, çocuğun pis suların içinde gezdiğini.
herhalde kıyamaz yavrusuna

kuzummm essmeralda daha neler neler le karşılaştım ama eşim hep kulak ardı yapıyor ama bana güç verdiniz kızlar kimsye anlatamıyom ben saolun hep yanımda olun bu akşam konuşçam bakalım ne olcak artık bikaarar vermem lazım böle yaşanmıyo sabah yataktan kalkmak istemiyom çünkü bi beklentim yok hayattan yarın size mutlaka bildircem kızlar

eşinle konuş
kreşe ver zamanıda gelmiş hem öğrenir hemde sıcacık yerde olur gözün arkada kalmaz

Çok üzüldüm canım ya oğlunun o hali aklıma geldi benımde aynı yaşlarda bir oğlum var.Bence en iyisi ver bir kreşe en azından kafan rahat olur yoksa olan kendi çocuğuna olur

offf ya oğlunuza çok üzüldüm...

sakın ama sakın babannesine bırakmayın yavrucağı yazık değil mi ya bu havada ıslak üstü başıyla sokakta kalmış çocuk içim acıdı vallahi okurken...

kesinlikle ayrı eve çıkmalısınız bence başka çözümü yok,oğlunzda büyümüş zaten kreşe gidebilir belki maaşınızın bir kısmını kreşe vereceksiniz ama oğlunuz rahat edecek içine kapandı demişsiniz kreşte yaşıtlarıyla birarada olmak çok iyi gelir ona eminim..

kötü bir durum..annenizde szi istemez anlamıyorum..20 yıl size kim baktı ....şimdi mi fazlalıksınız...
sanırım en iyisi kiraya çıkmanız..anneniz baksın yine yatma,yeme içme ayrı olsun..akşamları alırsınız yada devlete bağlı kreşlere verebilirsiniz.fazlada para vermeniz gerekmez.

madem kı esın anlamıyo.. ayrı ewe cıkamıyosunuz.. cocugumu da krese wermem dersen nıye kasıpta calısıyosun kı o zaman?
cık ısten.. cocuguma bakıcam de, zaten seneye anasınıfına gıder.. otur ewınde cocugunla ılgılen, gez, toz..
cocugunu o halde bırakan bı kadından, kı nası bı anneyse o , kesınlıkle hıcbır hayır bekleme.. sonucta esın orda kalmanızı ıstıyomus madem yayıl yat butun gun tek ugrasın da cocugun olsun..
kayınwalıdenın de sana hıcbısey yaptırmasına ızın werme..

X