Bebek Kacinci Hafta Dogum Kanalina Girer

Bende 33+4 günlük hamileyim benimkide hala doğum kanalına inmemiş doktor 37. haftadan sonra inmez dedi ama burda 41. haftayı bekleyenler var inmeleri için
sizlerede doktorlarınız mı söyledi ?
Çünkü benim doktorum hiç ümit vari konuşmuyor 37'ye kadar inmezse daha inmez diyor:1no2:

Bende 33+4 günlük hamileyim benimkide hala doğum kanalına inmemiş doktor 37. haftadan sonra inmez dedi ama burda 41. haftayı bekleyenler var inmeleri için
sizlerede doktorlarınız mı söyledi ?
Çünkü benim doktorum hiç ümit vari konuşmuyor 37'ye kadar inmezse daha inmez diyor:1no2:

Doğum kanalına inmemiş mi, yoksa dönmemiş mi demek istedi acaba. Benim 40. haftanın içindeydi hala inmemişti.Bana dr.um bol bol yürü, doğum kanalına insin dedi.
Çünkü son haftalarda, bebek kafasını kanala sokuyor.
Ama dönme olayı, 36-37. haftalardan sonra, yer kalmadığı için bebeğin hareketlerine, dönüş yapamıyormuş. O yüzden o haftaya kadar dönemediyse dönmez diyor dr.lar.
Bence başka bir dr.la da konuş, eğer sen normal doğum istiyorsan, sanırım dr.un seni sezeryana yönlendirmek istiyor.

özür dilerim daha dönmemiş dedi ... sanırım çoğu kişinin 32. hftaya kadar dönüyor neyse hayırlısı nnormal istiyordum ama napalım :KK43:

ekinsu cnm bu ne tatlı bebiş hem japon balığı hem de sarı civciv bişey, maşallah cnm ya çok yakışıklı oğluşun

ya kızlar bişey soracağım, rahmin alt tarafında baskı olması ve sık sık idrara çıkma ayrıca idrar kaçırma olayları yaşıyorum, bunun nedeni bebeğin doğum kanalına girmiş olmasımıymış, çünkü en son gittiğimde bebeğim ters duruyordu acaba doğum kanalına girdi mi ki?

ama karnımın şekli hiç doğum kanalına girmiş gibi değil?

canım senin şikayetlerin bebğin aşağıya indiğini gösteriyor....ayrıca karnın ne kadar aşağıya inebilir ki anlayamazsın...özelliklede zayıfsan hiç anlayamazsın....ve karnının yapısı bunu pek göstermez.....sevgiler sağlıkla kal

Benimde kontrolum ayin 13 une , bakalim bebisim girmismi dogum kanalina.Cunki 32. haftadan beri bas asagi duruyo oglusum, insallah dogum kanalinada cabuk girer, tabi en basta hayirlisi.Saglikla kucaklarimiza aliriz bebislerimizi insallah.

Ya kızlar bu kanala inme olayını anlamıyorum ben.Ultrasonda mı anlaşılıyo yoksa çatı muayenesinde mi.Benim çatıma baktı doktor ama kanala inmiş inmemiş bişey demedi,sadece açılmamın olmadığını söyledi.

Ya kızlar bu kanala inme olayını anlamıyorum ben.Ultrasonda mı anlaşılıyo yoksa çatı muayenesinde mi.Benim çatıma baktı doktor ama kanala inmiş inmemiş bişey demedi,sadece açılmamın olmadığını söyledi.

canim bebegin kanala indigi zaman hem ultrasonda hem de cati muayenesinde belli olur..ben bugun dr a gittim yine dr once eliyle alttan bakti sonra ultrasonda bakti cok baski yapiyor her an gelebilir ya da suyun acilabilir dedi ama bekliyoruz...galiba seninki asagi inmemis..son 2 haftan kalmis cnaim hayirlisi olsun..:1hug:bak benim gunum doldu ama hala bekliyorum..:CüvCüv:

bana çatı muayenesi yapmadı mantıksız buluyormuş sayın doktorum benneyaptımki
ultrasonda bakıp doğum kanalına inmiş eli kulağında demişti.. teeeeee 2 hafta önce :roflol:

canim bebegin kanala indigi zaman hem ultrasonda hem de cati muayenesinde belli olur..ben bugun dr a gittim yine dr once eliyle alttan bakti sonra ultrasonda bakti cok baski yapiyor her an gelebilir ya da suyun acilabilir dedi ama bekliyoruz...galiba seninki asagi inmemis..son 2 haftan kalmis cnaim hayirlisi olsun..:1hug:bak benim gunum doldu ama hala bekliyorum..:CüvCüv:

Ya kançiçeğim sen bebiş doğum kanalına inerken ağrı ancı bişi hissettin mi?

lajoconde hayir canim agri veya sanci hissetmedim.
cunku 5 haftadir asagida cok hissetmedim yani..neden senin sancin mi var??

bişi sormak istiyorum. suyunuzun azaldıgını ogrendiginiz zamanlardaki rahatsızlıklarınız nelerdi?
ben idrara sık cıkıyorum.catı kemiklerim 6.aydan buyana cook kötü agrıyor.hele suan 36.haftamdayım hic huzurum yok.
geceleri ne saga ne sola donemiyorum karnımın ici patlamaya hazır gibi. azcık kıpırdadıgı anda cok garip bir agrı duyuyorum.girip cıkan turden degil.insanın etini burarsında bir agrı olur ya oyle. bide ayaklarini dimdiik oyle bir geriyorki bebegim ayak biyandan popo biyandan cıkık oylece bayaa bir duruyor.ozamanlarda da kazıık gibi kalıveriyorum yatakta.agrım daha cok artıyor kıpırdadıgım anda.acaba diyorum boyle yapmayı mı seviyor yoksa baska bir sorun mu var ki?

bişi sormak istiyorum. suyunuzun azaldıgını ogrendiginiz zamanlardaki rahatsızlıklarınız nelerdi?
ben idrara sık cıkıyorum.catı kemiklerim 6.aydan buyana cook kötü agrıyor.hele suan 36.haftamdayım hic huzurum yok.
geceleri ne saga ne sola donemiyorum karnımın ici patlamaya hazır gibi. azcık kıpırdadıgı anda cok garip bir agrı duyuyorum.girip cıkan turden degil.insanın etini burarsında bir agrı olur ya oyle. bide ayaklarini dimdiik oyle bir geriyorki bebegim ayak biyandan popo biyandan cıkık oylece bayaa bir duruyor.ozamanlarda da kazıık gibi kalıveriyorum yatakta.agrım daha cok artıyor kıpırdadıgım anda.acaba diyorum boyle yapmayı mı seviyor yoksa baska bir sorun mu var ki?

Canım suyun azaldığını normalde anlamak mümkün değil sanırım. Doktor ultrasondan anlıyor...
Bu arada benimde kemiklerim çok ağrıyor, geceleri yatakta dönmekte zorlanıyorum ve seninde dediğin gibi bebiş kendini kasıyor.... Bende hareket edemiyorum. Yarın gittiğimde doktora soracağım....

X