doğum kontrol hapı kullanırken hamile kaldım!!

deuxiemeprintemps

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008
373
14
Ya kızlar ben yasmin kullanıyordum 10 aydır. Ama bu ay regl olmadım internetten araştırdım bazen oluyormuş böyle şeyler ben de test alıp yaptım ve pozitif çıktı. kızlar ben ne yapacağım daha 20 aylık bir bebeğim var ne ben ne eşim ne de ailem bu bebeğe hazır değiliz galiba.. Neolur bana yardım edin bir yol gösterin.CADIARZU

alla alla ya, çok ilginç.....olmaz olmaz deme oluyor işte.....nasıl bir yol göstermemizi istiyorsun ki arkadaşım....bu çok ciddi bir karar, üstelik sadece senin kararın değil, eşinin de bu konuda kararı çok önemli. ailemde hazır değil demişsin, onu anlayamadım ama

ya ben çift yumurtluyorum yani ayda iki kez sanırım 2. yumurtlamam yasmin içmediğim 7gün içerisinde bir güne denk geldi. ailem dedim çünkü şuanda aile de yeni bir hamile var kuzenim hamile ve sıkıntılı biraz e benim de küçük bir bebeğim daha var yani iki hamile bir de bebek başımızda da bu şehirde bir tek annem var. henüz eşime bile söylemedim daha doğrusu söyleyemedim. kimse bilmiyor, sizden başka. aldırmaya kıyamam gibi geliyor ama bir yandan da hem bebek hem hamilelik çok zor olacak hem de şuanda maddi olarak çok hazır değiliz ikinci bir bebeğe siz olsaydınız ne yapardınız nasıl yapardınız? nolur benle düşüncelerinizi duygularınızı tecrübelerini paylaşın sizlere gerçekten çok ihtiyacım var...

cnm testin içeriğini okursan.orada doğum kontrol hapını 24 saat kullanmayıp testini yapman gerekiyor.sağlıklı değil yani bu yaptığın test ben öyle biliyorum doktora görün istersen

cnm sen en iyisi bir doktora görün ama bu gibi durumlarda test yanıltıcı olabliliyor.allah gönlüne göre versin

canim bak ben ondort aydir deniyorum sorun yok ama gelmiyor bebek; senin kismetindeki ilacla korunmana ragmen gelmis. Allah yardimcin olur Insallah, hemen gozunde buyutme ne nasil olur diye, Insallah dogurursun ve hayat boyu mutlu yasarsiniz:))

ya ben çift yumurtluyorum yani ayda iki kez sanırım 2. yumurtlamam yasmin içmediğim 7gün içerisinde bir güne denk geldi. ailem dedim çünkü şuanda aile de yeni bir hamile var kuzenim hamile ve sıkıntılı biraz e benim de küçük bir bebeğim daha var yani iki hamile bir de bebek başımızda da bu şehirde bir tek annem var. henüz eşime bile söylemedim daha doğrusu söyleyemedim. kimse bilmiyor, sizden başka. aldırmaya kıyamam gibi geliyor ama bir yandan da hem bebek hem hamilelik çok zor olacak hem de şuanda maddi olarak çok hazır değiliz ikinci bir bebeğe siz olsaydınız ne yapardınız nasıl yapardınız? nolur benle düşüncelerinizi duygularınızı tecrübelerini paylaşın sizlere gerçekten çok ihtiyacım var...

tatlım kan testi ile kesinleştirmeni tavsiye ederim. kesinleştikten sonra bence yapacak bişey yok. aldırmak doğru olmaz tabiki. henüz ikinci bebeğin olacak. ve haklısın zorlanacaksın. eğer ikinci bebeğin dünyaya gelirse diğer çocuğun ortalama 2,5 yaşında olacak ve oda temel bakıma muhtaç olacak. ikisi ile ilgilenmen zor olacak. büyük olan çocuğunun bakımını aksatırsan hırçın olur. çünkü oda henüz çok küçük. mutlaka yardımcı olacak birine ihtiyaç duyacaksın. ikisini aynı anda idare etmen zor. ancak kuzenin işi daha kolay olur. o tecrübesizlikten dolayı sıkıntı çekecek. olmadı hepiniz bir süre aynı evde kalın :) çocuklar için değer ... korunurken dünyaya geldiyse vardır bir anlamı. ben senin yerinde olsam kesinlikle aldırmazdım. hayırlısı olsun.. :nazar:

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim kuzenim maalesef dün düşük yaptı. ben kan testi yaptırdım durum pozitif zaten ultrasında da keseyi gördük. henüz kimseye söylemedim kuzenim durumu atlatsın diye bekliyorum. o keseciğini gördükten sonra ben de kıyamam heralde.

baksana ne inatcıymış:) o kadar korunmaya ragmen gelmiş:) bence çok hayırlı bi evlat olur bana böyle şeyler mucize geliyo vardır eminim bi hayrı hayırlı olsun cnm

valla o kadar korunmaya da bebek olduysa heralde yapıcak biey yok
zor olucak evet ama bana göre güzel tarafı, iki bebeğin aynı anda büyümesi
az yaş farkı olması iyi bişey bana göre
bi de kocana sölese bakalım o nası tepki vericek
düşer bayılırmış adamcağız :)

X