göğsüm kanıyor yardım

M

mehtapbaygus

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi mehtapbaygus
göğsümün ucu çatlamış bebeğim emince öyle bi kan akıyorki bebeğim ağlayarak emiyor.vermemeye çalıştım ama ne biberon alıyor ne kaşıkla yiyor.ne yapıcamı bilemiyorum bebeğim kustuğunda pembe kusuyor gecen gün başlık açmıştım bebeğim kahverengi kusuyor diye meğer bu sebepten dolayıymış.daha yeni fark ettim memeyi çekince ağzı kan doluydu.ne ypamam lazım

bence hemen dr. a sor, kan emmesi bence daha sakıncalı.

Tabi doktorunla görüş.Benim de göüslerim yara olmuştu doğumumu yapan doktorum bana biz ilaç tavsiye etmiyoruz sütünü sür ama bebek emdikten sonraki kalan sütü sür demişti çünkü antibiyotik özelliği varmış bana iyi geldi sende kendi doktorunda tavsiye al seninki biraz daha ilerlemiş durumda.

hemen bepanten veya lansinoh sür bir iki güne geçtiğini göreceksin..lansinoh daha çabuk tedavi eder üstelik silmeden bebeği emzirebilirsin..geçmiş olsun

sen ne yaptın ya kan emdirilir mi bebege bendede oldu bu durum eczaneden mor renkli bi krem aldım bayagı pahalı onu kullandım doğum yaptıktan hemen sonra 1 ay çektim ağlayarak emdirdim valla
çok zor sabret gülüm geçer sonra kan emdirme gögsünü yıka her emzirmeden sonra hava aldır krem sürünce açık bırak bide göğüs pedi kullan devamlı
bide eczanede silikon meme ucu var onunla emzir bebegini.emzirmeyi kesme sütün gelmez sonra
biberonla süt verme o zamanda memeni almaz bebegin
kaşıkla mama ver
bide az ve sık emzir,çok fazla uzun emdirme kib

ben tam 5 tane krem kullandım geçirmedi en son oriflame in çatlak kremini aldım. küçük yuvarlak kutuda o harika fayda verdi
sütünü sürüp kurutmakta olabilir ama kesin çözüm değil

ben de ilk 1-1,5 ay dişlerimi sıka sıka veriyordum. ucu çatlamıştı iyice, kanıyordu.. sağmak ya da silikon uç da işe yaramıyor.. canım çok yanıyordu her şekilde. ben de emzirmeye devam ettim o şekilde. hiç geçmeyecek sanıyordum. lansinoh çatlak kremini sürdüm. belkide geç başladım sürmeye, geçmedi ama biraz rahatlıyordum. garip gelebilir ama arkadaşımın annesi bana soğan suyunu önermişti. 1 - 2 kere denedim çabuk pes ettim. soğanı kırıp göğsüne koyuyorsun bi süre duruyor. biraz yakıyor önce. ben çok devam etmedim ama denemek istersen diye söyledim. yine de çatlak kremi kullan, hiç olmazsa rahatlarsın biraz. bi dönem böyle oluyor sonra göğsün alışıyor.. tez vakitte atlatmanı dilerim.

canım hemen eczaneden lasınoh goğüs kremı al sur yarlarına cok ıyı gelıyor cnm off cok zor olmalı ya ben almıstım bu kremı her ıhtımale karsı surdum dogum yapınca hemen ne catlama oldu nede yara bılmıyorum kremden mı ama bı kac arkadasım kullandı ıı gunde duzeldı göğüsleri

lasınoh kremini kullan canım aynı sey benimde basıma geldi ayrıca kremi sürdükten hemen sonra silmeden bile bebeğini emzirebilirsin.çok faydalı yoğun bi krem.ayy şimdi benimkilerde sızladı.çok canı yanıyor insanın.k.i.b sevgiyle kal

kızlar ya benimde aynı problemim var.iki kez bebeğim kanlı kustu çok korktuk.hemen doktora gittik kan tahlilleri akciğer filmine bakıldı her ihtimale karşı.çok şükür temiz çıktı.sanırım göğüs ucundan oluyor ama ben kanarken göremiyorum.1,5 aydır geçmedi acısı.şimdilik kendi sütümden sürüyorum inşallah geçer ve
İnşallah tekrar olmaz

canım benim göğüslerim hala sızlıyor ama çok şükür kanamıyor artık.bence krem kullan.bende sütümü sürüyordum şimdiye kadar pek bi faydasını göremedim.çocuk emerken kanadığını göremiyorsun .çok szladığı zaman ağzından çıkar ve sık ben öyle görmüştüm.

ayyyy aynı şeyleri bende taşadım 40 gün sürdü ayrıca benimkiler iltihaplandı iltihap aktı yinede emzirdim doktor bebek rahatsız olmuyorsa emzir dedi

canım seni çok iyi anlıyorum hatta benimkilerin ucu yarıldı düştü açık yara oldu kopup bebeğin ağzında kalacakdiye çok korkuyordum

ooff ne günlerdi ağlıya ağlıya mahvolmuştum yine hatırladım o günlerimi

benim kadar sorun yaşayanınız yoktur.kanadı, yarıldı veremedim bir süre. medikasol diye bir krem var muhteşem. bana lansinoh falan fayda etmemişti bunun yanındada goğüs kalkanı kullanın meme ucu bi yere değmeyince iyileşiyor hemen. asla ve aslada goğüs pedi kullanmayın içeride pişik yapıyo buda yaraları dahada artırıyor.

çok geçmiş olsun ama merak etmeyin geçecektir

canım yaa :KK43:( siz böle anlatınca canım annem aklıma geldi :KK43:( aynen dediginiz durum annemdede olurmuş okadar dogum yapmış hepsinde kanamış çatlamış acı ve ızdırap verdigi için hiç bi çocugunu bende dahil emzirememiş.en iyi emen 4 ay emmiş oda annem feryat figan ederek çok canı yanıyomuş çünkü...bi çare bulamamış ama ...bendede olur diye çok korkuyorum varmı bi çaresi kızlar şimdiden aklımda bulunsun.sevgiler...

ahh ahh 3 aylık oldu bebeğim ama ben sadece 1.5 ayını emzirerek yaşıyorum ve rahatım diyebilirim göğsüm yarıldımı kanıyor iltihaplandımı bebek açmı o emcem diye uğraşır ben acısından memeyi kaçırırdım çok zor günlerdi acısı hiç bişeye benzemiyor ne cildiyeci kaldı gitmediğim nede yapmadığım şey o günler aklıma geldi bak üzüldüm bir göğsünü emzir dayan artık öbür göğsündeki sağ pompayla sütü ver kaşıkla
sağdığın göğsünü lasolin le kremle onu iyileştir aynı şeyi öbür göğsünede yap ben öyle yaptım ve şu anda iyileşti çok şükür Allah ım emzirmek ne güzel bişimiş anlıyosun geçmiş olsun arkadaşım

X