Aileme kolay bir menü hazirlamak istiyorum. Ne yapmami tavsiye edersiniz?

mavis87

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
3.640
2
Merhaba arkadaslar.
Yarin aileme kolay bir menür hazirlamak istiyorum ama yamek yapma konusunda tecrübem olmadigi icin ne yapabilirim bilmiyorum. Bana yardimci olursaniz sevinirim a.s.

canım en basitinden ne yapabilirsin
hımm bi mercimek çorbası yap
bi tepsiye patates domates biber ufak köfteler doldur at fırına salçalı suda ekle hee
şehriyeli pilav
yanına da salata cacık fln bide basitinden etimek tatlısı oldu işte bak:)))
ilk aklıma bunlar geldi

allah iyiliğini versin emi :))) kız evlencen yemek yapmayı bilmiyosun her akşam dışarda mı yicen :))
peki senin aklında bi yemek var mı ben tarifini anlatırım sana

allah iyiliğini versin emi :))) kız evlencen yemek yapmayı bilmiyosun her akşam dışarda mı yicen :))
peki senin aklında bi yemek var mı ben tarifini anlatırım sana

Canim annem ögretmedigi icin bilmiyorum. Televizyonda falan yemek yapan birini görünce ilgimi cekiyor ve merak ediyorum ama maalesef yapamiyorum.
Aklimda sadece firin makarna var...

canım fırın makarnaları oluyor yaa içi boş olanlar onların yarım paketini suda haşla
haşladıktan sonra beşamel sos kaşar rendesi ve haşladığın makarnayı bi kapta karıştır sonra fırın tepsisine koy üstüne de kaşar rendesi koy at fırına
beşamel sos içinde 2 kaşık un 2 kaşık tereyağ/margarin hangisi olursa baştan un kokusu çıkana kadar (hep öyle derler o koku çıkcak yani :))) ) kavur sonra 2 bardaklık sütü yavaş yavaş yedire yedire dök kaynat topak olursa blendırdan geçir

Son düzenleme:
canım fırın makarnaları oluyor yaa içi boş olanlar onların yarım paketini suda haşla
haşladıktan sonra beşamel sos kaşar rendesi ve haşladığın makarnayı bi kapta karıştır sonra fırın tepsisine koy üstüne de kaşar rendesi koy at fırına
beşamel sos içinde 2 kaşık un 2 kaşık tereyağ/margarin hangisi olursa baştan un kokusu çıkana kadar (hep öyle derler o koku çıkcak yani :))) ) kavur sonra 2 bardaklık sütü yavaş yavaş yedire yedire dök kaynat topak olursa blendırdan geçir

Firin makarna yok bizde ya. Normal makarnayla olmuyor mu acaba?

tavuk sote yap, çok kolay, benim favori pratik yemeğimdir. cokacimcoook
gerekenler:
-but yada göğüs etinden kuş başı
-kekik
-kimyon
-kırmızı biber
-tuz
-ayçiçek yağı

varsa köri

-fırında patates
-pirinç pilavı
-mercimek çorbası