Su Fıtığı

mxixnxixkeller

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
340
0
Merhaba kızlar, benim oğluma için doğduğunda doktor su fıtığı var kendiliğinden geçebilir fakat kasık fıtığına da çevirebilir öyle olursa hemen ameliyat olması gerekir 3 ayda bir kontrole getrin demişti. bebeğim henüz 2,5 aylık geceleri sürekli ağlıyor acaba su fıtığı kasık fıtığına mı çevirdi henüz kontrol zamanı gelmedi? kasık fıtığı olunca ağrı yapar mı bileniniz var mı?

valla canım bizim apartman görevlisine gitmiştik bebişi olmuştu kız sürekli ağlıyodu fıtık olmuştu ameliyat etceklerdi ama bebek narkoza karşı dirençliydi olamadı sonrada yavaş yavaş geçmiş öyle deilerdi ama gittiğimizde hiç durmuyodu

Merhaba kızlar, benim oğluma için doğduğunda doktor su fıtığı var kendiliğinden geçebilir fakat kasık fıtığına da çevirebilir öyle olursa hemen ameliyat olması gerekir 3 ayda bir kontrole getrin demişti. bebeğim henüz 2,5 aylık geceleri sürekli ağlıyor acaba su fıtığı kasık fıtığına mı çevirdi henüz kontrol zamanı gelmedi? kasık fıtığı olunca ağrı yapar mı bileniniz var mı?

bizim oğlan da hidrosel vardı yumurtalıkları şişti ilk aşıya sağlık ocağına götürmüştük ordaki doktor bu çok önemli ameliyat olması lazm hemen çocuk cerrahına götürün dedi.bizde bu özel doktorumuza gittik eşimin yengesi hemşire o tavsiye etti.
doktorumuz ewet hidrosel bu ama bekleyelim henüz çok küçük geçer zamanla dedi her gidişimizde biraz daha küçüldü geçio dedi doktor.bakalm bugün kontrole gitcez akşamları 2-3saat bizmkide ağlıo ama ağrısı olsa gündüz de ağlar
geçmiş olsun inş iyileşir

bu sadece oglan cocuklarina özel bir sorunmu bilmiyorum ama CADIARZUbenim yegenimde oldu ama yegenim kizdi dogduktan sonra doktor farkediyor sanirim 4 aylikti ameliyat oldu günü birlik yatti ve sagsaglim ciktihihoyyyt simdi 7 yasinda masallah cok saglikli :sm_cool:
insallah senin bebegin sorunsuz ameliyatsiz atlatir gecmis olsun a.s.:1hug:

Gecenlerde kizimin altini degistiriyorum kasiginin asagisi seyinin sag ust tarafinda sislik gozume carpti dokumdum findiktan biraz buyuk tas gibi bisey vardi dokununca agrimiyo olsa gerek ki tepki vermedi bi ayni gun tekrar altini actiginda da yine bu ne ya diye dopkunurken elimin altinda dagilmis gibi koyboldu kafama takildi kayinvaldemi aradim anlattim fitik olabilir dedi simdi bisey yok dr gittigimizde sorcam fitik mi acaba bileniniz varmi .

geçmiş olsun kızlar.ama su fıtığını ilk kez duyuyorum.inşallah bebişleriniz sağsalim ameliyatsız kurtulurlar

Gecenlerde kizimin altini degistiriyorum kasiginin asagisi seyinin sag ust tarafinda sislik gozume carpti dokumdum findiktan biraz buyuk tas gibi bisey vardi dokununca agrimiyo olsa gerek ki tepki vermedi bi ayni gun tekrar altini actiginda da yine bu ne ya diye dopkunurken elimin altinda dagilmis gibi koyboldu kafama takildi kayinvaldemi aradim anlattim fitik olabilir dedi simdi bisey yok dr gittigimizde sorcam fitik mi acaba bileniniz varmi .

Kızlarda fıtık olur mu ?

Evet olur. Erkek bebeklerinkine benzer bir kasık kanalı kız bebeklerde de başka bir gaye ile vardır ve kapanmayabilir. Ancak kız çocuklarında kasık fıtığına daha az rastlanır ve kızlarda dışarı fırlayan organ çoğunlukla barsak değil yumurtalıklardır.

Anneler kasıktaki şişliğin içinde bir fındık gibi yumurtalığın farkına çoğu zaman varırlar. Ne olduğunu çıkaramasalar bile şüpheleri artarak hekime daha çabuk başvururlar.

minikeller canım, bence her ihtimale karşı ihmal etme sertlleşmişse doktora götür yada gittiğinde mutlaka sor.. geçmiş olsun..

leyla canım,bende aynen öyle altını değişirken şişliği fakettim ertesi gün doktora gittik kasık fıtığı dedi..benim oğlumdada dokununca ağrımıyordu hiç tepki vermiyordu.. yumuşak ve içeri geri gidiyordu şişlik..ilk doktorumuz hemen çocuk cerrahisine gidin ameliyat olmadan geçmez kasık fıtığı dedi.. geçen hafta gittik çocuk cerrahisine oda kasık fıtığı dedi ameliyat gününü bize bildirecekti..bugünde aradı yarın ameliyatımız var.. inşallah bizde çabuk atlatırız.. doktora sordum öğleden sonra taburcu edebiliriz dedi.. gece 3den sonra bişey yemeyecek sabah 7 de de orda olacağız bir nevi sünnet gibi küçük bir işlemmiş hatta isteseydik sünnetide aradan çıkaracaktı ama ikizi old. için onu başka bir zaman bıraktık..sizde endişe etmeyin inşallah bir sorun yoktur...
Allah hepimizin yardımcısı olsun...
ilk gittiğimiz normal doktor

........................................................................................
konu tekrarı olmuş..

Son düzenleme:
melekçim inşallah Allah bebişlerine en kısa zamanda şifa verir.kızzzzzzz bunlar ikizmiş.amannnnn yerim ben onları.ayy meleeeekkk valla bayıldım yavrularına.Allah onları size bağışlasın inşallah.

ya bizim de drumuz kontrole gittiğimizde sürekli göbek delğini ve kasıklarını kontrol ediyo, hafif ffıtığı var ama önemli değil geçecek dedi, göbeğinde biraz şişlik var ama kasıklarındaki fıtığı ben anlayamadım doğrusu, bu fıtık yüzünden de beebeğim huzursuzluk yapmadı hiç

melekçim inşallah Allah bebişlerine en kısa zamanda şifa verir.kızzzzzzz bunlar ikizmiş.amannnnn yerim ben onları.ayy meleeeekkk valla bayıldım yavrularına.Allah onları size bağışlasın inşallah.

çok saol canım... Allah hepimizin bebişlerini bağışlasın..
biz geçen hafta pazartesi ameliyatımız oldu kasık fıtığından.. Kaan oğluşum ameliyat oldu çok kısa bir operasyondu ve ilk bizi aldılar ameliyatımızda doktorumuz sayesinde öne çekilmişti zaten.. ameliyatdan çıkınca 1,5 saat bişey vermedik sonra mamasını yedi ve ikindilde hastaneden çıktık eve geldik.. gece huzursuzluğu olmadı.. ertesi günde üzerindeki küçük bandaj alındı ve sprey sıkıldı 5 gün banyo yasağı vardı.. dünde bebişleri yıkadık anannemizle çok şükür ameliyat işiinde kolaylıkla halletmiş olduk.. :ecrin_bebek::ecrin_bebek:
Allah herkesin bebişine şifa versin..

X