Halıdaki Lekeler için yardım...

Susuz

Guru
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2008
909
1.102
Kızlar merhaba ;

Benim halımın beyaz kısımlarında lekeler var . Bu lekelerin eve temizliğe gelen kadının halıları silmek için renkli bez kullandığından dolayı olduğunu tahmin ediyorum . Kadını uyardım , ardından 5-6 kez daha halı silindi fakat lekeler aynen duruyor , sanki halı leke kusuyor gibi...Bu lekeleri nasıl çıkartabilirim ? bu arada halı el halısı kızlar..Fikirlerinizi bekliyorum.

bazı halılara su damladımı hemen leke yapıyor.bağırıyor resmen burdayım diye..bizimkilerde öyle bende su damladımı hemen siliyorum..kolonya dökülüp lekeye silinince gidiyormuş görümcem söyledi o öyle yapıyormuş..bende şu patates torbaları varya naylon gibi onunla lekeye bastıra bastıra siliyorum öyle çıkıyor..belki başka bi çözüm vardır ama ben öyle yapıyorum...yada halıları sildiğiniz suya biraz bulaşık deterjanı ekleyin...

bazı halılara su damladımı hemen leke yapıyor.bağırıyor resmen burdayım diye..bizimkilerde öyle bende su damladımı hemen siliyorum..kolonya dökülüp lekeye silinince gidiyormuş görümcem söyledi o öyle yapıyormuş..bende şu patates torbaları varya naylon gibi onunla lekeye bastıra bastıra siliyorum öyle çıkıyor..belki başka bi çözüm vardır ama ben öyle yapıyorum...yada halıları sildiğiniz suya biraz bulaşık deterjanı ekleyin...

Teşekkür ederim öncelikle..Patates torbasından kastınız , patateslerin içine koyulduğu filelermi ? Acaba limon suyu veya karbonatla silsem işe yararmı ki? Berbat etti güzelim halılarımı yaaa senağlama

banyo yaparken kullandığımız liflerden birini bu iş için ayırın, bir leğenin içinde beyaz sabunu köpürtün lifle, halılarınızı öyle silin. benim halıların bütün lekeleri böyle çıkıyo. hem de mis gibi kokuyo

me.. marka halı lekeleri kusuyor benim halımda oyle anneminkide öce silin ce leke cıkımış gıbı oluyor kuryuna tekrar yuzeye cıkıyor beni cildirtiyor kirçöz en iyi lekeli yere direk dök sonra suyada dok kırcözü bulasık deterjanı kullanmadıgın sampuan örgü lifle bastıra bastıra sil birde durulama suyuna yumusatıcı dokuyorum

benim mutfak halımda da kızım kahve dökmüştü eve gelen kadın sildi 2 defa çıkmadı 2 defa halı yıkamaya verdim hala öbek duruyorr çok aşırı belli değil ama yinede rahatsız ediyor ne yaptıysam çıkaramadımm

selam kızlar dün akşam komşumun küçük kızı elindeki mavi keçeli kalemle halımın kremrengi bölgesini karalamış. görünce şok oldum. :1shok: :1shok: :1shok: halıalarımın rengide krem ve bordo desenleri var. akşamdan beri renkliler için çamaşır suyu, kosla , bingo leke sökücü, limon, limonlu kolonya ve hatta ablamın tavsiyesi üzerine tinerli bezle silip halı yıkama ile çektim. halımın o bölgesi diğer bölgelerine nazaran daha açık renk oldu ama leke hala mavimsi çizgiler şeklinde belli oluyor. keçeli kalem ne ile çıkar bilginiz var mı yaaa.mavi renk de tüylerin dibine girdi . iyice sinirim bozuldu.... akannehir

ben halılarımdaki lekeleri kosla halı şampuanıyla siliyorum hangi leke olursa olsun mutlaka çıkıyor....ben ilacı sprey kutusuna koydum direk lekenin üstüne püskürtüyorum biraz bekleyip siliyorum sonrada ıslak bezle duruluyorum lekeden iz kalmıyor...reklam gibi oldu ama doğru.....tamamen silmelerimdede suyla karıştırıp siliyorum hem güzel kokuyo hemde temizleniyo....2 3 yıldan beride kullanıyorum önceleri korktum halıya zarar verirmi diye ama şükürki birşey olmuyor onca para veriyoruz bide hep göz önünde olan bişe dikkat etmemiz lazım...halılarımın renginede herhangi bir zarar vermedi benim halılarımın rengi kenarları bordo orta krem.....yazmayı unutmuşum kosla halı elde olanı o daha etkili çünkü........inşallah çözüm olur kızlar sizlere

Son düzenleme:
X