Bebek Kacinci Hafta Dogum Kanalina Girer

yellowdaisyy

Guru
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
4.118
18
Merhaba kizlar
Ben bugun itibariyle 37+1 haftalik hamileyim. . Tek hissettigim sey mide yanmasi ve sag
ust taraftaki baski. Ama ne alt tarafta basinc nede siksik tuvalete gitme ihtiyaci
duyuyorum Tam emin degilim ama bunlar bebek dogum kanalina girince oluyormus.
Sizde bu belirtiler kacinci hafta basldi. bende mi bir anormallik var?. Bebegim ters acaba
onun etkisi olabilir mi? :çok üzgünüm:

canım ben 39. haftadayım bebek hala inmemiş kanala üzülme bir şey yoktur dr bile sıkıldı yani artık doğuma şurda kaç gün kaldı çocuk hala yukarlarda :))

benim yavrum 41+4 de dünyaya geldi ve son kontrolümüzde bile hala başı tam aşağıya inmemişti.. normal doğum yaptım ama. demek istediğim doğum kanalına girmese de normal doğum şansın devam ediyor yani:)
bu arada bahsettiğin şikayetler benim bildiğim kadarı ile bebek aşağıya inince kayboluyor olması gerekir. ben mi yanlış biliyorum yahu.. yani senin saydığı mide yanması ve üst taraftaki baskı şikayetleri bebeğin hala yukarıda oldugunu gösterir ve bebek aşağıya inince ortadan kaybolur olması gerekiyor.. gerçi bebegim ters diyorsun, belki belirtiler de ona göre değişiyordur. Hayırlısı olsun, kola bir doğum dilerim..

Benim de bebeğim hala kanala inmemiş canım, ama fasın dediği gibi senin söylediğin şikayetler bebek yukarıdaysa oluyor zaten.
Tuvalet ihtiyacı zaten bebek büyüdükç idrar kesesine baskı yaptığı için oluyor.

benim kizim 3 haftadir asagida.
ama dr lar kisiden kisiye degistigini soyluorlar yani son bir ya da iki hafta icinde de donebiliyorlarmis.zaten mide yanmasi ve nefes darligi gibi sikayetler bebek dogum kanalina indikten sonra azaliyor..idrara baski yapiyor bende oyle cunku.merak etme canim daha uc haftan var hayirlisiyla doner insallah.

benim yavrum 41+4 de dünyaya geldi ve son kontrolümüzde bile hala başı tam aşağıya inmemişti.. normal doğum yaptım ama. demek istediğim doğum kanalına girmese de normal doğum şansın devam ediyor yani:)
bu arada bahsettiğin şikayetler benim bildiğim kadarı ile bebek aşağıya inince kayboluyor olması gerekir. ben mi yanlış biliyorum yahu.. yani senin saydığı mide yanması ve üst taraftaki baskı şikayetleri bebeğin hala yukarıda oldugunu gösterir ve bebek aşağıya inince ortadan kaybolur olması gerekiyor.. gerçi bebegim ters diyorsun, belki belirtiler de ona göre değişiyordur. Hayırlısı olsun, kola bir doğum dilerim..

Oncelikle bebegine saglikli uzun omur diliyorum. Dogum yapmis annelere cok imreniyorum
bizede nasip olur insallah. benimki inmedig icin o sikayetleri yasadigimi dusundum 37. haftayi bitrdim. mide yanmasi ust tarafta baski gecmedi o yuzden endise ettim. Dogmayacak gibi geliyor da:)

Oncelikle bebegine saglikli uzun omur diliyorum. Dogum yapmis annelere cok imreniyorum
bizede nasip olur insallah. benimki inmedig icin o sikayetleri yasadigimi dusundum 37. haftayi bitrdim. mide yanmasi ust tarafta baski gecmedi o yuzden endise ettim. Dogmayacak gibi geliyor da:)

doğar hayatım doğar.. bak neredeyse 42 haftada geldi benim minik kuzum.. seninki de doğar Allahın izni ile.. endişelerin ise çok normal. benim o zamanlarki endişelerimi şu aralık annelerinin dili olsa da söylese sana.. aah ahh.. anılarım depreşti.. inşallah sağsalim sizler de kavuşun yavrularınıza..

Merhaba kizlar
Ben bugun itibariyle 37+1 haftalik hamileyim. . Tek hissettigim sey mide yanmasi ve sag
ust taraftaki baski. Ama ne alt tarafta basinc nede siksik tuvalete gitme ihtiyaci
duyuyorum Tam emin degilim ama bunlar bebek dogum kanalina girince oluyormus.
Sizde bu belirtiler kacinci hafta basldi. bende mi bir anormallik var?. Bebegim ters acaba
onun etkisi olabilir mi? :çok üzgünüm:

canim benim bebegimde ters ayni seyler bendede oluyor mide yanmasi gibi ama benim bebis baya asaida oldugu icin alttan heran cikcakmis gibi hissediyorum bende büyük ihtimal sezeryan olcam bebis dönmezse.
üzme kendini bosuna :1hug:

kızlar selam bende 36+5 deyim fakat göbeğimin inmesi haricinde bişey hissetmiyorum ve bebeğim hala yan.. 2 gün sonra kontrole gittiğimde doktora sorayım şimdi benimde aklıma takıldı

bende dün kontrole gittim bebek doğum kanalına inmemiş 38.i haftadan sonra iner dedi dr.ama anladğım kadarıyla kişiden kişiye değişiyo

kızlar 39+5 günlük oldum hala karnım aşağıya inmedi,çarşambaya randevum var,ne ağrım var,ne sızım iyice strese girdim valla

Bazi bebekler gununu geciyor sanirim. 42 haftayi bekleyen var, sabir isi gercekten. Saglikli olsunlarda bekleniyor. ben 38+3 haftalikken insallah kavusucam kizima. 5 gun kaldi ama hala yukarda.

arkadaslar bende 36+1 haftalıgım benımkı dogum kanalına gırmıs bırde ben bebeklerımızın kılosunu haftasıyla paylasalım dıyorum nedersınız

benimkide girmiş doğum kanalına ayyy canım bebeğim başı aşşağıda ayaklar yukarıda tepetaklakk :KK70::KK70:

X